Najlepsza karta graficzna do DVB-T

Jaka jest najlepsza karta graficzna do DVB-T? Wspomaganie sprzętowe …

Karta graficzna to Ci wiele nie daje w zakresie DVB-T. Wszystko co jest potrzebne jest robione na tunerze.

Program do DVB-T też musi mieć opcję wykorzystania sprzętu.

U mnie program Blaze HDTV nie daje rady z TVN HD natomiast SplashLite sobie radzi bo wykorzystuje chyba dwa rdzenie procesora.

W niektórych kartach graficznych jest zastosowana technologia “CUDA” do wspomagania procesora ale nie wiem czy w tym przypadku coś pomoże.

Aby była stosowana technologia CUDA potrzebny jest odpowiedni program do TV

A takim programem jest Windows Media Center

Co do kart to każda nowsza spokojnie pociągnie, ja jade na 9800GT i mam spoooory zapas nawet jak oglądam HD

Jak masz w miarę dobrego kompa to i z DVB-T problemów nie będzie, więc pytanie trochę nie trafione, bo karta graficzna to nie wszystko, liczy się też reszta kompa…

Prawdziwe cuda na kiju :twisted:

Naprawdę nie wiecie że karty amd też posiadają sprzętowy dekoder wideo?

Znalazłem moja karta obsługuje technologię SPLENDID.

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/Features/Splendid/

Już pobieram i instaluję, bo w sterownikach żadnego splendid nie widzę. :smiley:

Co to za karta?

Od 8600gt/9500gt (słabsze modele teoretycznie też, ale nie sprawdzałem) każda powinna sobie radzić z odtwarzaniem HD o ile program którego używasz obsługuje dekodowanie sprzętowe.

Nie instaluję SPLENDID mój monitor Samsung Syncmaster posiada podobną funkcje MAgic…, która pozwala wybrać 4 profile obrazu więc po co instalować SPLENDID. :frowning:

Karta to GForce E6200 512 Turbocache posiada dobre sterowniki nVidi więc nic nie zmieniam.