Najlepsza, niedroga golarka elektryczna

Witam wszystkich.

Wiem, że podobne tematy już były ale przymierzam się do zakupu pierwszej golarki elektrycznej. Dobrze żeby była niedroga i golenie się nią nie przypominało ścierania papierem ściernym. Dużo już widziałem opinii o elektrykach i na jednym forum wychwalają Philipsa, na innym Brauna, a jeszcze gdzie indziej plastikowe jednorazówki albo żyletki. Z tego wszystkiego chyba najlepszym wyjściem byłby Braun.

Golenie się jednorazówkami jest dobre ale nie wtedy, gdy trzeba się golić praktycznie codziennie, a ja do tej pory nie miałem żadnego doświadczenia z elektrykami.

Moje pytanie, czego wy używacie do golenia i jaką golarkę elektryczną moglibyście polecić?

 

Btw. Podobno elektrykiem goli się znacznie dłużej niż jednorazówką.

Nie  Braum tylko  Braun.

 

A wszystko  zależy  od  zarostu,  jak  masz, twardy  to żadną  golarką  elektryczną  porządnie  się  nie  ogolisz.

Wybacz, już poprawione.

 

Mam raczej twardy zarost. Wiadomo, że elektryczną nie ogolę się tak gładko jak normalną ale nie zależy mi żeby po goleniu twarz była jak “pupa niemowlęcia”.

 

Tylko dziwne, że ja swój zarost mam twardszy od pilnika i się porządnie gole maszynką elektryczną.

A może w końcu ktoś się pochwali czego używa? :slight_smile:

Hej,

Ja Philipsa HQ7320, z głowicami HQ8. Generalnie używam golarki elektrycznej od jakiś 3 lat i całkiem dobrze się spisuje. Teraz co prawda nieco mniej, bo zapuściłem brodę, więc golenia jest mniej. Ale przynajmniej ma trymer, więc i przycięcie bródki czy wąsa jest łatwiejsze.

Pozdrawiam,

Dimatheus

U mnie też Philips daje radę, on ma przewagę o tyle że ma głowice które dokładniej golą, więc z szybkością golenia nie powinieneś mieć problemu :wink: No i odpada problem podrażnionej skóry, niestety częsty w jednorazówkach…

Widzę, że na tym forum raczej króluje Philips  :slight_smile:

Wcześniej byłem skłonny kupić Brauna z folią ale rzeczywiście chyba lepsza będzie golarka z głowicami bo szybciej goli i dokładniej.

 

Znalazłem ciekawy artykuł dotyczący golarek (jak znalazł dla innych z podobnym problemem):

http://www.jakkupowac.pl/jaka-golarke-meska-kupic/

Eldom G47

http://www.ceneo.pl/23881852

 

  • goli wystarczająco dokładnie zarost

  • zasilanie z akumulatora i z sieci

  • trymer

 

Jakość porównywalna z droższym Philipsem. Według mnie idealnie nadaje się na pierwszą golarkę elektryczną. 

Mam od 5 miesięcy i nie narzekam.

 

Musisz tylko pamiętać, że golarką elektryczną nie ogolisz się tak szybko i dokładnie jak dobrą jednorazówką. Czasem trzeba przejechać więcej razy dla gładkiej skóry. 

Ten Eldom wygląda ciekawie. A jeśli chodzi o szybkość i dokładność to wiem, że golenie elektryczną może zając więcej czasu ale chociaż nie trzeba używać żelu przed i po goleniu.

@Odyniec_Stary, tylko że cena to moim zdaniem nie wszystko, Philips jednak ileś lat już robi te swoje golarki, a same opinie świadczą już o renomie sprzętu. Nawet przy okazji nowych smartfonów ludzie chwalą ich golarki i tak już zostanie. Swoją maszynką nie mam nawet tego efektu “niedogolenia” o którym piszesz i nie muszę jeździć golarką ileśtam razy w tym samym miejscu. Mówię o goleniu na mokro z pianką, bo tak golę się średnio co 2-3 dni :wink:

Poczytaj opinie o tym modelu, a o najbliższym cenowo Philipsie - ludzie nie widzą różnicy. Płacisz głównie za markę w tym przypadku.

 

To jak dokładnie goli maszynka elektryczna nie zależy tylko od jakości ostrzy, a przede wszystkim od stopnia twardości zarostu. 

 

Ooo i tego właśnie chciałbym uniknąć i golić na sucho.

To trochę przeczy idei takiej golarki. Poza tym nie wszystkie modele golą na mokro. 

@Odyniec_Stary, no dobrze, ale poza marką kupuje się też pewną gwarancję jakości. Jestem pewien że Philips pożyje długo a głowice nie stępią się szybciej niż deklaruje to producent (2 lata). Dowód? Mój kumpel używał golarki Philipsa przez 4 lata i golił się nią bez wymiany głowic, to jednak o czymś świadczy. Jeśli chodzi o opinie o tej polskiej golarce, nie są jakieś przesadnie rewelacyjne. Jednak zachowałbym ostrożność, głównie z racji ceny.

@wilku424, kto co lubi, dla mnie golenie na mokro jest po prostu łatwiejsze. Szybciej to idzie, no i bardzo niski % szans na podrażnienia po goleniu :wink:

Gwarancję jakości to miałeś może ze 20 lat temu, kiedy nie było większości produkcji w Chinach, nie bądź taki naiwny.

 

Ta golarka jest na tyle tania, że po stępieniu głowic można kupić po prostu nową.

Za 100zł to już coś konkretnego kupisz

 

Szamba-Betonowe-Ekologiczne.pl

@Odyniec_Stary Każdy ocenia według swojego gustu i preferencji… Także ja zostaję przy sprawdzonym Philipsie, Ty wolisz “jednorazową” elektryczną, i każdy jest zadowolony… a @wilku424 też wybierze taką, jaka mu pasuje :wink: Pozdrawiam!