Najlepszy monitor w stosunku cena/wydajność - 24″, 1080p, 240 Hz do Warzone

Cześć wszystkim. Złożyłem niedawno swój PC, konfiguracja poniżej na zdjęciu, do tego karta graficzna Asus TUF Radeon RX 6800 Gaming OC 16GB GDDR6.

Został mi tylko monitor i tutaj nie mam pojęcia co wybrać. Grane będzie głownie w call of duty: warzone, w full hd. Komputer wyciska ponad 200 fps, więc taki bym też chciał monitor, żeby miał wyświetlanie ponad 200hz. Wielkość monitora 24 cale. I jak to monitor do esportu, matryca chyba najlepiej TN, dobrze mówię?

Znajdzie się jakiś monitorek w rozsądnych pieniądzach? Nie chcę podawać konkretnego budżetu, chodzi mi, żeby po prostu spełniał moje wymagania i miał jak najlepszy stosunek cena do jakości. Z góry dziękuję za waszą pomoc.

Konkretnego modelu ci nie zasugeruję, ale, moim zdaniem, unikaj matryc TN.
Matryce IPS generują znacznie przyjemniejszy obraz, przede wszystkim kąty widzenia są znacznie lepsze. Do tego w niczym nie ustępują TN-kom w kwestii szybkości czasu reakcji. Różnice są, ale na tyle pomijalne, że nie warto rezygnować z ogólnej lepszej jakości IPS-ów (czy nawet VA ale tu wybór jest znacznie bardziej ograniczony).

Trudno kupić TN o takiej częstotliwości odświeżania :slight_smile: Chociaż pewnie istnieją.
Zerknij na GB2590HSU. Słyszałem dużo dobrego. Da się zamontować na ścianie/uchwycie.

no widziałem już ten monitor, rzeczywiście bardzo mi się podoba, dzięki!

Za chore pieniądze, ale są. Nawet i 360Hz, jak ktoś choruje na herce i fpsy :smiley:

Dobry wybór, ma wszystko co trzeba. :+1:

poszukałem trochę, poczytałem i najlepsze wydają mi się dwie opcje:
„Monitor iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix”
oraz
„Monitor Dell S2522HG (210-BBBI)”

mają praktycznie te same parametry (nie licząc głośników ktore ma dell a iiyama nie), różni je to, że dell nie ma w ogóle smużenia, iiyama ma lekkie, natomiast zamiast tego ma sprawdzony czas reakcji 0.4ms a dell 1ms. Który model z tych dwóch moglibyście mi polecić?

Della

mam taki *Samsung Monitor LED 24" Full HD Curved jest super

Nie patrz na to bo to marketingowy bełkot którego nie da się zweryfikować nie posiadając odpowiednich narzędzi. Te czasy reakcji są tak niskie że nie zauważysz różnicy między nimi. Gdyby było nawet 8 ms to takie opóźnienie jest bardzo dobrym (niskim) wynikiem. Pomijam że faktyczne opóźnienia są i tak wyższe niż to co podaje producent/sprzedawca w swoich broszurach reklamowych. A zazwyczaj podaje czas GtG czyli od szarości do szarości zamiast czasu pełnego włączenia i wyłączenia piksela.

Jeśli się wahasz między dwoma modelami które mają podobne parametry to bierz pod uwagę rzeczy typu długość gwarancji, rozmiary, wagę, sposób sterowania OSD monitora, wygląd, obecność portów USB. Typowo praktyczne rzeczy.