Najlepszy darmowy program do oczyszczania dysku

Witam,

Szukam naprawdę skutecznego, oczywiście darmowego programu do oczyszczania dysku komputera ze zbędnych plików. Co byście polecili? Na stronach internetowych dostępnych jest tyle programów że naprawdę nie wiem na który się zdecydować.

Mam jeszcze jedno pytanie … czy takie programy do oczyszczania dysku potrafią usunąć historię przeglądania z komputera i pliki cookies na zawsze? tak, żeby nikt nigdy nie sprawdził na jakie strony wchodziliśmy? niektórzy informatycy są na tyle cwani że potrafią takie rzeczy odnaleźć mimo, że człowiek usunie historię i cookies.

wiem, że niektóre programy oferują taka funkcję , tylko czy usuwają tak żeby historia zniknęła na zawsze i żeby nawet najlepszy informatyk nie mógł tego znaleźć? bardzo prosze o wasze odpowiedzi. który program wg was jest naprawdę skuteczny i który oferuje to czego szukam? Pozdrawiam.

CCleaner

JetClean

Osobiście mogę polecić dwa programy:

- Ccleaner

- Odkurzacz

Nie wiem czy to będą najlepsze programy na rynku tego typu, ale u mnie się sprawdzają i nigdy na nie, nie narzekałem.

Co do drugiego pytania, to żeby odzyskać takie pliki cookies czy historii trzeba by mieć dostęp fizycznie do maszyny, z której chce się takie dane wyciągnąć.

Przekonałem się do lekkiego programu JetClean. Gdy usuwam jakiś program takim portable Wise Program Uninstaller, to wystarczy JetClean, żeby nie wyszukiwać reszty wpisów w regedit ręcznie. Ccleaner nawet połowy tego nie posprząta. Pozostałości po programach, błędne ścieżki, to plaga. Po JetClean, system wyraźnie przyśpieszy. W ustawieniach zmieniam tylko < lista ignoruj < ciasteczka i przenoszę wszystkie na lewą stronę. Od dawna używam na win 7 i xp, razem z Odkurzaczem i Ccleanerem. Polecam ten zestaw.

CCleaner jest trochę zachowawczy.

Dodatkowo CCLeanera można trochę podrasować http://www.dobreprogramy.pl/CCEnhancer,Program,Windows,20019.html

Ja polecam

-Ccleaner :smiley: