Najlepsza karta graficzna dla i3-3250

…dla której procek nie będzie wąskim gardłem.

PS. Może być używana.

PS2 Na razie karta RX 560 OC w Fallout 4 na ultra i 900p wykorzystuje procek w prawie 2/3 i to dopiero w miastach czyli miejscach “procesorolubnych”

na takich starych prockach się nie gra w takie wielkie gry sandboxy

zacznij od Ryzen5 AM4 potem do tego grafika przynajmniej GTX 750ti

lol co za porada :slight_smile: i3-3250 wyciąga mi w passmark prawie 5 tysięcy pkt. więc jest tylko minimalnie gorszy od nowego G4560, może kiedyś go wymienię na i5-3570 bo nic lepszego na LGA 1155 nie wsadze, ale na pewno nie będę wymieniał całego kompa żeby kupić lepszą kartę graficzną jeśli nawet podkręcony RX 560 wykorzystuje i3-3250 w ~60% w Fallout 4

G4560 staje się wąskim gardłem przy grafach klasy gtx 1060 w grach pokroju wiedźmin 3 czy najnowsza Lara - Rise of Tomb Rider. W twoim wypadku niekoniecznie kupowałbym karte klasy powyżej gtx 1050 Ti. Ten i3 jednak jest wolniejszy od pentiuma.
Progres względem rx 560 będzie widoczny, Radeon to konkurent dla gtx 1050 2GB.
Ewentualnie możesz rozważyć gtx 1060 3GB gdy nie grasz w 1080p. Radeonów nie będę proponował ze względu na zaporowe ceny modeli rx 570/580.

PS. to użycie mojego i3-3250 w Fallout 4 (Ultra, 900p) w mieście które jak wiadomo wymaga extra użycia CPU - więc jak widzisz procesor nie jest “za stary” na Fallouta 4 a problemem jest ciągle za słaba karta graficzna czyli RX 560 OC

Myślę nad GTX 1060 6 Gb (wersja 3 Gb nie ma w pełni odblokowanego rdzenia GPU)

I co z tego że karta będzie się nudziła na grach DX11 skoro niedługo wszystkie nowe gry będą na niskopoziomowym API czyli DX12 ew. Vulkan a te z definicji potrafią mocą karty odciążyć słabe procki w obliczeniach.

Jak źle kombinuję to mnie poprawcie :slight_smile:

PS Poza tym nie wykluczam wymiany procka na i5-3570 w tym roku.

Może pomiędzy MSI GeForce GTX 1050 TI GAMING X 4GB

za mały przeskok wydajności za tą cene takie 10-15% max

Dlatego właśnie skłaniam się ku GTX 1060 6 Gb. Wiem że wystarczy mi 3 Gb (monitor 19 cali i 1440x900 więc nie wymaga dużo AA żeby krawędzie były gładkie), ale wersja 6 GB ma w pełni odblokowany rdzeń no i karta starczyłaby mi nawet na 5 lat (czasy zapalonego grania mam za sobą teraz tylko “pogrywam” sobie jak znajdę czas)., a na 100% najpóźniej za rok wymienię procek na i5-3570 który na pewno nie będzie wąskim gardłem nawet dla jeszcze lepszej karty.

z taka rozdzielczością
jeśli masz RX 460 to ie widzę dużego sensu wymieniać gpu
gdy ja miałem taką rozdzielczość z gts 450 512mb odpalałem wszystkie gry nawet te 2016 na średnich wysokich w 45fps a RX 560 jest tak dobre 2x szybszy od gts
RX 560 w tej rozdzielczości pozwoli ci uruchamiać najnowsze gry nawet na wysokich w 50-60 jedynym ograniczeniem jest te 2gb vram

Polecam Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB

max co możesz wsadzić to bodajże i7 3770 po update bios do najnowszej wersji.Chyba że to jakaś płyta z limitem TDP do 65W.

karta starczyłaby mi nawet na 5 lat (czasy zapalonego grania mam za sobą teraz tylko “pogrywam” sobie jak znajdę czas)., a na 100% najpóźniej za rok wymienię procek na i5-3570 który na pewno nie będzie wąskim gardłem nawet dla jeszcze lepszej karty.

Jak grasz mało to wystarczy 1050 Ti w wersji 4 GB,chyba że lubisz przepłacać.

Skoro planuje wymianę na i5 to w czym problem by wziął GTX1060? Spece z koziej trąby… Najwyżej grafika do czasu wymiany procka będzie się trochę może czasem nudzić, ale przeskok będzie zauważalny. Ma kasę, więc niech ładuje ją w 1060 i sprawa z głowy.Najlepsze porady to są takie: “po co Ci nowa karta. Zmniejsz po prostu rozdzielczość” No matko nieboska… Niektórzy nie chcą iść na kompromisy. Bierz MSI Gaming (bez X, bo inaczej to przepłacanie) lub Auros, w zależności jakie masz fundusze. Obecnie chyba najlepsze chłodzenia w rozsądnej cenie.

EDIT:

Pardon. Auros znowu drogi. Zostaje G1 Gaming ew. Asus Dual.