Najlepsze sposoby na wolny komputer?

Cześć.Komputer dziewczyny zaczął mulić,po prostu spowolnił.Nie dbała o niego bo i ona się na jakichś tam czyszczeniach nie zna.Chciałbym abyście mi podpowiedzieli co wykonać żeby przywrócić go jakoś do porządku? I jakimi programami to zrobić,jakie będą najlepsze.Wyczyścić jej śmieci,wyczyścić rejestr? (tu się boję bo boję się żeby za dużo nie usuneło),zdefragmentować dysk i co jeszcze można zrobić? A na obecność wirusów to jakim programem najlepiej przeskanować oprócz Avasta? (bo go ma).Prosiłbym o jakieś porady :slight_smile:

CCleaner - rejestr , Defragmentacja - perfect disk 10 , usunac zbedne rzeczy z dysku programem - Odkurzacz ( wybrac opcje - szybkie oczyszczanie dysku) , wirusy - anti malware (pełny skan)

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

Cyba91 , jesteś już na tyle długo na forum, że powinieneś wiedzieć w jaki sposób należy tytułować tematy… Wiesz też co grozi za zignorowanie uwag moderatora.

TuneUp Utilities 2009 - optymalizacja, ściągnij wersję trial :smiley:

Nie popieram programów all in one :slight_smile: Kiepskie są z reguły. Chciałbym się dowiedzieć co mógłbym zrobić jeszcze oprócz tego co wyżej wymieniłem :slight_smile: dziękuję tym co odpowiedzieli.

  1. Sprawdzić komputer pod kątem działalności szkodliwego oprogramowania (Malwarebytes Anti-Malware, Dr.WEB CureIt!, Kaspersky Virus Removal Tool - pogrubione pozycje są codziennie rekompilowane z nową bazą sygnatur, aktualne linki na softpedia.com).

  2. Dokonać defragmentacji (z płatnych: O&O Defrag Professional, PerfectDisk Professional; z darmowych Defraggler) - trzeba to robić regularnie, okresowo.

  3. Usunąć pliki tymczasowe (i wszelakie zbędne) oraz naprawić/usunąć nieprawidłowości w rejestrze - CCleaner (firma

Piriform Ltd. jest także producentem wspomnianego Defragglera).

  1. Dokonać aktualizacji sterowników do najnowszych wersji (wszystkie niezbędne znajdują się zazwyczaj na witrynie producenta mobo).

  2. Uszczuplić autostart, odinstalować niepotrzebne aplikacje.

  3. Z kombajnów bardzo dobre jest wspomniane TuneUp Utilities 2009, Glary Utilities oraz jv16 PowerTools.

  4. Wyłączyć indeksowanie (zwiększa efektywność wyszukiwania, ale generalnie utrudnia pracę - efekt “mielenia dysku”).

  5. Skompresować nieużywane pliki.

  6. Wyłączyć hibernację, przywracanie systemu (pożerają sporo zasobów).

  7. Jeśli to Vista/7 - wyłączyć zbędne usługi (sprawdzić w internecie jaką funkcję pełni dana usługa i jeśli nie jest nam przydatna - wył.)

  8. Zastosować pomniejsze tweaki, patrz google pod hasłem - “Nazwa systemu optymalizacja”. Np. “Windows XP optymalizacja”.

http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-R … 13123.html

ewentualnie :

  1. Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Efekty wizualne -> Niestandardowe zaznacz tylko 3 pozycje :

Zastosuj -> OK -> OK.

  1. C:\Widok -> Lista następnie C:\Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok -> Zastosuj do wszystkich folderów
  • Zastosuj - OK :

Póżniej dostosowujesz odpowiednio do swoich potrzeb/uznania w Widok.

Dokładniej :slight_smile:

  1. Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Efekty wizualne -> Niestandardowe zaznacz tylko 3 pozycje :

4e3856a676add821m.jpg

  • Zastosuj - OK - OK.
  1. C:\Widok - Lista następnie C:\Narzędzia - Opcje folderów - Widok - Zastosuj do wszystkich folderów
  • Zastosuj - OK :

95b571212cd4a99em.jpg 527c476518c8b44fm.jpg

Póżniej dostosowujesz odpowiednio do swoich potrzeb/uznania w Widok.

  1. Wyłączenie zbędnych usług.

  2. Czyszczenie komputera np. CCleanerem, Eusing Free Registry Cleanerem, gruntowny scandisk oraz defragmentacja.

  3. Optymalizacja systemu j/w.

Na słaby komputer i nie tylko Malwarebytes Anti-Malware.

Cyba91 , ja polecam Ci ten program do czyszczenia

a tym samym do przyspieszenia systemu. Jest dobry, używałem go.

http://www.dobreprogramy.pl/Eusing-Free … 12923.html

Również ten program wymieniłem p/w / mam / ale to jest tylko program do czyszczenia rejestru,

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń -> Skanuj rejestr -> Napraw rejestr.

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie, odinstalowaniu programów, sterowników.

Dodatkowo Odkurzaczem.

/ podczas instalacji min. /

Zero śmieci :slight_smile:

Możesz jeszcze użyć BootVis+Instrukcja do BootVis,dobre narzędzie optymalizujące start w XP.Nie zapomnij wywalić śmieci z autostartu.