Najlepsze marki lodówek

(Broda Waldek990) #1

Witam, chciałbym się Was zapytać, czy jesteście w stanie polecić mi jakąś markę lodówek. Kojarzę mniej więcej jakie marki mają dobre opinie a jakie nie w odniesieniu bardziej do sprzętów RTV, ale czy tak samo jest jeśli chodzi o sprzęty AGD? Zastanawiam się nad takim oto modelem lodówki http://www.saturn.pl/lodowka-beko-csa-29022-x,id-111461 Czy ktoś z Was mógłby powiedzieć, czy ta lodówka, to dobry wybór, czy może lepiej poszukać czegoś innego? Jaka marka jest ogólnie najlepsza, jeśli chodzi o sprzęty AGD?

(Blackdaro) #2

Mińsk,chodziła 30lat.Na obecne czasy jak dla mię to Liebherr , a czym się kierowałeś wybierając konkretny model i markę -kolorem ? i tu masz odpowiedź.Ja kierowałem się przy wyborze ,klasą energertyczną ,wielkością zamrażalki w której pojemniki musiały być pełne, a nie "siatkowe " i dodatkami np.kostkarka do lodu.Jeśli chodzi o awaryjność to polecam pytać w zakładzie naprawczym sprzętu.Pozdrawiam

(Mgd Zalewska) #3

Wydaje mi się że najlepsza jest Liebherr, niemiecka jakość. Nie mam do niej żadnych zastrzeżeń.

(lith) #4

Możliwe, że Liebherry są dobre, bo jak szukałem lodówki to miały tak kosmiczne ceny, że kupiłby 3 'normalne' lodówki. Przynajmniej z tych, które mnie interesowały. Oczywiście, że klasa energetyczna jest ważna, ale jak lodówka zużywa rocznie mniej 50zł, a jest kilkaset, czy kilka tys. zł droższa to się w życiu nie zwróci :wink:

(Galanoni) #5

jeśli ktoś ma pieniądze to może sobie pozwolić tych najdroższych marek lodówki. Ja polecam Ardo!

(dragonn) #6

Poza Liebherry które są bardzo drogie to bardzo dobre są Siemens i BOSCH.

(k-9) #7

Nie wiem czy wiecie, ale Siemensy i BOSCH są produkowane niemal na 1 taśmie poprodukcyjnej. Mam w domu Siemensa i jest on bardzoo podobny *żeby nie powiedzieć taki sam) do BOSCHA tylko że Siemens był o 300zł tańszy Te same lodówki tylko inne logo na drzwiach... Możecie porównać wielkość głębokość obu lodówek w jakimś AGD markecie...

Oczywiście jest to moje subiektywna opinia.

(Kpc21) #8

Bo Siemens i Bosch to dokładnie ta sama firma - BSH.

(Snobka03) #9

A może podobno " niezawodne lodówki LG "? Niezawodne, bo niby mają te 10 lat gwarancji na ewentualne składanie reklamacji. Ja właśnie też stoję przed wyborem lodówki i ta gwarancja jakoś najbardziej przekonuje mnie do zakupu lodówki tej firmy...

(Kpc21) #10

Z tego co widzę, 10 lat jest na sprężarkę. A co z całą resztą, włączając w to elektronikę? Może paść tuż po gwarancji. I lodówka będzie bezużyteczna.

Szukałbym modelu analogowego, gdzie żadnej cyfrowej elektroniki, mikroprocesorów itp. nie ma, tylko zwykły termostat.

Poza tym to wątek sprzed 3 miesięcy...

(dragonn) #11

Mam kolegę które się zajmuje zawodową naprawą AGD - LG i Samsung to najgorsze AGD jakie może być, bardzo awaryjne i okropne w naprawie.

(ra-v) #12

BTW - Samsung = nowa Amica? :wink: