Najlepsza karta dźwiękowa do gier FPS?

Witam!

Poszukuję najlepszej (no może bardzo dobrej) karty dźwiękowej. Głównie do grania, lecz czasami nie pogardzę muzyką :smiley:

Chodzi głównie o to, że na google szukałem, i były tematy z 2k8 roku, i może coś nowego, jakiś lepszy sprzęt wyszedł :stuck_out_tongue: Ogólnie zastanawiałem się nad Asus Xonar DX / D1. Lecz słyszałem, że dobre opinie mają karty X-Fi Fatal1ty. Gram na słuchawkach Senheisser 380HD, i posiadam obecnie zintegrowaną kartę. Potrzeba jej głownie to gier FPS (dobre pozycjonowanie dźwięku), jak i również do ‘hardcorowego’ słuchania muzyki. Tzn. Nie wiem czy to zależy od karty dźwiękowej, lecz zależy mi na cholernej głośności, i na dobrych basach (podejrzewam, że tutaj raczej chodzi o słuchawki) :slight_smile:

Wybaczcie, lecz nie znam się za dobrze na sprawach sprzętowych, a chciałbym w najbliższym czasie zakupić kartę.

Pozdrawiam :slight_smile:

podaj jaki fundusz chcesz na to przeznaczyć

Hmm… Jakość nie ma ceny, lecz myślę, że około. 400-500zł jestem w stanie wydać na takową. Mogą być droższe, ale aby cena była adekwatna do tego jak ‘grają’ :slight_smile:

Jak to ma być karta głównie do grania to kupuj coś z serii X-Fi, na DX/D1 w grach czasem mogą być problemy, karty Asusa nie mają EAX, a GX który go emuluje, i mogą być problemy np usłyszysz dźwięki których nie powinno być. Jak komp by było do muzyki to lepszym rozwiązaniem był by Asus.

Czyli mówicie, że X-fi? Moglibyście zaproponować jakiś model takowej karty? :slight_smile: Wybaczcie, że tak zawracam dupę, lecz nie chcę wydawać pieniędzy w błoto :slight_smile:

z opisu ciężko stwierdzić jakim typem słuchacza jesteś, moje spostrzeżenia są takie że do melomana “trochę” brakuje i że lubisz mieć drogi sprzęt. kwestia głośności i basu zostawił bym kwestii słuchawek które w twoim wypadku powinny ładnie spełniać rolę. Co do karty do “unc-unc-unc” w zupełności powinna ci wystarczyć jakaś karta SB nawet Audigy 2 ZS i wyżej, grają one wystarczająco czysto obsługują ładnie EAX w grach a sama audigy 2 ZS nie jest też droga. Co do SB X-Fi Fatal1ty FPS, jedynie co nam dochodzi to EAX 5.0 i X-RAM który pomimo zapewnień producenta nie dużo wnosi do różnicy miedzy Audigy 2 w wydajności (do około 15% w porównaniu z zintegrowanymi dźwiękówkami)

No to prawdopodobnie zakupię X-Fi Xtreme Gamer :slight_smile: I kilka pytań… Czy głośność zależy od karty, czy od słuchawek? I czy dźwięki i bassy również? :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie, oraz dziękuję za udzielone odpowiedzi :slight_smile:

Ps. Myślicie, że Xtreme Gamer wpasuje mi do kompa? :stuck_out_tongue: Jak to ‘sprawdzić’? :slight_smile:

Ps2. Czym różni się SB od MX gamer? ;]

ja jednak polecił bym Xonara D1, lub nawet D2 ( jak masz do wydania ok 500zł) sam żałuję że, nie dołożyłem do D2

**oprócz słuchawek/kolumn dużą role odgrywa wzmacniacz

wg wskazań powyżej MX gamer to “XtremeGamer” a tobie jest polecany Fatal1ty XtremeGamer

ja posiadam Xonara DX i do muzyki Pink Floyd z kolumnami altus 110 sa bardzo dobre ;> tyle ze ja nie slucham umc-umc tylko 30-40 dB, chyba ze jakis Megadeth czy Slayer to 90 dB wyciagam…

Ok. Dzisiaj zamawiam X-fi sb Xtreme Gamer… Lecz dziwi mnie jej cena… 179zł? Oo Naprawdę tak tanio, czy podróbki? :wink:

Bo jak widzę, to na mX chodzi po 300zł+, a tu coś lepszego za 2x taniej? ;D

PS. Przepraszam jeszcze raz, za tak wiele pytań :stuck_out_tongue: