Najlepsza karta graficzna do 400ZŁ

Tak jak w temacie, mam zamiar kupić karte graficzna i wydac na maxa 400zł Jaka polecacie? na zlącze PCI-E

Palit 8600gt sonic+

popieram, lepszej karty w tej cenie nie znajdziesz. a i ma bardzo wysoki potencjał na podkręcanie

a co sądzicie o gigabyte 8600 gts 256 z chłodzeniem pasywnym i GALAXY GEFORCE 8600GTS 256MB czy warto kupić którąś z nich pod asusa M2N32 - SLI DELUX Wi-Fi edition , procek AMD ATHLON 64 X2 4000+ , 2 Giga ram ddr2 2x1 dual chanel 800 Mhz zasilacz chiftec 560 wat do tego zestawu kupiłem radeona sappire HD 2600 XT 256 ale musiałem oddać poniewarz były problemy ze sterami.

gigabyte z pasywnym chłodzeniem bez dodatkowego obiegu powietrza w obudowie odpada, galaxy gts za drogi (za niewiele więcej będziesz miał 8800gts)

Zależy do czrgo ma być ci ona potrzebna, bo jeżeli do gier itp to taka karta jak wyżej(Palit GeForce 8600GT Sonic). Lepszej nie znajdzesz a ma bardzo dobre możliwości jeżeli chodzi o OC. Niestety ma dwuslotowe chłodzenie(temperatura jest o 10st. C niższa niż w innych układach) oraz głośny system chłodzenia i brak obsługi HDCP.

Miałem pare dni w domu i nie narzekałem

W sam raz. Co do wydajności to lepszej w tej cenie nie znajdziesz

System chłodzenia nie jest głośny tylko cichy.

Niestety nie masz racji bo jest zgodny z HDCP

http://www.palit.biz/en/products/nv_pci … nic%2B.htm

Miłej lektury :wink: :

http://pclab.pl/art28888.html

Wszystko zależy od twojego “gustu” i twoich “wymagań”…

Co do karty graficznej - to jeśli możesz na nią przeznaczyć 400 zł, to bierz gf8600 palit sonic+… nie jestem zapalonym graczem - raczej takim niedzielnym, który włączy czasami jakąś gierkę - i jak nie będzie chodziła to da sobie spokój, jak będzie - to trochę pogra. myślę, że dla takiej osoby jak ja ta karta jest odpowiednia na dzień dzisiejszy ;]

co do głośności tej karty - nie odczuwam jakichś dyskomfortów - czasem komp chodzi w nocy i jak dla mnie, decybele są na nieszkodliwym poziomie.

karty używam i jak najbardziej polecam ;]

A ja poleciłbym Radka HD 2600XT.

To co z tego że narazie GF8600GT jest szybszy w starszych grach. Powiedzcie mi czy faktycznie odczujecie różnice np. w FarCry pomiedzy tymi dwoma kartami ? Tak Radek jest wolniejszy ale o ile, o kilka %. Tak więc zamiast 80fps na GF będziesz miał 70 na Radku. Myślisz że to odczujesz ? Pewnie że nie. A teraz poczytajcie sobie ten test: http://www.pcper.com/article.php?aid=46 … pert&pid=8

Radek 2600XT przegrywa raptem dwoma klatkami z GF 8600 GTS, nie GT ! Jak się ma to do ceny, ok 350 za Radka i 600 za GF.

Jaki wniosek z tego. W starszych grach jest to bez znaczenia bo i tak bedzie wszystko śmigać na max detalach. A w nowszych Radek zaczyna się dopiero docierać a dokładnie sterowniki.

A Palit GeForce 8600GT Sonic+ kosztuje ok 370 zł a ma wydajność prawie na poziomie 8600GTS a jak się chce wydajność GTS to kręcimy tak

Taktowanie procesora: z 625 MHz na 675 MHz

Efektywne taktowanie pamięci w 3D: z 1800 MHz na 2000 MHz + vmod

i mamy GTSa za mniejsze pieniądze.

Ale można sporo więcej z niej wycisnąć.

Do pamięci nie trzeba Vmoda

Z tego co wiem, to każda sztuka poleci na 2000/2100

Już lepiej dać ołówek moda na GPU, dojść do np. 800Mhz i dalej podnosić shadery