Najlepsze wersja Visty?

Witam!! Chciałbym zainstalować sobie Windowsa Viste. Która wersja jest najlepsza ?? Proszę o podanie linka do takiej wersji.

masz teraz okazje pobrać najnowszą http://download.windowsvista.com/previe … d-5728.htm

Na początek zastanów się do czego właściwie chcesz używać komputer.

Jeśli używasz komputer do niezbyt skomplikowanych zadań wybierz edycję Home Basic.

Jest to najtańsza wersja visty (będzie kosztowała ok.720 zł ).

Zawiera interfejs użytkownika Aero Glass oraz parę nowych podstawowych narzędzi.

Jeśli jesteś użytkownikiem domowym zastanów się nad zakupem Home Premium.

Jest to zmodyfikowana edycja home basic bogatrza w narzędzia .

Idealna do słuchania muzyki , oglądania filmów i internetu.

Następca Windows XP Media Center.

Jeśli ważniejsza jest dla Ciebie funkcjonalnosć niż cena kup wersję Ultimate.

Jest to najbogatsza w narzędzia wersja nowego systemu , przeznaczona dla domowych użytkownikow którzy chcę się cieszyć opcjami znanymi z wersji Enterspire i Bussiness.

Jeśli prowadzisz korporacją zajmującąa się np. programami komputerowymi wybierz Enterspire.

Jeśli masz firmę ktora zajmuje się czymś innym niż kompami wybierz Businesss.

W tej chwili dużego wyboru nie ma - publicznie dostępne są tylko wersje Ultimate. A jaką instalować - na ogól najnowszą, czyli 5728 (linka podał u góry pysiu), choć lepsze wsparcie jest dla wersji RC1 (również dostępnej publicznie).

Inna sprawa - czy warto instalować 5728 na miesiąc przed wydaniem wersji finalnej, podczas gdy tylko z RC1 można będzie płynnie zrobić upgrade (a przynajmniej czytałem na grupach, że z 5728 się nie da)…

Najnowsza jest najlepsza bo wszsytki błedy z poprzednich w miare możliwości są eliminowane

Nie zgodze się z tym… można instlować też i inne wystarczy w trakcie instalacji nie wpisywać CD-Key’a > jak pojawi się komunikat dajemy “no” i włala :wink:

beztytuuxq5.jpg

Screeny z wersji Starter Edition: Klik

Owszem, ale obawiam się, że tej wersji się nie aktywuje :wink: Wersje pomniejsze (np. Home Premium, Home Basic) są natomiast z odpowiednimi - innymi - kluczami udostępniane testerom na równych zasadach co Ultimate publicznie.

Masz racje nie aktywuje się jej zwykłym kluczem… ale i tak mam te 30 dni na zabawe.

untitled555ns5.jpg

PS:

Kto wytrzyma 30 dni na okrojonych wersjach :stuck_out_tongue: niebawem i tak zmieniam na Ultimate.