Najlepsze oprogramowanie do modułowej bazy danych


(Sadmannn) #1

Witam!

Od pewnego czasu szukam odpowiedniego programu, w którym mógłbym stworzyć modułową bazę danych. Samo pojęcie niewiele wyjaśnia, więc na przykładzie postaram się wyjaśnic w kilku zdaniach o co mi dokładnie chodzi:

Firma posiada kilkaset / kilka tysięcy produktów. Każdy z nich ma odpowiedni zestaw atrybutów, który musi zostać przetestowany i sprawdzony podczas produkcji. Szukam oprogramowania, w którym mógłbym zdefiniować listę produktów + stworzyć dziesiątki modułów (ważne żeby obsługiwane byłe pliki graficzne, pdf i wszelkiej maści formatowalny tekst), w których umieszczane byłyby rzeczy takie jak zdjęcie produktu, opis, sposób pakowania itd. Moduły te musiałyby być niezależne od produktu i mogłyby być przypisane do kilku z nich na raz.

W momencie "wyklikania" na głównej liście produktu, chciałbym aby na raz otworzyły się na ekranie wszystkie moduły które zostały do niego przypisane (np. moduł 1, 4, 7, 12 itd.). Załóżmy, że moduł nr. 12 to jakiśtam sposób pakowania, który jest identyczny dla grupy X produktów w naszej firmie, tak więc powinien się otwierać po wyklikaniu każdego z produktów tej grupy (oczywiście wcześniej byłby przypisany do każdego produktu ręcznie przez admina).

Wiem, że Access ma podobne możliwości, jednak jego obłsuga i konfiguracja jest dla wielu pracowników dość sporą przeszkodą (głównie w związku z poziomem skomplikowania). Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakieś prostrze (niekoniecznie darmowe) oprogramowanie, które mogloby być wykorzystane w wyżej opisanym celu.

Z góry dzięki za odpowiedź.


(Zabafab) #2

Rozwiązaniem bolączek jest Enova Handel + Produkcja!