Najlepsza płyta do nagrywania

(Krajan99) #1

Witam. Mam pytanie, jakiej firmy płyty są najlepsze do wypalania danych (chodzi mi o płyty dvd 4,7 gb.

Chodzi mi o żywotność i jakość płyty żeby mi naprzykład po 10 razach wkładania do dvd-romu nie pojawiły się odpryski albo żeby mi nie schodziła górna część etykiety płyty (chodzi o te złotko na której sa zapisywane dane) i aby ta płyta nie śmierdziała jak co niektóre jak naprzykłąd te najtańsze to takim plastkijiem jądą że masakra???

Cena się nie liczy. Poszę o pomoc i sugestie w tej sprawie :slight_smile:

(Frog) #2

krajan99 ,

Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(PaPuX) #3

Verbatim

(kam10) #4

Platinum

(SeBoLaS) #5

Ja polecam Verbatim,nigdy się nie zawiodłem na tych płytkach

(witek-pl) #6

Verbatim (choć niestety sa bardziej podatne na zarysowania niż starsze typy) lub TDK, akurat z CD Platimum folia potrafiła złazić...

(kam10) #7

ale z DVD Platinum raczej nie zejdzie :slight_smile:

(Cyba91) #8

Verbatim,TDK

(Onegumas) #9

"Najlepsza" oznacza różne rzeczy...Jeśli z trwałością to chyba z Verbatim (choć osobiście miałem problemy z Esperanza od Verbatim, dosyć rysują się i w jedną ich partię miałem trefną bo schodziła z nich folia), a jeżeli mowa o nagrywaniu, prędkościach nagrywania i o błędach crc to wszystko zależy od nagrywarki. Z doświadczenia wiem że nagrywarki lg nagrywają lepiej płyty Hawk, Platinium, Intenso, Tx extra od nagrywarek Samsunga czy Lite-on'a. Ale jeśli miałbym coś polecić to jednak Platinium - 16x +/- można już kupic za 8,50-9 zł za cake 10 płyt. Rzadko wyskakują błędy nagrywania i dosyć szybkie (u mnie średnia prędkość nagrywania z prędkością 16 x na Lg 20x i Samsungu 22x sata to ok 9.8-10.8 x). Kopiowanie do ok 14-20 mb/s. Ale wszystko zależy od nagrywarki w takim przypadku...

(Damian2287) #10

a ja polecam maxell :smiley:

(matekadamczak) #11

Ja zawsze kupuję SHIVAKI moze podróby ale mnie długo wytrzymują a intensywnie je uzywam

(PaPuX) #12

Większość profesjonalnych testów poleca Verbatim jako najlepszy nośnik danych.

W tym wypadku Cena = jakość więc proponuje nie kupować tanich magicznych płyt gdyż nie posiadają one nawet warstwy zabezpieczającej.

(el polaco) #13

Pamiętam, że kiedyś dostałem płytkę Verbatim Crystal ładnych pare lat temu. Do tej pory najmniejszej rysy na niej nie ma, aczkolwiek nie wiem czy jeszcze sprzedają ten model.

(lukasz_n) #14

Polecam Verbatim i ew. Platinum nigdy do tych nośników nie mialem zastrzeżeń

(marcin82) #15

Esperanza ?

(Madafaker) #16

Verbatim DVD+R x8 PRINTABLE ARCHIVAL GRADE

(sosen86) #17

ja jestem zadowolony z maxell-a

(PaPuX) #18

To jest na pewno żart :smiley: bardzo odbry

(Onegumas) #19

Oby to był żart... http://cokupic.pl/opinie/Esperanza-DVD- ... b6bc6a15a6

(PaPuX) #20

Oczywiście że żart.

Większość opinii opiera się na zasadzie: "Wporzo płyta, tania i działa" :shock:

Liczy się profesjonalne podejście do tematu no ale rozumiem że jest to dział na luzie więc śmiejmy się :smiley: