Najlepsza przeglądarka do oglądania Netflixa, Amazona, HBO itd

Jaka jest waszym zdaniem najlepsza obecnie przelądarka do oglądania Netflixa, Amazona i tym podobnych? Mam 6 letniego laptopa, przy dużym obciążeniu szybko się nagrzewa. Całe swoje życie korzystałem tylko z 3 przeglądarek: Firefoxa, Chrome i Microsoftu. Chrome pożera od groma pamięci. Firefox wypada dosyć dobrze ale z tej trójki to o dziwo Microsoft Edge wypada najlepiej.

Są może jakieś mało znane, lżejsze alternatywy dla oglądania filmów w przeglądarce?
Co polecacie?

Może przeglądarka Brave.

Tak, polecam naprawdę :slight_smile: Bloker reklam, bloker elementów śledzących… Jest jeszcze Opera i Vivaldi :slight_smile: Obie mają adblockera itp. I wszystkie na Chromium :slight_smile:

Przecież do tego są dedykowane aplikacje.

Aplikacje wypadają prawie zawsze lepiej niż przeglądarka, no ale jeśli chcesz mieć takie “wszystko w jednym” w przeglądarce, to najlepszy będzie M$ EDGE. Odtwarza przy najmniejszym użyciu CPU, chyba jako jedyna potrafi np. bez kombinowania odpalać filmy na Netflixie w FullHd wzwyż. Nie ma też problemów z kompatybilnością. Wynalazki pokroju Brave może i są fajne w codziennym użytku, ale “duże” serwisy mogą czasem mogą nie akceptować mniejszych przeglądarek i stwierdzić że nie będą na nich działały.

1 polubienie

To całkiem nowy laptop, podaj specyfikację, oraz jakiego systemu używasz.

To nie masz źle. Nawet całkiem dobrze. Firefox jest naj, tylko ustawić mu procesor treści 1

Nie chodzi o wiele otwartych kart, tylko o obsługę wideo.
Też mam netflixa i komputer prawie 10-cio letni. Pół dnia czasem oglądam, a mam tylko 4GB RAMu. Żadna inna przeglądarka nie jest tak ustawna.

Używam Windows 10.

Co to jest ten procesor treści 1? Ja z biegiem czasu jestem z Firefoxa coraz mniej zadowolony. Dzisiaj oglądałem program na żywo i w Firefoxie przycinało. Zmieniłem na Microsoft Edge i tam elegancko, płynnie wszystko chodziło. Dodatkowo strona bet365 w firefoxie mi nie działa. Usuwałem ciasteczka, próbowałem kilku różnych rzeczy i nic. Wyskakuje żółte okienko, że coś tam powoduje spowolnienie strony, a z kolei tego problemu nie ma ani w google chrome ani w edgu.

Poważnie? Ja mam aplikacje netflixa i amazona ale jakoś z przyzwyczajenia oglądam zawsze w przeglądarce. Nie wiem czy tylko mi się wydaje czy co ale mam takie dziwne wrażenie, że jakość jest lepsza w przeglądarce, no ale być może tylko tak mi się wydaje.

Procesor 2,3 GHZ AMD, 8 giga ramu, 64 bit system operacyjny. Laptop jest z Lenovo i nagrzewa mi się od samego początku, od nowości, poza tym dosyć głośno chodzi. Były takie momenty, że był fest gorący, ledwo szło dotknąć, wtedy jeszcze na nim grałem. Od tamtego czasu używam go tylko do oglądania filmów, sprawdzania wiadomości ale i tak są momenty, że dosyć mocno się nagrzewa, szczególnie jak jest ciepło w pomieszczeniu. Latem, to obowiązkowo schładzam go małym wiatrakiem. Był w naprawie. Ponoć wszystko w środku jest w porządku. Najśmieszniejsze jest to, że kupiłem go sugerując się opisem, że mam zaawansowany system chłodzenia i takie tam bajery, poza tym świetnie nadaje się do grania. Jak się okazało, ten system chłodzenia jest nic nie wart.

Wcześniej gdy miałem windows 8, to była funkcja uruchamiania wiatraka, teraz po przeinstalowaniu na windows 10 tej funkcji nigdzie już nie ma. Zresztą wcześniej miałem dostęp do konfiguracji karty graficznej, mogłem ją w specjalnej aplikacji obejrzeć i dostosować ustawienia, teraz tej aplikacji nigdzie nie ma. A sprawdzanie ustawień z menu glównego to nie to samo.

Jaki procesor. Model.

  • jaki ma pan samochód?
  • Forda,
  • jaki model silnika?
  • 1.6L

Procesor 2,3 GHZ AMD A10-4600M APU with Radeon HD, laptop Lenovo Z585

Ten procesor jest bardzo wolny, podobnie jak i grafika. Kolejnym problemem jest to, że bywa, iż na tej karcie graficznej sypie się czasami akceleracja video w niektórych przeglądarkach. Zwłaszcza w FF.

I tego się trzymaj.
Plus włączona akceleracja sprzętowa (o ile to możliwe i nie ma problemów)

MICROSOFT edge

Ok ale co to jest akceleracja sprzętowa? Nie znam się na komputerach za bardzo ani tymbardziej na fachowym nazewnictwie, tak po polsku najprościej jak można ktoś wytłumaczy?

Chodzi o to, że jak oglądasz film na Netflixie, YT, czy innym serwisie to w enkdowoaniu tego filmu oprócz procesora bierze udział również zainstalowana w komputerze karta graficzna. Dzięki temu procesor jest odciążony i wzrasta wydajność. Gdy nie masz włączonej akceleracji sprzętowej wszystko spoczywa na mocy obliczeniowej procesora a karta graficzna przy odtwarzaniu nie bierze udziału.
Żeby sprawdzić czy masz w Edge włączoną akcelerację wybierz.

Opcje —> System —> Używaj przyspieszenia sprzętowego, jeżeli jest dostępne.

Jeżeli jest włączone i nie odczuwasz żadnych problemów z tym związanych podczas oglądania materiałów wideo w przeglądarce. To zostaw tą opcję włączoną. Gdyby pojawiły się jakieś problemy, zacinały się filmy, nie doczytywały się, frezowały to musisz wtedy tę opcję wyłączyć. Ponieważ oznacza to, że sterownik karty graficznej nie jest kompatybilny z przeglądarką.

W Lenovo można czasem spotkać dziwne patenty. U mnie na przykład po ściągnięciu dolnej pokrywy, na kratce wentylacyjnej była metalowa siateczka z dodatkowo doklejoną tkaniną, która utrudniała przepływ powietrza. Po jej zdarciu, od razu temperatury spadły, bo cały ten materiał był zabity kurzem. A już chciałem wymieniać pastę na procku. Sprawdź też, jakie masz taktowanie procesora na pusto. Powinno cały czas się zmieniać i utrzymywać w dolnym zakresie.

Nie jestem pewien gdzie to znaleźć. Mam menu po angielsku ale to nie powinien być problem. Otwieram Control panel, system and security i tam jest kilka opcji do wyboru ale nie wiem gdzie znaleźć to o czym mówisz.