Najlepsze konto w banku (w którym?)

Witam,

chciałbym założyć konto w banku,lecz nie wiem które jest w tej chwili najlepsze i w jakim banku.

Proszę byście doradzili ;]

Dzięki

mBank :slight_smile: Zero opłat za prowadzenie konta , dużo bankomatów w kraju. :smiley:

Pełne poparcie. Jeszcze bym dodał że kiedy zagladasz konto w mBanku nie wychodzisz z domu wszystko załatwiasz przez Internet a umowa sama do Ciebie “przyjedzie” :slight_smile: Polecam!

ale nie ma tam czegoś takiego jak pakiet SMS jak w ING Direct (pakiet SMS za darmo również konto bezpłatne,założenie przez internet jest również możliwe)

Pytałem sie kuriera który był u mnie z umową czy dużo osób zakłada konto w mBanku to mi pozwiedzał ze bardzo dużo osób. Także moi znajomi zakładali konta i też polecali. Ale i tak wybór należy do Ciebie. Te powiadomienia SMS i mailowe też są w mBanku tylko chyba nie za darmo, trzeba uiścić jakaś malutka kwotę :slight_smile:

http://www.mbank.pl/przewodnik/bezpiecz … tml#tabs=4

jak i przedmówcy - polecam mbank. Mam tam konto od trzech lat, nie miałam ani razu powodów do narzekań…

Tylko 3 konta się liczą http://www.konta-bankowe.com.pl/.

Pozdrawiam :smiley: .

ja mam mBank i direct w ING - uważam, że ing przyjemniej się używa przez internet :wink: kwestia upodobań no i oczywiście serwis sms nie jest tu bez znaczenia :slight_smile: - do tego musisz pamiętać, że karta kosztuje 2zł/miesiecznie jesli w miesiacu nie zapłacisz nią na kwotę 100zł

mbank od niedawna tylko dlatego, że potrzebowałem inny numer rachunku do urzędu skarbowego, no i dlatego, że 30m od domu pojawił mi się bankomat ecard :), oprocentowanie na koncie oszczędnosciowym to 5% (w ing 4%)

narazie do żadnego nie mam powodów do narzekań co miało miejsce w poprzednim banku, a tak naprawdę polecam posiadanie co najmniej 2 rachunków (zalezy oczywiście jakimi kwotami będziesz obracał i czy zdaża ci się mieć nie zapłacony mandat - blokada rachunku przez skarbówkę to nic miłego :frowning:

Dzięki za pomoc raczej wybiorę ING DIRECT :slight_smile:

A wie ktoś może czy możliwe jest zwrot podatku (PIT) na konto bankowe a nie przez listonosza?

tak jest możliwe - właśnie tutaj napisałem:

viewtopic.php?t=315142

A orientuje się ktoś czy można zmienić rodzaj konta w ING bez zmiany numeru konta?

Obecnie posiadam standard i płace trochę dużo bo 17 zł/mc (prowadzenie, bankomat, sms).

Taki Direct byłby dla mnie w sam raz lub chociaż Studenckie.

Wiem że o takie rzeczy to trzeba w banku pytać ale może ktoś wie.

a jak się zalogujesz do banku - wchodzisz w wnioski - zmień typ rachunku i zmieniasz na direct - spróbuj tak, w końcu zmiana typu tto nie nowy rachunek