Najlepsza z najtańszych kart dźwiękowych


(W12400) #1

Witam! Chciałbym sobie kupić kartę dźwiękową, gdyż obecna zintegrowana Realtek HD Audio jest do kitu na słuchawkach, prawie same soprany (jakość dźwięku gorsza niż w moim starym PC z 2000r.), choć jak podłączę do wieży to jest dobrze. Może to sprawka sterów, ale już kombinowałem na wszystkie sposoby i nic to nie dało. Dlatego chciałbym zakupić jakąś najtańszą kartę dźwiękową, która dawałaby bdb jakość dźwięku stereo na słuchawkach (nie potrzebne mi 5 czy więcej wyjść).

Mam wolne sloty PCI i PCI Express 1x oraz 16x. Czy jest jakaś dobra karta dźwiękowa, za którą nie trzeba bulić 50zł? Czy macie jakieś propozycje?

Proszę o pomoc.


(kliszka) #2

http://www.agito.pl/karty-dzwiekowe/tru ... -1001:,200 - tylko troszkę droższa.. albo zostaje Ci Allegro.

albo ta - http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... src=nokaut


(Neon1992) #3

Rozumiem, że chcesz coś "dostać" poniżej (do) 50zł? Ciężko będzie, chociaż może na allegro.pl dostaniesz jakąś używkę.

Osobiście dołożyłbym parę zł (na przesyłkę) i kupił Creative Sound Blaster Audigy SE.


(W12400) #4

Dzięki za pomoc, ale wolałbym coś zwykłego, jak najtańszego i używanego do 20-30zł, byle żeby normalna jakość była na słuchawkach bo ten niedorobiony realtek co mam mnie dobija.


(Eidems) #5

Co wy chłopakowi polecacie? Miałem ten sam problem z realtekiem, tylko że drivery na siódemce świrowały, kupiłem Sound blastera Live 5.1 sb0100 (najlepsza) za 22zł (wliczona przesyłka), dźwięk o niebo lepszy, tylko że nieoryginalne sterowniki z forum creative, przy wysokich dźwiękach karta trzeszczy, kupiłem teraz na allegro Audigy LS, jeszcze nie doszła, ale ma oficjalne sterowniki pod win 7, i można zrobić x-fi MOD, tzn dodać equalizer z X-fi, jak dojdzie to napisze jak gra, polecam przestudiować test

Tak prawdzie mówiąc live jest bardzo dobrą kartą pod XP, pod 7 odpada, Ls to to samo co SE tylko że posiada inną płytkę PCB i gameport i kilka złączy, jak używaną to SE nie dorwiesz, bo wszyscy je z allegro wykupują, LS nikt prawie nie rusza, a sb0100 trudno dostać za przyzwoitą cenę. Według mnie powinieneś brać coś z Live/Audigy :smiley: .


(kliszka) #6

....przy wysokich dźwiękach karta trzeszczy..... - Eidemsik34 widzę ,ze znasz się na rzeczy ,mam prośbę ,znajdź mi kartę ale do 10zł ,tylko ...niech nie trzeszczy.... z wypowiedzi którą umieściłeś widzę ,że jesteś wybitnym znawcą kart dźwiękowych więc z pomocą nie powinieneś mieć trudności.


(Eidems) #7

Słuchaj, napisałem że trzeszczy ponieważ działa na nieoryginalnych sterownikach i pod windowsem 7, pod XP karta bardzo dobrze gra, dlatego Liva zmieniam na LS, ponieważ ma wsparcie do nowych systemów właśnie jak windows7. Ty zaproponowałeś karte Trust z przesyłką za ok. 90zł to jest dobry wybór? Nie wiem jaki ma system kolega, jak xp i na nim będzie bazować niech bierze coś z pokroju Liva, jak windows vista/7 to coś z pokroju audigy/audigy2.