Najlepszy komp do ok. 3500 zł

Witam! Proszę Was o pomoc. Chciałbym kupić komputer do około 3500zł. Szperałem troszkę po allegro i znalazłem dość przyzwoitą aukcję. Proszę Was abyście napisali lub polecili lepszy komputer też w tak rozsądnej cenie lub co mógłbym tam z tuningować. (Obudowa mi się nie podoba ;D )

http://www.allegro.pl/item690157498_ultimate_10_6ghz_8gb_ram_gtx_285_1tb_3lata_gw.html

Z góry dziękuję i pozdrawiam - Pawlik :slight_smile:

ten z allegro na pewno nie będzie dobrym wyborem, zobacz tu zestawy-komputerowe-lipiec-2009-t267420.html

zestawy-komputerowe-lipiec-2009-t267420.html

Dlaczego ten z allegro to zły wybór?

słaby procesor na bezprzyszłościowym socket’cie, wolne pamięci i cała reszta też nie za ciekawa…

Dodane 29.07.2009 (Śr) 23:16

ogólnie takie gotowce to składają z części które kiedyś były dobre a teraz zalegają w magazynach

a karta graficzna Twoim zdaniem? :slight_smile:

(Komp ma być do gierek głównie ;p)

nieopłacalna, tańsza i lepsza będzie chociażby ta http://www.komputronik.pl/index.php/pro … -E%29.html

http://benchit.pl/karty+graficzne/ranking

ha ha ha -tylko tyle powiem patrząc na ten zestaw:D Nigdy nie kupuj kompa na allegro. Zamawiasz części w sklepie Internetowym a oni ci złoża i wyślą do domu.

10,6GHz - ■■■!? częstotliwości rdzeni się nie dodaje/mnoży sumuje [chwyt marketingowy] poza tym ten procek to kastrat,lepiej coś z serii Q9xxx

8GB RAM -kolejny chwyt marketingowy,po co komu 8GB pamięci 800MHz,lepiej wziąć 4 lub 6GB ale pożądanej firmy i DDR3

karta graficzna jest dobra,ale nie napisali czy jest to wersja referencyjna czy nie,ale pewnie to referent bo taniej wyszło

płyta główna-hmm chipset P43 znowu kastrat,świetnie nadaje się do budżetowych procków pokroju E5200,ale na quada przydałoby się coś lepszego

zasilacz-o dziwo zawsze na allegro dają najgorszy i najtańszy ■■■■,a tutaj jest chieftec porządna firma,tu nie mogę się doczepić

dysk-1TB to dużo,ale kwestia gustu,ważne aby nie był to dysk seagate barracuda z serii 7200.11 bo ta seria była wadliwa

obudowa-hmm kwestia gustu,ta jest najtańsza i z cienkiej blachy,może mieć słaby przewiew

ogólnie nie polecam,mogę Ci tylko poradzić abyś poczekał,to chłopaki z forum dobiorą ci najwydajniejszy zestaw za te kasę.

a tak od siebie polecam platformę AM3 = phenomII bo jest najbardziej przyszłościowa i tylko ciut gorsza od core i7

tyle ode mnie, i przepraszam że to tak wygląda:skrytykowałem,wyśmiałem a nowego zestawu nie dobrałem :smiley:

Rozumiem :slight_smile: Dziękuję za odpowiedzi ale proszę złóżcie mi coś co będzie w tej cenie (najlepiej z Aresta lub z Proline’a bo są we wrocku) i co będzie na prawdę dobre i przyszłościowe jak za te fundusze… Bo z tego co widzę to mało się na tym znam ;p

Dwie osoby skierowały Cię na ten sam link. Zajrzałeś chociaż? Sam nie możesz popatrzeć?

Zajrzałem zajrzałem … :slight_smile:

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

799 zł


Wentylator:

-

-


Płyta główna:

AsRock M3A780GXH/128M /AMD 780GX/

340 zł


Pamięć RAM:

Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK AMD PGS

360 zł


Druga pamięć RAM:

-

-


Dysk twardy:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195 zł


Drugi dysk twardy:

-

-


Kieszeń HDD:

-

-


Karta graficzna:

Palit GeForce GTX 285 1024MB DDR3 /512bit/ HDMI 2xDVI

1199 zł


Karta dźwiekowa:

-

-


Głośniki:

-

-


Napęd FDD:

-

-


Napęd CD/DVD:

-

-


Nagrywarka CD-RW:

-

-


Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

110 zł


Karta sieciowa:

-

-


Tuner TV:

-

-


Klawiatura:

-

-


Mysz:

-

-


Obudowa:

Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/

320 zł


Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

349 zł


Listwa zasilajaca:

-

-


Monitor:

-

-


Drukarka:

-

-


Kabel do drukarki:

-

-


Skaner:

-

-


System Operacyjny:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


Oprogramowanie:

-

-


	Suma: 	  	

3672

	zł brutto

3009.84

	zł netto

Trochę ceny się pozmieniały od czasu tworzenia tamtego tematu.

Zamiast HD4890 wsadziłem GTX’a 285. Cena podobna jak do tego “zestawu” z allegro, a części nieporównywalnie lepsze! :wink:

Jest to bardzo wydajne, a w przyszłości włożysz sobie na ten socket 6-rdzeniowy procesor.

I wszystko ładnie będzie razem kompatybilne? :slight_smile:

Tak. Do tego Windows Se7en i będzie git majonez :smiley: .

Dzięki wielkie :wink:

Do Skitles

Mógłbyś mu wsadzić ciut lepszy HDD, żeby miał 7200 rpm.

Nie. Ten Samsung jest energooszczędny i chłodny - polecany w większości testów/recenzji/zestawów. Warto go brać.

a jak z jego wydajnością,skoro talerze wolniej się kręcą? 5400rpm to raczej do laptopów?

Ten dysk ma jeden talerz, on jest tak samo szybki jak inne dyski dwu talerzowe 7200rpm właśnie dlatego, że ma jeden talerz.

O co chodzi z tymi talerzami? :stuck_out_tongue: