Najlepsza płyta do nagrywania

Witam. Mam pytanie, jakiej firmy płyty są najlepsze do wypalania danych (chodzi mi o płyty dvd 4,7 gb.

Chodzi mi o żywotność i jakość płyty żeby mi naprzykład po 10 razach wkładania do dvd-romu nie pojawiły się odpryski albo żeby mi nie schodziła górna część etykiety płyty (chodzi o te złotko na której sa zapisywane dane) i aby ta płyta nie śmierdziała jak co niektóre jak naprzykłąd te najtańsze to takim plastkijiem jądą że masakra???

Cena się nie liczy. Poszę o pomoc i sugestie w tej sprawie :slight_smile:

krajan99 ,

Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Verbatim

Platinum

Ja polecam Verbatim,nigdy się nie zawiodłem na tych płytkach

Verbatim (choć niestety sa bardziej podatne na zarysowania niż starsze typy) lub TDK, akurat z CD Platimum folia potrafiła złazić…

ale z DVD Platinum raczej nie zejdzie :slight_smile:

Verbatim,TDK

“Najlepsza” oznacza różne rzeczy…Jeśli z trwałością to chyba z Verbatim (choć osobiście miałem problemy z Esperanza od Verbatim, dosyć rysują się i w jedną ich partię miałem trefną bo schodziła z nich folia), a jeżeli mowa o nagrywaniu, prędkościach nagrywania i o błędach crc to wszystko zależy od nagrywarki. Z doświadczenia wiem że nagrywarki lg nagrywają lepiej płyty Hawk, Platinium, Intenso, Tx extra od nagrywarek Samsunga czy Lite-on’a. Ale jeśli miałbym coś polecić to jednak Platinium - 16x +/- można już kupic za 8,50-9 zł za cake 10 płyt. Rzadko wyskakują błędy nagrywania i dosyć szybkie (u mnie średnia prędkość nagrywania z prędkością 16 x na Lg 20x i Samsungu 22x sata to ok 9.8-10.8 x). Kopiowanie do ok 14-20 mb/s. Ale wszystko zależy od nagrywarki w takim przypadku…

a ja polecam maxell :smiley:

Ja zawsze kupuję SHIVAKI moze podróby ale mnie długo wytrzymują a intensywnie je uzywam

Większość profesjonalnych testów poleca Verbatim jako najlepszy nośnik danych.

W tym wypadku Cena = jakość więc proponuje nie kupować tanich magicznych płyt gdyż nie posiadają one nawet warstwy zabezpieczającej.

Pamiętam, że kiedyś dostałem płytkę Verbatim Crystal ładnych pare lat temu. Do tej pory najmniejszej rysy na niej nie ma, aczkolwiek nie wiem czy jeszcze sprzedają ten model.

Polecam Verbatim i ew. Platinum nigdy do tych nośników nie mialem zastrzeżeń

Esperanza ?

Verbatim DVD+R x8 PRINTABLE ARCHIVAL GRADE

ja jestem zadowolony z maxell-a

To jest na pewno żart :smiley: bardzo odbry

Oby to był żart… http://cokupic.pl/opinie/Esperanza-DVD- … b6bc6a15a6

Oczywiście że żart.

Większość opinii opiera się na zasadzie: “Wporzo płyta, tania i działa” :shock:

Liczy się profesjonalne podejście do tematu no ale rozumiem że jest to dział na luzie więc śmiejmy się :smiley: