Najlepszy internet domowy

Witam, aktualnie poszukuję najszybszy i najlepszy Internet domowy. Zależy mi, na wysokim downloadzie jak i uploadzie - najlepiej aby prędkość obu rzeczy była w podobnych wartościach. Z początku zastanawiałem się na światłowodem od Orange, ale dużo osób pisze, że z tego światłowodu praktycznie nic nie ma - internet jest wolny, nie szanują konsumentów. Myślałem też nad UPC, ale tutaj dużo osób piszę o niespodziewanych awariach, które potrafią trwać parę godzin. Tak więc, jaki usługodawca oferuje najlepsze doznania z usług? Miejsce w jakim poszukuję Internetu to Gdańsk. Dziękuję za pomoc.

Tak na prawdę w przypadku internetu nie ma jednego sprawdzonego dostawcy. Raz u jednego ten ma kłopoty raz ten ile konsumentów tyle opinii. Ale tak z opinii to wynika ,że najczęściej sprawdzają się mali lokalni dostawcy i nimi spróbuj się zainteresować. Jak nie to z tych dwóch jednak polecam Orange. Ale też możesz po prostu popytać sąsiadów co mają i czy są zadowoleni to powinna być całkiem dobra metoda.

1 polubienie

Wg mnie szukaj lokalnego dostawcy, który zapewni na papierze dobre warunki łącza i ma określony niezły czas reakcji na awarię. Sporo takich firm pozwala podłączyć internet na próbę np na tydzień to możesz przetestować :wink:

Przede wszystkim to bardzo ciężko polecić cokolwiek nie mieszkając w tym samym budynku co Ty.
Tak duże potrafią być różnice w jakości u tego samego operatora, ale w innym budynku, mieście itd.
Wg powinieneś się kierować parametrami usługi i opiniami np. sąsiadów na temat danego operatora.
Generalnie ciężko coś polecić, bo to nie jest tak, że wszędzie w całej Polsce w każdym budynku jest taka sama ilość operatorów. Musisz zorientować się co jest dostępne u Ciebie i wtedy pytać co najlepiej wybrać.
Listę operatorów w Twoim budynku możesz znaleźć tutaj: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

Jeśli bardziej skłaniasz się w kierunku łącza symetrycznego, to raczej nie celowałbym w Orange czy zwłaszcza UPC.

Witam.
Od razu napiszę że nie robię jakiejś reklamy czy Bóg wie co ale sam wziąłem internet z T-mobile :slight_smile: O tym internecie dowiedziałem się od kolegów którzy wzięli i polecali. Myślę a co tam pójdę i wezmę na test bo jest możliwość wzięcia na 14dni, jeśli będzie lipa to zrezygnuje. No ale po działaniu internetu byłem w szoku, pingi niskie pobieranie czasem wyższe czasem niższe za to udostępnianie jest wysokie.
Są dwie opcje tego internetu 49.99 do 20mb/s lub 59.99 do 60mb/s , ja mam tą drugą :slight_smile: zazwyczaj pobieranie nie schodzi poniżej 30MB/s a wysyłanie rzadko kiedy zejdzie poniżej 15MB/s.
Internet ogólnie jest bez limitu, możesz pompować ile wlezie :slight_smile: Posiadam ten internet od stycznia tego roku i jestem bardzo zadowolony… . Dużo ludzi w domach przez kabel nie ma takiego internetu… Polecam także brać do umowy router dokładnie nazwy nie pamiętam no ale spróbuję (Huawei b529 - kwadrat taki) NIE MA ZA CO POZDRO! :slight_smile:

Generalnie internet mobilny jest bardzo daleki od światłowodowego dlatego absolutnie nie opłaca się go brać jeśli są inne możliwości. Wysokie pingi niska stabilność i wrażliwość na pogodę. Gdzieś czytałem także ,że internet bez limitu to tylko taki slogan i nigdy mobilny nie jest bez limitu bo po pewnym transferze i tak obniżają możliwości tegoż internetu, ale to akurat na własnej skórze nie przetestowałem więc tak ostrożnie do tego argumentu podchodź. Ale ogólnie nie ruszaj mobilnego.

