Najlepszy kompresor plików

Jaki jest najlepszy kompresor plików?

Używam Power Archivera ale nie mogę skompresować do formatu RAR.

Bardzo proszę o pomoc.

Moim zdaniem WinRar

7zip, bo darmowy

http://www.7-zip.org/pl/

a ja mam pytanko odnosnie kompresji plików:

dlaczego u mnie nawet duże pliki po kompresji (próbowałem WinRar i 7Zip) mają tylko 1MB mniej niż przed?

(Win Vista)

Dlatego, że masz bardzo słaby komputer.

Zależy co kompresujesz. Słaby czy dobry komputer nie ma tu nic do tego, może tylko wydłużyć lub skrócić czas kompresjii.

moc komputera nie ma zbytniego znaczenia będzie to trwało dłużej ale efekt powinien być ten sam. po prostu niektóre pliki się nie zmniejszają podczas kompresji… :wink:

Na moim Core 2 Duo można kompresować w WinRARZE nawet do 90%. Nie wierzę aby podobny wynik dało się uzyskać na starych Pentium III :smiley:

A co ma wspólnego szybkość procesora ze stopniem kompresji? .Skąd niby takie wnioski?Tak jak już wyżej napisano to zależy od rodzaju pliku.

@GMajka12

Człowieku… żal mi cię. Kompletnie nie masz pojęcia o tym o czym piszesz. Skoro nie dociera do ciebie to co piszą mądrzejsi od ciebie, to może posłuchasz głosu rozsądku

Głupi jesteś i było by miło, gdybyś tą głupotą się nie dzielił z innymi!!

W tym momencie nie dbam o żadne ostrzeżenia, bo ktoś to po prostu musiał napisać. Ile ty masz lat, że żyjesz w świecie złudzeń? 12? Tak jak piszą poprzednicy od mocy obliczeniowej Twojego komputera zależy tylko prędkość kompresji.

Przykłady:

masz 1 obrazek

zapiszesz go jako BMP, czyli mapa bitowa to zajmuje dużo miejsca na dysku bo w pliku jest zapisana informacja o kolorze każdego piksela Z OSOBNA w tym obrazku. W JPG jest zapisywana lokalizacja bitów o określonym kolorze posegregowana w tablicach… i pliczek automatycznie zajmuje mniej miejsca.

Inny przykład:

chcąc np zapisać liczbę 1000000000000000000 masz do wyboru

  1. Zapisać to jako obraz JPEG

  2. Zapisać w notatniku

  3. Zapisać jako informacja w pliku binarnym

Który zapis sprawi, że zapisanie tej liczby zabierze najmniej miejsca na twoim dysku twardym?

PLIK BINARNY! !!

Czemu? Nie będę już ci tego tłumaczył. Nie wiesz… Google

Z powyższego wynika, że plik plikowi nie równy.

Chcąc kompresować pliki trzeba mieć świadomość, że nie wszystko da radę przekształcić z 100MB do 1MB. Np filmów w formacie AVI nie skompresujesz za bardzo bo one same są już w sobie skompresowane.

Z komercyjnych WinRAR, z darmowych 7-zip.

To, że za pomocą innego programu nie możesz skompresować do formatu rar, jest całkowicie normalne i uzasadnione. Za darmo archiwum rara można tylko wypakować.

Polecam WinRAR lub 7-zip

Najlepsi są ludzie którzy tworzą rippy… :mrgreen:

To jest dla mnie rozwalające, wypuścili gierkę na DVD a widziałem NICZYM nie różniącą się wersje 130MB… :smiley:

Ja polecam WinRara, ale używam 7-Zipa…Bo w sumie nic nie pakuje.

Może KGB Archiver

Zgadzam , się z huber2t Winrar jest bardzo dobry programem do rozpakowywania i kompresowania plików polecam :mrgreen:

Tak jak już wcześniej napisałem że polecam od siebie WinRAR lub 7-zip, godnym też zainteresowania jest program WinUHA który ma też bardzo dobry stopień kompresji. Można go przetestować sobie.

Dzięki chłopaki. Właśnie nie pomyslałem o tym że AVI są już przecież same w sobie bardzo skompresowane. :oops: (bo właśnie pliku AVI nie mogłem skompresować) Jakoś nie przyszło mi to głowy, a to przeciez oczywiste, nie?

A co do mojego kompa:

W podpisie mam 2 kompy: PC i notebook. Napisałem przecież że Win Vista, a co za idiota instalowałby vistę na tego szrota z Pentium III ?! a ten notebook? No cóż… jestem pewien że pecety części osób tutaj się wypowiadających i zwalajacych winę na mojego bogu ducha winnego starego blaszaka wymiękłyby przy moim lapku… Ale przeciez nie chodzi tutaj o to jakiego kto ma kompa, prawda? Chciałem tylko prosić byście trochę pomyśleli zanim coś napiszecie…

Może też byc 7-zip :slight_smile:

Dawno nie czytałem podobnych bzdur. Skompresuj ten plik chociaż o 1 bajt. Jego rozmiar to: 65536 bajty czyli 64 KB (15 min demo)

http://www.sendspace.com/file/b1c8hh