Najlepsze płyty DVD!

Jakie według was są najlepsze płyty DVD+/-R ? jakie sie najlepiej wypalają na GSA-4167B?? bo myślałem ze TDK to jest to ale okazuje sie ze sa ostatnio do niczego… może sony?

ja tam używam do tej nagrywarki esperanzy ale ostatnio mam taki problem że nie czyta mo esperanzów dvd+r 8x a 4x normalnie czyta chodzi mi o czyste nośniki wie ktoś jaka może być przyczyna kiedyś normalnie odczytyało tylko dzisiaj jak chciałem nagrać na 8x to mi nie czytało tak jak by nie było nośnika w środku

z esperanzą i tdk podobno sa problemy na tej nagrywarce chociaz ja problemu z tdk nie mam a esperanzy nie testowalem… jaki masz bios w nagrywarce? moze jest za stary? sprawdz za pomoaca nero infotool

Złączono Posta : 07.01.2006 (Sob) 20:57

albo poprostu nośnik byl jakos uszkodzony… podobno z esperanzą to loteria…

mam kilka nośników 8x i każda zachowuje się tak samo a jak włożę inną np platinuma albo tdk też 8x to chodzą normalnie

podaj wersje biosu

a gdzie to w tym nero pisze

jaka wersja? jak 6 lub 7 to wlacz nero startsmart potem kliknij w nero infotool i pozniej ci sie pokaze Firmware DLXX to po prawej u gory bedzie

mam DL 10 a teraz zmieniłem na DL12 i dalej nie czyta esperanzów DVD+R 8X a 4x normalnie czyta i inne 8X normalnie czyta czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna kiedyś (jakieś dwa tygodnie temu normalnie nagrywałem na te esperanzy 8x dvd+r ) a teraz jak wkładam płytkę to nie widz jej cd-rom przez chwilę czyta a potem już nie ale nagrane ósemki esperanza normalnie czyta

Polecam Verbatimy! Słyszałem, że mają jakąś warstwe wspomagającą czy coś takiego. CD/DVD mają zdecydowanie najlepsze! tylko drogie (3.90 za DVD, 2 za CD).