Najlepsza stronka na bloga?

(Tomi915) #1

Witam. Szukam DARMOWEJ i szybkiej stronki z bloogami. Chciałbym prowadzić tam tematycznego bloga, mieć galerię fotek, jak najłatwiejsza obsługa, sporo gotowych możliwości, szablonów, ewentualnie umieszczenia tam swojego szablonu. Korzystałem już z Bloog.pl, eBlog i blog4u...niestety po umieszczeniu tam 3 notatek, kilku mini obrazków animowanych i ok. 20 małych fotek w galerii (prosty skrypt java) - otwieranie trwa dłuuugo, trzeba kombinować, żeby pod pasować wygląd bloga pod różne przeglądarki, mało gotowych szablonów, dziesiątki reklam, a jak postanowiłem zapłacić za miesiąc bez reklam to serwer ich był w "remoncie itp. itd.... Co i gdzie polecacie? Pozdrawiam

(Lukasz02495) #2

Jeśli masz czas to polecam poznać jakiegoś CMSa, np Joomla! lub PHP-fusion. A stronkę umieścić na jakimś darmowym serwerze, np. yoyo.pl (brak reklam jeśli nie korzystasz z bazy danych MySQL).

(Tomi915) #3

Sprawa jest taka....potrafię jedynie przerobić gotowy szablon, dodać kilka skryptów, coś wstawić...takie podstawy. Raczej nie zrobię sobie stronki i nie umieszczę na serwie :confused: Dlatego szukam serwera z gotowymi szablonami do przeróbki itp Niestety znajduję "super" stronkę z "najlepszymi" blogami w PL gdzie jest 10-12 szablonów i 5 dodatków z minimalną możliwością przeróbki.....

(eyeti) #4

To jest proste jak 2 metry sznurka!

:google:

(Pawelmajcher6) #5

blox.pl

a edycja to w css

i w edytorze wątków.

(Skr3czu) #6

lepiej zainstaluj sobie na serwerze WordPress, nie jest to trudne.

(Lukasz02495) #7

Ja ponownie polecam Joomle! (do której stworzono tysiące templatek) lub PHP-Fusion

(Skr3czu) #8

Ale to za bardzo nie nadaje na bloga...

(lazikar) #9

Przenoszę>>>>Webmastering<<<<<<

(Pavobe Reg) #10

Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie skryptu na darmowym serwerze. W praktyce masz dwa skrypty do wyboru - WordPress albo Drupal (w Drupalu też można niezłego bloga obsłużyć). Osobiście polecam WP. Znajdziesz do niego miliardy pluginów i jeszcze więcej templatek. Z tego, co wiem, to stworzenie własnego stylu też nie jest bardzo skomplikowane. Obsługa PA jest bardzo prosta i intuicyjna.

Wybór oczywisty.

Jeżeli chodzi o gotowe serwisy, umożliwiające prowadzenie bloga, to przyjrzałbym się Joggerowi.

(Żelek) #11

Darmowa strona, gdzie możesz założyć bloga na skrypcie WordPress. Domeną jest subdomena np. "tomi915.wordpress.com".