Najlepsza przeglądarka internetowa do Androida

Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza przeglądarka internetowa dla Androida?

Myślę nad Firefoxem Mobile a Operą Mobile i nie wiem która lepsza… Opera od zawsze była super przeglądarką ale Firefox ostatnio też bardzo dobrze się rozwinął…

Proszę o pomoc i Wasze sugestie.

Ja używam, albo wbudowanej, albo Dolphin HD. Jakoś tak się przyzwyczaiłem do niej.

Także używam Dolphin HD. Szybkość działania, jak też zupełnie intuicyjna obsługa skłoniły mnie do używania w/w przeglądarki :slight_smile:

Niee, wolę “markowe” przeglądarki.

Teraz jeszcze doszedł ten Chrome dla Androida… Sam już nie wiek, który z tych trzech najlepiej obsługuje HTML5, jest najstabilniejszy i ma najwygodniejszą i najszybszą obsługę… Pomocy! :frowning:

Opera Mobile kompresuje strony przez co zaoszczędzisz te 40-60 % danych. Opera Mini kompresuje je jeszcze bardzej - maksymalnie nawet do 80%. Bez tych 2 przeglądarek przeglądanie internetu “gdzieś w Polsce” jest utrudnione.

Dolphin HD :slight_smile:

@ra-v

A jak z intuicyjnością Opery Mobile? Bo Opera Mini raczej jest dla komórek niż smartfonów.

A zresztą sam niedługo przetestuję wszystkie przeglądarki z Google Play. Bo widzę, że prawie nikt tutaj nie ma smartfona z Androidem. :stuck_out_tongue:

Dolphin HD jest na Androida. Skoro kilka osób potwierdziło tą przeglądarkę - więc… Nie ma się co tu zastanawiać i liczyć na “markowe” cudeńka. Korzystałem także z markowych - jednak pozostaję przy tym, co wcześniej napisałem.

Wygląd prawie identyczny, opcje się róznią oraz sam sposób działania.

Mini wysyła żądanie na serwer, on raczej renderuje stronę, następnie w zamian dostaje kod (pewnie HTML lub XML) który renderuje w Mini.

Mobile to normalna przeglądarka, wysyła żadanie, odbiera tylko że z funkcja Turbo je kompresuje jak na kompie.

Mobile chodzi wolniej od Mini jeśli chodzi o słabe telefony, zajmuje też więcej.

Tylko że jak wyjdziesz w trasę to się z HD zamęczysz. Ty wyświetlisz 1 stronę na słabym łączu ja 5 na Mini czy 3 na Mobile.

Tak samo jest na mniejszych telefonach - jest też Dolphin Mini dużo szybszy.

Można używać drugiej przeglądarki na dobrym WiFi czy jeśli ktoś nie ma co robić z pakietami internetowymi. Ja używam i na iOS i na Andku i kiedyś na S60 głownie Operę, a obok niej albo Dolphin albo wbudowaną (czyli Safari albo “Internet”:)).

Ja używam od dłuższego czasu Opera mini na kilka telefonach i jestem w pełni zadowolony :wink:

Ostatnio testuję firefoxa, bo rośnie mocny gracz…

Ambasador marki XPERIA

Ok, kupiłem sobie wczoraj (4 lipca) Samsunga Galaxy S II i przetestowałem już kilka (wbudowaną, Chrome, Firefox Mobile i Opera Mobile) i powiem, że najlepiej mi pasują Opera Mobile i Chrome. Chrome, bo ma opcję wyświetlania stron w wersji desktopowej, a Opera, bo ma na wierzchu przydatne opcje. Firefox Mobile ma jeszcze wiele niedociągnięć (źle wyświetla niektóre strony), a wbudowana przeglądarka to taki średniak, chociaż też jest dobra. Jeszcze przetestuję tego Dolphina HD i inne napotkane w sklepie Play.

Dodane 5 lipca 2012, o 14:56

Właśnie przetestowałem Maxthona na Androida… tragedia… Przeglądarka wiesza się za każdym razem podczas wchodzenia w opcje. :smiley: Zaraz przetestuję Dolphina.

Dodane 5 lipca 2012, o 16:00

Testowałem teraz tego Dolphina… Niezbyt dobry według mnie. Najbardziej przypasował mi Opera Mobile i Chrome.

Używałem, bardzo fajna o o dziwo chodziła dobrze jak na mojego Samsugnowego zacinacza.

Chrome miałem okazję testować tylko na iOS, bo na mój telefon z Androidem nie ma. Tyle że tam każda chodzi płynnie więc wiesz;-)

Opera Mobile !!

Dolphin HD