Najlepsza pasta termoprzewodząca do laptopa

Witam. Właśnie ożywiłem kartę graficzną Geforce 8600m GT w moim laptopie HP Pavilion DV9000.

Jak zapewne wiecie jest to ten “sławny” 8600 z wadliwej serii montowanych w laptopie kart graficznych.

Jako, że karta wlutowana była w płytę główną i nie mogłem jej upiec w piekarniku, podgrzałem ją suszarką.

Teraz działa, obraz jest, więc chciałbym, aby jak najdłużej mi podziałała. Proszę o radę, jaką

najlepszą pastę termoprzewodzącą mogę kupić do 50zł. Chcę, aby temperatury były jak najniższe,

abym nie musiał za tydzień znowu naprawiać karty suszarką. Oddałbym do serwisu, ale nie mam zamiaru

płacić 500zł za wymianę układu.

Arctic Silver Arctic srebrny 5 ( cenowo 20-35 zł)

Pozdrawiam

I tu ciebie muszę rozczarować twoja pseudo naprawa suszarka na wiele nie podziała czy zastosujesz paste za 20 czy za 100zł efekt bedzie ten sam

przelutowywanie ukladu polega na podgrzaniu płyty od spodu i od góry w taki sposób aby kulki pod Układem miały ze sobą styk aktualnie mają ale na jak długo??

A propo pasty

ja stosuje paste zalmana STG 2 najlepsze ma parametry i jakosc za niewielka cene około 20zł.

Pieczenie w piekarniku to trochę amatorski i mało efektowny sposób .Bardzo zmniejsza żywotność układu .Radzę poszukać serwisu z RMA

Co do pasty, to odradzam Arctic Silver 5. Może i jest tani i popularny, ale wydajność ma kiepską.

Lepszym wyborem byłyby Arctic MX-2, lub Noctua NT-H1. Sam testowałem wszystkie. Ułoże Ci w kolejności, wg. wydajności.

  1. Arctic MX-2 (wymaga wygrzewania, około 200h)

  2. Noctua NT-H1 (nie wymaga wygrzewania, trochę słabsza od MX-2)

  3. AS5 (niska wydajność, wymaga podgrzania, dużo słabsza od wyżej podanych)

Podobno dobry jest Zalman polecany @Overclocker’a, lecz nie wypowiem się o niej, bo nigdy jej nie testowałem.

Ale ja nie podgrzewałem całego układu, tylko sam rdzeń. Jak wiadomo wysoka temperatura wpływa na to, że kulki cyny miękną i utleniają się, w wyniku czego

tracą właściwości przewodzące. W tym przypadku problem był tylko z rdzeniem. Jeśli nałożę porządną pastę termoprzewodzącą, a temperatura rzeczywiście

spadnie nawet o kilkanaście stopni w stresie, jak niby jest w przypadku niektórych past, to być może układ ten pochodzi trochę dłużej, gdyż nie będzie się tak

nagrzewał i kulki cyny nie będą tak tracić właściwości przewodzących.

Przeczytałem o tym w pewnym artykule.

http://www.purepc.pl/notebooki/zepsuty_ … page=0%2C2

najważniejsze z tego jest to, że:

A co do pasty, to czytając różne opinie coraz bardziej jestem przekonany do pasty Noctua NT-H1.

No to nie bądź przekonany, bo MX-2 jest lepsza i tańsza.