Najlepszy menadżer aplikacji na androida?

Szukam czegoś sprawdzonego, co pokaże mi, które aplikacje mają włączony autostart i wymusi jego wyłączenie oraz wymusi zatrzymanie aplikacji, których normalnie nie da się zatrzymać.
Mam problem z dwiema aplikacjami, których nie mogę zatrzymać, po prostu przycisk „wymuś zatrzymanie” w ich przypadku nie działa.
Telefon Xiaomi Mi A2 Lite

Co to za aplikacje? Co do menedżera aplikacji, to ten systemowy moim zdaniem najlepszy, najprostszy i bez udziwnień.

@blumberplumber Zepp i Notify for Amazfit. Nie da się ich zatrzymać, po prostu ta opcja nie działa w ich przypadku, tak jakby natychmiast samoczynnie uruchamiały się ponownie. W ustawieniach Zepp też nie mogę nic takiego znaleźć, a w ustawieniach Notify jest opcja „zapobieganie wyłączeniu” ale jak ją wyłączam, to po ponownym wejściu w apkę znów jest włączona. Nie wiem po co w ogóle jest tam przycisk do wyłączania tej opcji, skoro nie działa

Ale po co ty chcesz ubijać proces Zepp’a i Notify for Amazfit? To są aplikacje do smart opasek. Jak ubijesz proces, to opaska nie będzie się synchronizowała. Te aplikacje włącza zapewne twój band.

@blumberplumber - bo jak nie używam akurat w danym czasie tej opaski i nie mam jej na ręce, to nie chcę żeby mi te apki działały w tle

To jak mają zbierać dane? :upside_down_face:

@gvrxw a po co i jakie dane miałyby zbierać, kiedy tej opaski nie mam na ręce?

Przede wszystkim po to, żeby je jakoś spieniężyć. Stąd często bierze się niska cena takich gadżetów.

To wyłącz opaskę i wtedy może ubijesz proces.

@blumberplumber nie ma takiej opcji w opasce. Poza tym mam wyłączony Bluetooth i opaska wyświetla komunikat, że nie jest połączona z telefonem. Wyłączyłam nawet na chwilę WiFi, ale nic to nie pomogło

Wyłączyć się da tylko przez rozładowanie baterii i w sumie ciekawe ile w sklepie leżały rozładowane i jak to osłabiło baterię gdy nie ma ona jakiś mAh nie dla użytkownika (10 minut laga na ładowarce nie wskazuje na ukryty zapas).

Być może potrzebujesz apki do głębokiego zamrożenia.

https://www.google.com/search?q=android%20deep%20freeze%20app

1 polubienie

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.root.battery.saver.sleep.hibernation - coś takiego?

Coś w tym rodzaju.

Może domker też tu wpadnie i wrzuci 3 grosze.

1 polubienie

Nie działa jednak ta, którą podlinkowałam, a ten Deep Freeze Administrator jest jakaś dziwna, nie rozumiem tego opisu. Coś tam jest o chmurze i zamrażaniu komputerów, a nie aplikacji na smartfonie…
No nic, chyba to walka z wiatrakami, więc dam sobie spokój. aczkolwiek to wkurzające, że zbędne aplikacje działają w tle i nie da się ich zatrzymać :frowning:

Na tym smartfonie masz zapewne Androida 10.
Tam trochę ograniczone możliwości ubijania aplikacji. Jesteś głównie zdana jak autor aplikacji ją napisał w kwestii autostartu/działania w tle.

Aplikacje do ubijania/zamrażania pogarszają jeszcze sytuację, bo wybudzają procka z trybu Deep Sleep i powodują, że jak aplikacja i tak się ponownie wczyta to zabierze więcej energii niż w przypadku jak sobie siedzi uruchomiona w tle.

Można spróbować otworzyć informacje o aplikacji np. Zepp (tam gdzie jest ten przycisk do zatrzymywania), bateria dajesz jako „z ograniczeniami”.

