Najlepsza oferta internetu 3G

Witam,

Planuję kupić tableta i muszę mieć internet 3G w każdym miejscu w Polsce o dobrej prędkości.

Zależy mi na szybkim przeglądaniu stron internetowych, ale również o przyzwoitym transferze pobierania, kiedy będzie trzeba coś ściągnąć.

Wystarczy mi nawet 2GB limitu danych.

Niestety w przypadku internetu najważniejsza jest cena.

pozdrawiam

Kpisz sobie z nas?

Abonament w Play z limitem szybkiego internetu 2GB. Możesz chwytać zasięg 3 sieci, więc trudno o bardziej uniwersalną kartę SIM.

Internet działa tylko na nadajnikach Play, chyba, że ktoś chcę płacić 70 zł za 1 GB.

Do autora:

Sprawdź Aero2 oraz Orange Free na Kartę.

Zaraz zaraz, tzn że do takiego Tableta mogę wsadzić kartę SIM?

Bo w tej chwili na swoim smatfonie mam abonament w PLAY i mam tam 1GB internetu, taka prędkość i limit jest dla mnie wystarczający.

Czyli wystarczy, że wezmę abonament w PLAY, w którym mam 2GB internetu i wtedy tą kartę wsadzam do tableta?

Pozdrawiam

Jeżeli tablet posiada modem 3G to tak.

44 zł zwykły abonament.

Nowy Play Online 2GB bez modemu na czas nieokr. za 19,90 zł

Abonament

19,90 zł / miesięcznie

Szczegóły abonamentu

2 GB pakiet danych

1 Mbit/s maksymalna prędkość transferu

czas nieokreślony okres trwania umowy

Znalazłem coś takiego na stronie Play. 1Mbit/s to nie zawiele, mógłby mi ktoś powiedzieć, czy taka prędkość równa się czekaniu na ładowanie strony przez 5min ?

Dla mnie najważniejsze jest, aby internet był szybki i że nie ma problemu z miejscem, chce go odbierać wszędzie jak w smartfonie, pakiet danych jest nieistotni 1gb wystarczy, jak będzie 2gb to świetnie.

Ale równocześnie bardzo istotna jest cena, przynajmniej przez najbliższy rok. Jestem w stanie zapłacić maksymalnie 30zł miesięcznie.

Pozdrawiam

Ale ta oferta (Internet w Play Online) dotyczy tylko zasięgu po nadajnikach Play. Aby mieć zasięg 3 nadajników (Play, Plus, Orange) musisz mieć zwykły abonament.

Jeśli patrzysz tylko i wyłącznie na oferty internetowe to chyba Plus będzie ok, choć nie jest tani. Wszystko zależy od lokaliacji w jakich używany będzie internet (zerknij na mapę nadajników i szukaj UMTS).

1 Mb/s to 128 KB/s. Przy ładowaniu strony znacznie ważniejszy jest mniejszy ping niż większa szybkość. 4Mb/s na pingu 120ms działa wolniej dla WWW niż 1Mb/s na pingu 60. Przy 1Mb/s na wp.pl (1. ładowanie) możesz czekać ok 5-8s, potem chodzi szybciej.

W takim razie najlepiej będzie mieć abonament w Playu z ofertą 1GB internetu, bo ja mam taki teraz na telefonie za 29,99zł mam w tym 1GB nielimitowana prędkość, a podobno da radę wysyłać również SMSY z tableta.

Chyba jest limitowana, przynajmniej wysyłanie do 1 Mb/s. Pobieranie albo 6 Mb/s albo ile wlezie.

Teoretycznie abonamenty “internetowe” mają taką funkcję. Z iPad chyba da się wysłać (choć nie wiem czy to nie szło do mnie jako iMessage), a z innych to zależy.

Pamiętaj aby przy kupnie tabletu zwrócić uwagę czy posiada wbudowany moduł 3G.