Najlepsza, tania antena do stacji bazowej, typ złącza N

szukam jakiejś taniej anteny do stacji bazowej aby rozesłać sygnał WiFi w okolicy, abym miał dostęp do neta w parku i przed domem kwota jaką dysponuje nie jest wielka bo ok 80zł więc doradźcie coś, wiadomo licz się zasięg i jakość połączenia, stawiając bardziej na zasięg

Nie napisałeś jakiej firmy masz ruter. Przykładowe anteny

d-link ma wejście na antenę typu N

Patrzyłeś na allegro lub na stronie producenta :slight_smile:

no są ale właśnie nie wiem która wybrać bo pisać sobie może że na zasięg np. kilometr a nie będzie to się w ogóle przekładało do rzeczywistości

Na stronie Komputronika, którą Ci podałem było kilka opinii.

Za 80 zł to kupisz co najwyżej 12dbi którą przykręcasz w domu, ma jakieś 40-50cm. Ale jak będzie siać to nie wiadomo dokładniej.

Ile masz do tego parku, jak to park to pewnie drzew też troche i raczej sygnał się nie przebije.

no do parku w lini prostej mam 100-120 metrów, zależy na która ławke usiąde

patrzałem na allegro i znalazłem cos takiego:

http://www.allegro.pl/item401634228_ant … o_nz_.html

http://www.allegro.pl/item397459265_ant … dudex.html

Pierwsza, tak.

Ale zewnętrzna ? Ty chcesz sobie postawić nadajnik dla siebie ? To jak tak robisz to najlepiej jak najkrótszy kabel od AP do anteny.

Druga to Panel na dodatek 5GHz(pewnie laptop obsługuje), ale ma mały kąt promieniowania 10-12 stopni, zależne od polaryzacji.

Ja tam na 100m łącze się bez problemu(2-3ściany), z tym że ta sama wysokość(1 piętro) i mam anteny 2dbi z podkręconą mocą 251 jeżeli wychodze, gdy w domu siedze zmniejszam 100mw ;]

Zewnętrznej bym nie polecał dla własnych celów.

Mam sam antene na dachu, promieniowanie na ok. 20km, ale kuzynka ma do mnie jakieś 50m i że niebardzo była możliwość umiejscowienia anteny na dachu(długi kabel i ciężko doprowadzić) to puściliśmy 4m kabel ale na 1 piętrze znajduje się antena, skierowana w górę i niestety sygnał ok. 55%(według AP, u niej 100 sygnał/100 jakość, stubmerl z 60dBm) bo antena ma słaby kąt promieniowania w poziomie i na taki dystans jeszcze dobrze nie sieje, transfer mam z nią niestety tylko 400KB/s a innym typem co ma 12dbi antenke i widoczność doskonałą do tego 10m kabel mam jakieś 1.5MegaBajta w porywach. Stabilny to ok. 1.3MegaBajta. On radio ja od nadajnika skrętką.

Ja bym kupił tą 12dbi wewnętrzną i postawił na ziemi na 1 piętrze AP :slight_smile: Widoczność jeżeli byłaby dobra to uzyskałbyś prawdopodobnie niezły sygnał.

no właśnie bym chyba wolał zewnętrzną bo chyba niedługo będę się składał z kumplami na jakiegoś szybkiego neta i będe dzielił go więc by się przydała jakiś lepszy sprzęt tylko nie wiem czy za 80 zł jest sens inwestować teraz

Jak to chodzić będzie to nie wiem ;](na tej taniej antenie, ale chodzić powinno).

Ale jak macie takie plany to zewnętrzna też Ci posłuży, chodzić internet też by chodził.

Z tym że tylko ten kabel jak najkrótszy zrób jakbyś podłaczał niedługo antene.