Najlepsza karta dla 775Dual-VSTA

Modernizuję mojego staruszka, żeby był w miarę używalny. Wymianę procesora mam już za sobą. Ale na kartach graficznych to ja się nie znam. Która będzie najlepsza? Czy może da się coś spoza listy?

 

http://www.asrock.com/mb/VIA/775Dual-VSTA/?cat=VGA

Lista wspieranych chipsetów itp.

Napisz:

  • konfigurację kompa, szczególnie CPU

  • jaki masz zasilacz - odczyt z niego

  • ile masz kasy do wydania

Intel Core 2 Duo E6700

2GB RAM DDR2

ATI Radeon X550

zasilacz 230V

 

Edit: Budżet 100-200zł

Jaki dokładny model zasilacza? Gdy będzie zbyt słaby to nie zamontujesz mocnej karty. Budżetu też nie podałeś.

Niestety, jest to tracer. Modelu nie znam :confused: Czyli do wymiany? Budżet już podany wyżej. 

W okolicach 200zł można kupić w miare dobrą kartę do gier pod ten zestaw, choćby Radek HD6850. Za 100zł nie kupisz nic dobrego.

Co do zasilacza, nadaje się do wymiany jeśli chcesz wrzucić mocniejszą karte. Przykładowo taki tracer 400W ma zaledwie 204W mocy na najważniejszej linii 12V, a to troche zbyt mało + kwestia niskiej jakości i stabilności tych zasilaczy szczególnie gdy są mocniej obciążone.

Ok, dziękuję. Więc, dla pewności: nawet karta spoza listy rekomendowanych będzie działać?

PCI-Express jest kompatybilne wstecz więc będzie działać

Niekoniecznie musi działać. PCI-EX x16 wersji 1.0 jest bardzo kapryśnie w stosunku do nowszych kart (PCI-Ex 3.0).

 

Do tego chipset VIA na tej płycie też swego czasu powodował problemy z działaniem niektórych kart rozszerzeń, w tym kart graficznych.

Sprawdziłem kartę od ASUSA i co?

“Do 225W potrzebne 2 dodatkowe 6-pinowe złącza zasilania PCIe”

A takiego w tej płycie nie uświadczę. Więc co tu począć?

Zasilanie bierzesz z zasilacza, nie płyty.