Najlepsze metody optymalizacji systemów operacyjnych Windows XP/7/8/8.1/10

Byłaby to prawda. Jeśli by brać pod uwagę rozwój technologii.

A prawda jest taka że jak się rozwija system ustala model biznesowy. Więc nowszy system wcale nie musi być lepszy mimo zastosowania nowocześniejszych technologii przy jego stworzeniu.

Wczoraj był bardzo dobry przykład w artykule na DP.
https://www.dobreprogramy.pl/Xbox-Series-X-z-dedykowanym-ukladem-do-przetwarzania-audio,News,106415.html

Dla większości ludzi to tylko nowinka i to pozytywna no bo sprzętowe wsparcie.

Ale dla tych co posiadali kiedyś karty Sound Blaster Live, Audigy SB.
To parodia …

W okresie przełomu XP/w7 Microsoft zabił (dosłownie) sprzętowe wspomaganie dla audio.
Motywowali to istnieniem super bibliotek DX, procesorów które się nudzą oraz względami bezpieczeństwa bla bla bla.

Dlaczego to ważne?
Miałem Live, miałem Audigy. I osobiście widziałem, odczuwałem jak bardzo odciąża system wsparcie sprzętowe.
Grałem w owym czasie 7 lat w WoW. Gołym okiem było widać różnicę w fps, input lag etc.

Nie wspominając już, że dziś trzeba naprawdę wypasioną kartę aby dorównała w parametrach tym staruszkom.

Dziś Microsoft wraca do wsparcia sprzętowego lansując swoją nową super konsolą.
odkryli koło od nowa

Tak właśnie wygląda rozwój. Progi które wymieniasz są sztucznym wytworem abyś kupował nowsze, lepsze, wydajniejsze.

To tak jak system 32 bit, czemu tylko 4Gb ramu ? Zasłaniają się ograniczeniem adresowania. Hola hola … Już w 8 bitowych komputerach Atari, C=, Spectrum Amstrad, potrafiono omijać to adresowaniem banków pamięci :slight_smile:

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.