Naprawdę polecasz komuś “internet z telefonu” gdy jest dostęp do UPC 500 Mbps czy Orange 600 Mbps?
Internet stacjonarny od tych operatorów jest bezkonkurencyjny w porównaniu do LTE od T-Mobile.

Używałes w ogóle kiedykolwiek LTE?? Chyba nie bo byś wiedział, że pogoda na LTE ma nie wielki wpływ. Nie jednokrotnie siedze na LTE z T-Mobile w trakcie burzy, ulewy i zero spadku predkości czy wzrostu pingów. W 3G owszem, ale LTE to juz inna technologia.

Oczewiscie nie zmienia to faktu, że jak można miec światłowód to brac o ile niezbędne takie predkości bo same internety te od Orange czy UPC bez telewizji czy innych dodatkowych usług cenowo na t?le LTE z T-Mobile już tak jaj nie urywają. Orange reklamuje światłowód od 39 zł, ale to miesiąc czy 3 miesiące, a potem, coś za cos :slight_smile:

Dobra, sprawa rozwiązana. Wziąłem usługodawcę, który w jakimś stopniu ingerował się przy budowie apartamentów (tak mi powiedziała spółdzielnia) - w takim stopniu, że pod każde mieszkanie jest podłączony światłowód, który szczerze mówiąc jest świetny. Mając do wybrou Vectrę, Orange, JMDI, wybrałem ten ostatni. Świetnie się spisuję i dosyć nie rozumiem, czemu też dużo osób marudzi o słabej prędkości itd?
Nie mniej jednak, jeżeli chcecie dobry Internet, najlepiej poczuć usługi danego usługodawcy na własnej skórze - opinie ludzi pokazały mi nie tylko w tym aspekcie, że są kompletnie w błędzie.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Ile Ty testowałes zanim wziąłes, a ile ci co pisali o słabej prędkosci?

W moim przypadku nic nie testowałem, wziąłem od razu. Tak jak mówiłem, byłem pewny czynów, gdyż usługodawca JMDI był podłączony wraz z wybudowanymi apartamentami Robyg. Mężczyzna ze spółdzielni mi też powiedział, że JMDI używają prawie wszyscy w mieszkaniach, rzadziej większych gigantów.
A no i oni praktycznie oferowali światłowód pod mieszkanie. Orange jeszcze nie, a co do Vectry to nie wiem.

Troche dla mnie dziwne wybierać operetara internetu po tym, że podłaczył apartamenty i, że wszyscy maja, a nie po tym jak działa, ale wiekszośc ludzi wybiera po plotkach i reklamach, a nie po jakości.

Szukam internetu na studia - do wynajętego mieszkania studenckiego. Możecie polecić coś w tym zakresie? Dodam, że chodzi o Wrocław.

Mogłeś założyć swój temat…
Wg mnie niezależnie od oczekiwań (niska cena, prędkość, stabilność) sugeruję poszperać za dostawcą lokalnym.

Tak jak kolega tutaj sugeruje, rozejrzyj się za jakimiś lokalnymi dostawcami w pierwszej kolejności którzy oferują całkiem duże prędkości (ich oferty oparte są zwykle o światłowody), oraz elastyczne formy umowy.
W drugiej kolejnosci trzeba patrzeć na oferty ogólnopolskich operatorów takich jak UPC, Multimedia czy Vectra. Opcjonalnie jeżeli nie wchodzi to w grę, to należy szukać w mobilnych rozwiązań.
Łap link do: https://panwybierak.pl/ - podajesz tam swój swój adres (ulica nr domu i lokalu), i na tej podstawie generowani są wszyscy operatorzy oferujący usługi w danej lokalizacji.

Ja nie sprawdzę bo mam miejscowość, ulicy brak i jest sam numer domu, a tam się tak nie da wpisać.

To spróbuj jeszcze na http://www.operatorzy.net.pl/internet/Wrocław/986283 , dość duża wyszukiwarka dostawców neta w całym kraju.