Najlepsze marki lodówek

Witam, chciałbym się Was zapytać, czy jesteście w stanie polecić mi jakąś markę lodówek. Kojarzę mniej więcej jakie marki mają dobre opinie a jakie nie w odniesieniu bardziej do sprzętów RTV, ale czy tak samo jest jeśli chodzi o sprzęty AGD? Zastanawiam się nad takim oto modelem lodówki http://www.saturn.pl/lodowka-beko-csa-29022-x,id-111461 Czy ktoś z Was mógłby powiedzieć, czy ta lodówka, to dobry wybór, czy może lepiej poszukać czegoś innego? Jaka marka jest ogólnie najlepsza, jeśli chodzi o sprzęty AGD?

Mińsk,chodziła 30lat.Na obecne czasy jak dla mię to Liebherr , a czym się kierowałeś wybierając konkretny model i markę -kolorem ? i tu masz odpowiedź.Ja kierowałem się przy wyborze ,klasą energertyczną ,wielkością zamrażalki w której pojemniki musiały być pełne, a nie "siatkowe " i dodatkami np.kostkarka do lodu.Jeśli chodzi o awaryjność to polecam pytać w zakładzie naprawczym sprzętu.Pozdrawiam

Wydaje mi się że najlepsza jest Liebherr, niemiecka jakość. Nie mam do niej żadnych zastrzeżeń.

Możliwe, że Liebherry są dobre, bo jak szukałem lodówki to miały tak kosmiczne ceny, że kupiłby 3 ‘normalne’ lodówki. Przynajmniej z tych, które mnie interesowały. Oczywiście, że klasa energetyczna jest ważna, ale jak lodówka zużywa rocznie mniej 50zł, a jest kilkaset, czy kilka tys. zł droższa to się w życiu nie zwróci :wink:

jeśli ktoś ma pieniądze to może sobie pozwolić tych najdroższych marek lodówki. Ja polecam Ardo!

Poza Liebherry które są bardzo drogie to bardzo dobre są Siemens i BOSCH.

Nie wiem czy wiecie, ale Siemensy i BOSCH są produkowane niemal na 1 taśmie poprodukcyjnej. Mam w domu Siemensa i jest on bardzoo podobny *żeby nie powiedzieć taki sam) do BOSCHA tylko że Siemens był o 300zł tańszy Te same lodówki tylko inne logo na drzwiach… Możecie porównać wielkość głębokość obu lodówek w jakimś AGD markecie…

Oczywiście jest to moje subiektywna opinia.

Bo Siemens i Bosch to dokładnie ta sama firma - BSH.

A może podobno " niezawodne lodówki LG "? Niezawodne, bo niby mają te 10 lat gwarancji na ewentualne składanie reklamacji. Ja właśnie też stoję przed wyborem lodówki i ta gwarancja jakoś najbardziej przekonuje mnie do zakupu lodówki tej firmy…

Z tego co widzę, 10 lat jest na sprężarkę. A co z całą resztą, włączając w to elektronikę? Może paść tuż po gwarancji. I lodówka będzie bezużyteczna.

 

Szukałbym modelu analogowego, gdzie żadnej cyfrowej elektroniki, mikroprocesorów itp. nie ma, tylko zwykły termostat.

 

Poza tym to wątek sprzed 3 miesięcy…

Mam kolegę które się zajmuje zawodową naprawą AGD - LG i Samsung to najgorsze AGD jakie może być, bardzo awaryjne i okropne w naprawie.

 

BTW - Samsung = nowa Amica? :wink: