Najlepszy komputer do gier i pracy

Co ma mieć bardzo dobry komputer do gier i pracy.

Dajcie najlepsze waszym zdaniem podzespoły do złorzenia komputera do gier i pracy (zaawansowane tworzenie i modelowanie 3D itp.)

Do 8000zł.

Jeżeli chcesz wydać tyle kasy to powinieneś się znać na dobrym sprzęcie :wink: W przeciwnym razie polecam coś do 2k, a takich tematów jest pełno. Pomyśl o Mac’u Pro.

p.s. czemu nie założysz trzeciego tematu?

Nie przesadziłes trochę z ceną??? Zestaw dobry. Polecam:)

grafikę brałbym PNY Quadro FX 4600

To wydajniejsze od dwóch GTX 280 nie będzie. MOze system 64bit i wiecej RAMu jeszcze byś dołożył.

Jaki tam dobry, byle by drogo i tyle.

MSI P45 Neo2 lub Paltinium

Proc jakiś Quad Q6600, Q9300 podkręcić lub Q9550 ale płacić 2x więcej za ~500

mhz, to lepiej słabszego podciągnąć, na dobrym chłodzeniu np Thermalright Ultra 120 Extreme

2x2GB Muskin Redline XP1000 lub 8GB

2x 640GB/1TB Samsung F1 w Raid, i z 1-2 na dane 1TB

Radeon HD 4870, lub wer X2, lub FireGL, Quadro ale i tak obecne karty do użytku domowego są wystarczająco mocne w obróbce

Corsair TX 750

Pioneer 215

jakaś przewiewna obudowa z miejscami na wentyle 120mm od np Anteca, Chiefteca, Coolermastera

system 64bitowy Vistę, zawsze więcej sterów od XP x64

Q6600 na pewno nie. Zastanów się co piszesz. przestarzała technologia 65nn lepiej Q9300

Idle pobór większy o 10W, stres 30W, rev G0 mocno się nie grzeje, lepiej kręci się zwykle Q6600, cena 200 zł mniejsza, jak Intel pokazał wyniki sprzedaży to lepiej schodzą starsze, i jak by tak popatrzeć to nowsze też wypisałem.

A do czego żeby na mim pływać? DDR2 taniej wychodzi, różnic w wydajności do DDR3 nie ma, to po co ładować szuflą kasę w cyferkę 3.

Kolejne przepłacanie, nagrywarka 1000 zł, płyty 50 zł (2 szt po 25GB), i mała popularność ciekawe ile osób znasz z napędem blue ray bo ja jeszcze nie spotkałem, za 50 mam z 30 płyt dvd dobrej jakości plik sobie można podzielić freecomanderem czy winrarem jak mi nie starczy standardowa dvd, lub kupuje 8gb.

W komputerze za 8 tyś na system i dane nad którymi się obecnie pracuje zwykłe dyski można sobie darować i wstawić 2xWD VelociRaptor 300 GB na magazyn można zwykły już normalny dysk twardy.

A kto będzie podkręcał kompa za 8 kawałków? I skąd takie informacje, że 45nm więcej pali? :slight_smile:

i ty to wiesz najlepiej bo masz q6600 i spac nie mozesz ze nie wlozysz q9300 bo plyta nie obsluguje.

Z nagrywarką Blu-Ray też bym poczekał. Stanieje proces produkcji, sprzęt będzie stabilniejszy i lepszy. Póki co to dopiero początek życia BR.

Kto Ci powiedział ze taki mam. Ja go nie kupiłem. Kupuje sobie Asus P5n32-e Sli i wtedy c2d e8500 wiem ze głupi byłem bo nie sprawdziłem listy procków i wziałem na slepo.

znalazłem dobry zestaw, tylko nie podali ceny.

http://www.yamo.pl/?option=com_fingonew … &Itemid=72

Kup może jakiegoś Dell’a jeżeli chcesz PC, albo mac’a. Przy takiej cenie nie ma sensu samemu składać.

Teraz moja kolej, przecież to stare, i się okrutnie grzeje 100*C na mostku to standard, są lepsze na P35, P45, lub nF750i jak ktoś ma zamiar bawić się w aktualnie bez sensowe SLi i podgrzać pokój.

To jaka radyisz bez SLI i zeby nowe procki byly

możne taka płytkę: http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … ,id,56294/

MSI P45 NEO 2 lub 3 okolice 300-350, Platinium ponad 500 zł.

A cos tanszego zeby wspieralo PCIEe 2.0 x16