Najlepsza oferta internetu 3G

(S P I D E Y) #1

Witam,

Planuję kupić tableta i muszę mieć internet 3G w każdym miejscu w Polsce o dobrej prędkości.

Zależy mi na szybkim przeglądaniu stron internetowych, ale również o przyzwoitym transferze pobierania, kiedy będzie trzeba coś ściągnąć.

Wystarczy mi nawet 2GB limitu danych.

Niestety w przypadku internetu najważniejsza jest cena.

pozdrawiam

(ra-v) #2

Kpisz sobie z nas?

Abonament w Play z limitem szybkiego internetu 2GB. Możesz chwytać zasięg 3 sieci, więc trudno o bardziej uniwersalną kartę SIM.

(Jaro070) #3

Internet działa tylko na nadajnikach Play, chyba, że ktoś chcę płacić 70 zł za 1 GB.

Do autora:

Sprawdź Aero2 oraz Orange Free na Kartę.

(S P I D E Y) #4

Zaraz zaraz, tzn że do takiego Tableta mogę wsadzić kartę SIM?

Bo w tej chwili na swoim smatfonie mam abonament w PLAY i mam tam 1GB internetu, taka prędkość i limit jest dla mnie wystarczający.

Czyli wystarczy, że wezmę abonament w PLAY, w którym mam 2GB internetu i wtedy tą kartę wsadzam do tableta?

Pozdrawiam

(Jaro070) #5

Jeżeli tablet posiada modem 3G to tak.

(ra-v) #6

44 zł zwykły abonament.

(S P I D E Y) #7

Nowy Play Online 2GB bez modemu na czas nieokr. za 19,90 zł

Abonament

19,90 zł / miesięcznie

Szczegóły abonamentu

2 GB pakiet danych

1 Mbit/s maksymalna prędkość transferu

czas nieokreślony okres trwania umowy

Znalazłem coś takiego na stronie Play. 1Mbit/s to nie zawiele, mógłby mi ktoś powiedzieć, czy taka prędkość równa się czekaniu na ładowanie strony przez 5min ?

Dla mnie najważniejsze jest, aby internet był szybki i że nie ma problemu z miejscem, chce go odbierać wszędzie jak w smartfonie, pakiet danych jest nieistotni 1gb wystarczy, jak będzie 2gb to świetnie.

Ale równocześnie bardzo istotna jest cena, przynajmniej przez najbliższy rok. Jestem w stanie zapłacić maksymalnie 30zł miesięcznie.

Pozdrawiam

(ra-v) #8

Ale ta oferta (Internet w Play Online) dotyczy tylko zasięgu po nadajnikach Play. Aby mieć zasięg 3 nadajników (Play, Plus, Orange) musisz mieć zwykły abonament.

Jeśli patrzysz tylko i wyłącznie na oferty internetowe to chyba Plus będzie ok, choć nie jest tani. Wszystko zależy od lokaliacji w jakich używany będzie internet (zerknij na mapę nadajników i szukaj UMTS).

1 Mb/s to 128 KB/s. Przy ładowaniu strony znacznie ważniejszy jest mniejszy ping niż większa szybkość. 4Mb/s na pingu 120ms działa wolniej dla WWW niż 1Mb/s na pingu 60. Przy 1Mb/s na wp.pl (1. ładowanie) możesz czekać ok 5-8s, potem chodzi szybciej.

(S P I D E Y) #9

W takim razie najlepiej będzie mieć abonament w Playu z ofertą 1GB internetu, bo ja mam taki teraz na telefonie za 29,99zł mam w tym 1GB nielimitowana prędkość, a podobno da radę wysyłać również SMSY z tableta.

(ra-v) #10

Chyba jest limitowana, przynajmniej wysyłanie do 1 Mb/s. Pobieranie albo 6 Mb/s albo ile wlezie.

Teoretycznie abonamenty "internetowe" mają taką funkcję. Z iPad chyba da się wysłać (choć nie wiem czy to nie szło do mnie jako iMessage), a z innych to zależy.

(eddie71) #11

Pamiętaj aby przy kupnie tabletu zwrócić uwagę czy posiada wbudowany moduł 3G.