Dodatkowo w ustawieniach systemu można przypisać akcje/skróty dla przycisków np. wstecz.
Dla przycisku wstecz (jego długie przytrzymanie) o ile pamiętam, to można ustawić ubijanie aktualnie wyświetlanej aplikacji, pod warunkiem, że nawigacja jest ustawiona na nawigację trzema przyciskami, a nie np. gesty.
Nie pamiętam dokładnie, gdzie to ustawienie było w serii A"x", bo jest wykastrowana z „normalnego” MIUI.
W MIUI mniej więcej te ustawienia tak wyglądają:

Przy wyborze już uruchomionych aplikacji to gestem przeciągnięcia zamykasz ją dodatkowo i przynajmniej u mnie powoduje to, że Zepp się sama z siebie nie uruchamia. (po wcześniejszym jej ubiciu)

1 polubienie

@Domker Mam androida 9, nie 10. Ustawiłam to ograniczenie zużycia baterii. Natomiast nigdzie nie znajduję tych innych, dziwnych ustawień. W każdym razie u mnie po prostu przycisk „wymuś zatrzymanie” w tej aplikacji nie działa. Na moment robi się szary, ale zaraz z powrotem jest aktywny, jakby apka natychmiast ponownie się włączyła. W innych aplikacjach po kliknięciu pozostaje wyszarzony.
Zainstalowałam jeszcze jakiś Android Assistant, ale za jego pomocą wygląda to tak samo

W przypadku niektórych aplikacji tak się dzieje ponieważ aplikacja wystawia oprócz głównego procesu jeszcze usługę i ona w przypadku zwykłego zatrzymania ponownie aplikację uruchamia.
W przypadku „zabicia” procesu tą metodą, co napisałem wcześniej jest nieco inaczej, bo ubijane są usługi zależne. Może tak być, że tej opcji nie masz w Androidzie 9.

Jak masz Androida 9 to widziałem, że możesz zaktualizować system do Androida 10, bo ROM jest dostępny normalnie jako stabilny (stable) z tego, co sprawdzałem. Ma trochę więcej opcji zarządzania uprawnieniami.

Nie instaluj nie sprawdzonych aplikacji, bo mogą przynieść więcej problemów niż pożytku. Google niby sprawdza apki automatycznie, ale wiadomo jak jest w rzeczywistości.

Jest jeszcze jedna opcja. Włącz ustawienia deweloperskie aka. opcje programisty (XIAOMI A2 Lite Enable Developer Options / Allow OEM Unlock & USB Debugging - YouTube). (tak do 37 sekundy filmu wykonaj kroki)

W opcjach programisty weź znajdź „Aplikacje w trybie czuwania” i przestaw „Zepp Life” z opcji working_set ma resticted.

Oczywiście, aby aplikacja normalnie działała na wyłączonym wyświetlaczu to trzeba przestawić tą opcję z powrotem.
Funkcja zatrzymuje aplikację w tle jak wyświetlacz jest wyłączony, przy włączonym może być aktywowana ponownie.

Jest jeszcze druga opcja na samym początku opcji programisty, mianowicie Pamięć / Pamięć RAM, wchodzisz do podkategorii Pamięć używana przez aplikacje, znajdujesz Zepp Life na liście, klikasz w nią i na górze w rogu będą 3 kropki i po kliknięciu w nie „Wymyś zatrzymanie”.
Ta opcja działa jak ubijanie aplikacji, a nie zatrzymywanie, może zadziałać, ale nie zawsze.

Jeżeli nadal nic to nie da to trochę niżej w opcjach programisty masz opcję Uruchomione usługi. Klikasz na 3 kropki potem Pokaż procesy z pamięci podręcznej. Znajdź aplikację Zepp Life na liście i kliknij w nią. Zatrzymaj usługę HMCoreService, cofnij się z powrotem do listy aplikacji i ponownie kliknij w Zepp Life i daj Zatrzymaj.

Po takiej czynności Zepp Life powinna zniknąć z listy i już się ponownie nie wywołana przez użytkownika nie uruchomi się w tle, bo wszystkie jej usługi zależne są zatrzymane.

1 polubienie

No właśnie próbowałam zaktualizować, ale jak klikam w: Aktualizacja systemu → Sprawdź aktualizację, to po sprawdzeniu wyświetla mi, że System jest aktualny :frowning: Nie wiem, jak inaczej mam go zaktualizować?

Nie uaktualnisz oficjalnymi drogami.

Próbowałam coś znaleźć na temat aktualizacji androida do wersji 10 dla Xiaomi Mi A2 Lite, ale wszędzie tylko wyskakują mi ostrzeżenia, że ta aktualizacja psuje smartfona :frowning: