Najlepsza marka płyt

Jakie są waszym zdaniem (chodzi mi o firmę, markę) płyt:

DVD+R

DVD-R

CD-R

CD-RW

DVD+RW

DVD-RAM

DVD-RW

DVD+R (DL)

DVD-R (DL)

oraz wszystkich płyt LIGHT SCRIBE ?

A Tak w ogóle, to jaka jest różnica pomiędzy płytami DVD z plusami i minusami (np. DVD + R vs. DVD - R) ?

Możecie też wrzucać zeskanowane etykiety płyt :smiley:

Dołączam się do pytania :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

  • do nowszych nagrywarek
  • do starych,

ale te nagrywarki mają napisane +/- łykają wszystkie

moim zdaniem Verbatim

Verbatim 100% najlepsza marka. Kilka powłok chroniących nośnik od góry przed zarysowaniem i dobry materiał jako nośnik danych. Doskonały odczyt i trwałość przed światłem słonecznym (UV), płyty bardzo ciężko podatne na odkształcenia

A która technologia jest lepsza? Verbatim: AZO , SERL czy DataLife?

A co sądzicie o SONY albo ESPERANZA??

Ja ostatnio przez pół roku używałem Esperanz… Mogły być… Może nie doświadczyłem ich prędkości, bo mi się nagrywarka uszkodziła i nagrywałem płytki z prędkością 4x :slight_smile: ale wcześniej jak była dobra, też mi się te płyty podobały.

Ale teraz widzę, że VERBATIM górą…

Verbatim,TDK,Sony,Dysan,Esperanza

jak włożysz + do nagrywarek z przed kilku lat to Ci sie zepsuje nagrywarka

aha czyli płyty DVD-R są kompatybilniejsze ???

a jaka masz nagrywarke??

Dla mnie to ty gupoty gadasz … A to, że zdarza sie ze + niedziałają na starszych nagrywarkach, to tylko wina kiepskiej jakosci płyt dvd, np. mój starszy ma laptopa, miałem Linux’a na DVD+ włożyłem i nie działał, miałem DVD- raz działał, raz nie, wypaliłem linux’a na DVD+ tyle ze DVD lepszej jakosci i zadziałało [taki mały ot]

I nie wprowadzaj ludzi w błąd, z tym czym rózni się + od - ;]

DVD+R :

http://pl.wikipedia.org/wiki/DVD%2BR

DVD-R :

http://pl.wikipedia.org/wiki/DVD-R

Nie wsyztskie nagrywarki zapissuje + i -, ale czytać powinny wszytskie. Niekompatybilność może być jedynie w nagraniu.

P L A T I N U M !

Popieram

piszcie też przy okazji o markach płyt :smiley:

To który standard polecacie, jako lepszy tzn. chodzi mi o praktyczność, pospolitość itd.

Witam!

W dzisiejszych czasach oczywiście DVD+R

Co do nośników:

  1. Verbatim

  2. TDK

LightScribe:

  1. Verbatim

  2. Esperanza

Ja i tak zawsze staram się używać Verbatimów, bo są zwyczajnie najlepsze, chociaż dobre partie TDK niczym im nie ustępują.

hawk;D , a na serio to dla mnie VERBATIM a z tańszych to ActiveJet w ostateczności platinet .

a takich tańszych firm?

Najlepsz płyty są z TDK 8)

DVD+RW

DVD-RW

mam 20 takich płytek i są bardzo dobre :smiley:

Verbatim, Verbatim i tylko Verbatim. Najlepsze nośniki. No i jeszcze mogą być TDK. Ostateczność Platinum i Sony.

Najlepsza marka to Verbatim oczywiście :slight_smile: Trwałe, Nie są zbyt drogie i przede wszystim nagrywam nimi na prawie każdej nagrywarce :wink: