Najlepsze DDR2 do laptopa z Intel GL40

Poszukuję najlepszej pamięci DDR2 do laptopa z płytą główną Intel GL40. Wyczytałem, że ta płyta obsługuje max 4 GB (2x2) 667 MHz, ale boję się kupić do niej pamięć o tych maksymalnych parametrach, bo nie mam pewności, że laptop mi je wczyta.

Posiadam laptopa Acer Aspire 5732Z- 432G32Mn. Obecnie mam w laptopie pamięć 2 GB PC2-6400 400 MHz i drugi slot mam wolny.

Proszę o pomoc jeżeli ktoś się bardzo dobrze na tym zna. Z góry wielkie dzięki.

Jeśli teraz masz ramy z prędkością 400Mhz to następne 2GB kup o takich samych parametrach bo jeśli kupisz 667Mhz to płyta zmniejszy ich prędkość do 400 albo komputer w ogóle się nie uruchomi. :wink:

@kargulec10

Właśnie chyba w ogóle zmienię ramy na nowe, bo te 2 GB co mam są jakiejś firmy krzak, a przynajmniej ja nie znam takiej firmy (firma Nanya Technology - CPU-Z wyświetlił mi tą nazwę).

Chciałbym kupić Goodram 2x2 GB 667 MHz z przepustowością 6400 (PC2-6400), ale nie wiem czy nie przedobrzę. I w dodatku w sieci znalazłem tylko 667 MHz PC2-5400.

Ale ramy nie muszą być takiej samej firmy, z tego co widzę to twoje ramy mają 800Mhz bo PC2-6400 ma 800Mhz teraz dopiero to zauważyłem bo nie ma pamięci DDR2 400MHz. Z tego co się orientuje jeśli cpu-z pokazuje że masz pamięci firmy nayna… to jest to ram firmy elixir albo kingston, wyjmij ramy dla pewności i sprawdź ich prędkość i firmę.

Próbowałem wyjąć pamięć, ale trochę ciężko siedzą, więc się poddałem. :smiley:

A jeśli CPU-Z pokazuje, że mam pamięć 400 MHz to znaczy, że mam 800 MHz? :stuck_out_tongue:

Wiem, że nie muszą być tej samej firmy, ale też nie chcę mieć w laptopie firmy krzak lub dwóch różnych modelów.

Żeby otrzymać taktowanie ramu wartość z zakładki memory pomnóż przez 2 i wtedy okaże się, że masz ram 800 MHz :D. Jedak najlepiej to sprawdzić na ramach bo każdy program się może pomylić tym bardziej że niby twoja płyta obsługuje pamięci max 677Mhz. Jak widzisz już ramy to na nich powinna być naklejka, więc nie musisz ich wyjmować, chyba że naklejki nie ma wtedy trudno. Elixir i kingston to nie krzak, stawiam że masz ram elixir :stuck_out_tongue:

Wyjmowałeś ram tak ja na tym filmiku :?:

Aaa, widzisz… Na filmiku na pamięci jest naklejka, a u mnie już po otwarciu klapki nie było.

PS: Dobrze wiedzieć jak się ramy wyjmuje. :stuck_out_tongue: Zaraz sprawdzę jaka to firma.

Dodane 31.05.2012 (Cz) 20:56

http://myimg.pl/images/zdjcie0030.jpg - taką mam pamięć, ale mało co rozumiem z tego opisu

Czyli masz jednak ram 800Mhz, patrzyłem na allegro są tam ramy tej firmy ale nie ma tej prędkości, czyli nie aż taki straszny krzak :smiley: dokup np:

http://allegro.pl/goodram-sodimm-2gb-dd … 53317.html

Jak dokładnie sprawdzę te moje ramy kilkoma programami i naprawdę będzie 800 MHz, to kupię dwie sztuki tych Goodramów. :wink: