Najlepszy komp do ok. 3500 zł

no to nawet… mżna wziąść 3GB ram 1333MHz i już ma się taniej. a poza tym jakie 2100?? proc - 1000zł + płyta główna 610zł+ pamięci 3GB ram 200zł = ok.1810zł ^^ a 1810 nie jest równe 2100zł…:confused:

W esc procesorowi ceną bliżej do 1100zł niż 1000, a liczyłem z 6gb ramu które to koszują ponad 400zł…

A jeśli chcesz obniżać cenę to wiedz że 4gb 1333 można dorwać za 200zł, a bardzo dobre płyty na am3 są już za 300zł. Jeśli pójdziesz w i7 to bez oc będziesz miał dużo słabszy w grach zestaw… a ten na am3 też można podkręcić…

Jeśli jednak byś go podkręcał to zestaw na i7 jest ciekawy owszem.

PS. ceny nie były brane z esc

Najtaniej w ceneo 920’tka jest za ok 1050zł więc nie wiem o co się sprzeczasz… bo naprawde tego nie przeskoczysz… platforma i7 nawet na najtańszej możliwej płycie głównej będzie dużo droższa od odpowiednika na am3. Tak jest i nigdy to się nie zmieni… dopiero długo wyczekiwane i5 zbliży się cenowo do am3… ale bez HT i 3 kanału kontrolera pamięci przestanie mieć taką przewagę wydajnościową nad Phenomami II takt w takt jaką ma teraz i7…

i7 920 - allegro - 999zł ^^ już z przesyłką . Jednak nie zaprzeczę że i7 drożej wychodzi od zestawu pod AMD - AM3 jednak do większości zadań i7 po przez to ze jest droższy również jest i wydajniejszy.

Daj spokój z i7. Intel zrobił dobre procesory, ale powiedzmy sobie szczerze nieopłacalne. Lepiej kupić już najwyższy model AMD, który jest nowszy od i7 920, tańszy o około 300- 400 zł i niewiele ustępuje mu wydajnością, o ile go nawet nie przegania. Chyba, że jak chcesz to sobie kup i7 975 EE za ponad 4 tys., tylko nie wiem, jaki jest w tym sens, skoro do “dzisiejszych” gier i tak wystarczają dwurdzeniowce i to te najniższe modele.

Ten procesor nadaje się do skomplikowanych operacji, wielkich kompresji, grafiki przestrzennej itp.

No właśnie. Ja bym radził, żeby założyciel wątku przeszedł się do najbliższego sklepu z nowymi grami i zobaczył, jakie mają wymagania. Przeciętny dwurdzeniowy procek + Radeon HD 4870/ gf 260 GTX + 500 GB HDD i 2-4GB RAM wystarczą aby odpalić najnowsze superprodukcje. W końcu komputer ma być do gier.

i5 będą mieć ht i dwukanałowy kontroler pamięci

Ale i tak bardzo wątpliwe jest to, że ten procesor będzie miał taką przewagę nad PII, jaką teraz ma Core i7, a kiedy AMD wyda nowy, szybszy podel PII X4 to wcale nie będzie miało.

AMD ma niedługo wyprodukować AMD Phenom II x4 965 z tego co czytałem ale i tak wątpie żeby był wydajniejszy w aplikacjach wielo wątokych/rdeniowych od i7

a) Dlaczego powtarzasz to co wyżej napisałem o nowym procesorze AMD, nabijasz posty? [-X

b) Czytaj ze zrozumiem - mówiłem o Core i5 , a nie o Core i7. :slight_smile:

pisałeś coś o tym że AMD ma wyprodukowac nowe procesory AMD PHenom II 965?? jakoś nie zauważyłem

no dobra przeoczyłemtoja wypowiedź… :wink:

brak 3 kanału kontrolera pamięci = 2 kanałowy kontroler.

A co do HT to w sieci są różne wersje i bynajmniej… nawet jeśli jakieś i5’tki będą miały ht to tylko droższe wersje wchodzące cenowo na terytorium i7… ergo intel czuje się zbyt pewnie i jakoś nie zależy mu na stworzeniu bardzo konkurencyjnej oferty… to samo z p55… 1 chip a kosztuje tyle samo co p45 + ich10…

Zobaczymy za 3 tygodnie.