Najlepsze płyty DVD!

(Przemoxmx) #1

Jakie według was są najlepsze płyty DVD+/-R ? jakie sie najlepiej wypalają na GSA-4167B?? bo myślałem ze TDK to jest to ale okazuje sie ze sa ostatnio do niczego… może sony?

(BARTEK1985) #2

ja tam używam do tej nagrywarki esperanzy ale ostatnio mam taki problem że nie czyta mo esperanzów dvd+r 8x a 4x normalnie czyta chodzi mi o czyste nośniki wie ktoś jaka może być przyczyna kiedyś normalnie odczytyało tylko dzisiaj jak chciałem nagrać na 8x to mi nie czytało tak jak by nie było nośnika w środku

(Przemoxmx) #3

z esperanzą i tdk podobno sa problemy na tej nagrywarce chociaz ja problemu z tdk nie mam a esperanzy nie testowalem… jaki masz bios w nagrywarce? moze jest za stary? sprawdz za pomoaca nero infotool

Złączono Posta : 07.01.2006 (Sob) 20:57

albo poprostu nośnik byl jakos uszkodzony… podobno z esperanzą to loteria…

(BARTEK1985) #4

mam kilka nośników 8x i każda zachowuje się tak samo a jak włożę inną np platinuma albo tdk też 8x to chodzą normalnie

(Przemoxmx) #5

podaj wersje biosu

(BARTEK1985) #6

a gdzie to w tym nero pisze

(Przemoxmx) #7

jaka wersja? jak 6 lub 7 to wlacz nero startsmart potem kliknij w nero infotool i pozniej ci sie pokaze Firmware DLXX to po prawej u gory bedzie

(BARTEK1985) #8

mam DL 10 a teraz zmieniłem na DL12 i dalej nie czyta esperanzów DVD+R 8X a 4x normalnie czyta i inne 8X normalnie czyta czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna kiedyś (jakieś dwa tygodnie temu normalnie nagrywałem na te esperanzy 8x dvd+r ) a teraz jak wkładam płytkę to nie widz jej cd-rom przez chwilę czyta a potem już nie ale nagrane ósemki esperanza normalnie czyta

(Av Progg) #9

Polecam Verbatimy! Słyszałem, że mają jakąś warstwe wspomagającą czy coś takiego. CD/DVD mają zdecydowanie najlepsze! tylko drogie (3.90 za DVD, 2 za CD).