Najlepsza karta graficzna dla i7-3770

Procek to i7-3770 a tu jego wynik w passmarku:

Chodzi mi o kwestie bottlenecku/wąskiego gardła CPU dla karty…

Czy brać w przyszłości GTX 1660 Ti, RTX 2060, GTX 1070 Ti a może RX 590 od AMD (Obecnie jadę na GTX 1060 6 Gb z fabrycznym OC tj GPU~1.8 GHz)

Pytam się bo już lepszego CPU na tym socket i tak nie ogarnę… a interesuje mnie jaka karta wykorzysta jego potencjał w 100%

590 szkoda brać :wink: problem będzie, praktycznie z każdą kartą, ale na tyle nieznaczny, że nie odczujesz mocno. 4/8 to taki przeciętny procesor obecnie, dodatkowo starszy mocno. NIe ma co ukrywać, że w mocno prockowych grach typu BFy karta będzie pewnie w okolicach 75-85 się poruszała, a procek 85-95%. To praktycznie każdej dotyczy :wink:

Nowego kampa nie kupię na razie więc muszę pomęczyć się z tym starym, ale (ponoć) jarym prockiem… jaką kartę byś wziął z tych co napisałem… weź pod uwagę że w nowym kompie który kupie za rok najpóźniej dwa nowej karty już nie kupię tylko przełożę do nowego PC tom co mam…

Tak szczerze?
Jasne 1660 będzie lepsza, 2060 też, ale cierpia one na 6 GB pamięci, wyszłoby brać brać 1070ti, ale… przejście na nia głowy nie urwie Ci. Zaryzykowałbym w 2070, ale przy obecnej cenie, to powinieneś jednak poczekać właśnie z rok na przeceny pierwsze :wink:

Ok dzięki za pomoc… na Ciebie zawsze można liczyć - szczerze to powinieneś zostać moderatorem bo zawsze się udzielasz i pomagasz innym tak jak możesz i wiedzę też masz.

PS. Monitora większego niż 22-24 cale i 1080p 60/75 Hz nie kupię bo nie potrzebuję to może te 6 Gb starczy…

Nie mam na tyle wiedzy, ale mam trochę czasu :wink: (szczególnie kiedy muszę posiedzieć, ale wakacje za to długie będą :wink: )

To tylko moja opinia z ta kartą, ale część zysku z mocniejszej (zależnie od gry) zje słabszy procek. Np. w Wiedźminie wyższe detale oznaczają (tak czytałem) więcej postaci na ulicach miast = więcej obliczeń dla procka - grafika nie dostani tyle danych co przy niższych :wink: Możesz zresztą z tymi postaciami się pobawić, chyba akurat grasz w to.

Wg mnie zależnie od budżetu to w tej chwili: 1070<2060<2070.

Niech zgadnę jesteś rocznik 2000 czyli maturzysta ? Ja… 8 lat temu skończyłem dzienne studia mgr… nawet na doktorat się wybierałem, ale jak pewnie pamiętasz choróbsko mnie męczy i pokrzyżowało plany… zresztą jakbym cofnął czas no pojechałbym na najpopularniejszy wtedy kierunek po maturze czyli… Holandia lol :smiley: Wtedy jeszcze nie było “pracowitych” “uchodźców” czyli samców w wieku poborowym o śniadej cerze. :smiley:

Ni, chciałbym mieć znowu 18, jak pamiętasz wspominałem kiedyś na forum o studiach i Morrowindzie na Celeronie 400 MHZ :wink: Te wakacje wynikną z…zaległego urlopu za zeszły rok, mam cały niewykorzystany :wink: