Najlepsza karta graficzna

Witam. Przymierzam się do kupna nowej karty graficzenej, jednak nie wiem jaka pojdzie mi biorac pod uwage inne parametry komputera. Czy moglby kto przedstawić mi modele kart, które moglbym kupić, i działałyby bezproblemowo ? Oto parametry :

Procesor : Intel Celeron CPU 3.06GHz

RAM: 1 GB

Płyta główna: o płycie wiem tyle, że jej mikroukład to VIA P4M800 Pro, nazwa : nieznana ( probowalem programem odczytać :slight_smile: )

Jeśli jeszcze jakieś dane trzeba napisać , prosze powiedziec - uzupełnie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Jakbyś użył Everst Ultimate to byś zobaczył nazwę płyty głównej.Przydałaby się też informacja ile możesz wydać pieniędzy na kartę.

Użyłem własnie tego programu :))

Komputer trochę słaby (procesor) twoja płyta obsługuje AGP 8 więc dużego wyboru nie ma jest to raptem 11 kart zdaje się. Powiedz ile masz kasy do dyspozycji bo lepszym wyjściem było by kupienie płyty głównej i karty z PCI-E bo karty na AGP są dużo droższe około 50%!

Napisałem, kwota 200-300 zł. A mógłbyś przytoczyć nazwy/modele kart?

O kurcze ciężko będzie:

Radeon 3650 Sapphire 512MB 2xDVI (AGPx8) bulk to najlepsza karta jaką można dostać za taką kasę tym bardziej że tylko AMD wypuszcza karty na AGP. Sam taką posiadam ale nie gram zbyt wiele (WoW, CS ,BattleForge(ścina się jak dużo jednostek)).

Dodane 02.06.2009 (Wt) 19:29

Wiesz co najlepiej będzie chyba jednak kupić jakąś tania płytę główna na Socket 775 i kupić do tego taka samą grafę. Będziesz miał przynajmniej jakąś możliwość rozbudowy. Podaj tylko pamięć jaką masz DDR czy DDR2.

tzn. ja w tej chwili mam GeForce FX 5500 i nie jestem z niej do końca zadowolony…tj. nie wystarcza mi już.

A jak sie moge dowiedziec, czy DDr czy DDR2… na pytanie moge z góry odpowiedziec, że jesli chodzi o sfery czysto techniczne w komputerze, to jestem laikiem ;)) Odp.

w sumie nie wiem ale coś sprawdzę zaraz odpisze.

Dodane 02.06.2009 (Wt) 19:52

Może zresetuj kompa powinno coś tam pisać mi się resetuje tak szybko że nie mogę zdążyć sprawdzić:) Jak nie do sprawdzić napięcia pamięci w biose.

To jak, podasz nazwy kart ktore moglbym wsadzic? Nie zwracajac uwagi na pamiec? pozdrawiam i czekam na odp

Jeżeli pod AGP to: http://www.allegro.pl/item652490151_sap … _wawa.html

“Chipset VIA P4M800 Pro obsługuje pełną gamę procesorów Intel® Pentium® 4 i Intel Celeron® z prędkościami magistrali systemowej (FSB) do 800Mhz. Współpracuje również z wysokowydajnymi modułami pamięci DDR2 533/400, a także z pamięciami typu DDR 400/333/266 SDRAM”.

Rodzaj pamięci możesz sprawdzić w programie CPU-Z, zakładka “Memory”.

A jaki masz zasilacz?

http://www.allegro.pl/item649079857_sap … t_agp.html

Pamiec DDR :frowning: 1024

A ta karta, ktora przeslala mi “czarna1412” pojdzie mi , biorac pod uwage reszte parametrow? Jesli tak, to kupie ja :slight_smile:

nie bierz tego radka HD, tylko x1950pro

A gdybym dokupił kostki 2gb DDR2, to moglbym np: wymienic je z moją kostoja DDR ? Czy działa to na innej zasadzie ?

Dodane 05.06.2009 (Pt) 16:23

Ctr, moglbys podac do siebie kontakt na gg? szybciej pojdzie rozmowa.

Pamięć RAM nie ma nic wspólnego z pamięcią karty graficznej

W poniedziałek jade po Asus ATI Radeon HD3650 512mb 128bit .( to ta z pasywnym chłodzeniem )

Najmocniejszą bodajże kartą graficzną jest Gigabyte Radeon HD 4650 1GB (specyfikacja)

Wymagany zasilacz 350-400Wat.

Fajnie by było gdybyś miał jeszcze 1GB ramu dołożony w dualu.

Podaj jaką masz kość DDR1 333 czy 400? Spisz najlepiej model z plakietki znamionowej kości i napisz.

Z ddr2 to napewno nie jest najszybsza karta. Mój 3850 ma 256bitową magistralę pamięci i bez problemu chodzi na 800/2000.

Problemem jest procesor, ten celeron jest ZA WOLNY.

Na kostce napisane jest

D6408DECFTLS. :stuck_out_tongue: To o to chodziło ?