Najlepszy program do aktualizacji sterowników

Raczej kiedy czepia się w taki sposób :wink:

@sexy69bis - czemu sam nie pochylisz się nad tematem, i nie poczytasz komentarzy pod programami tego typu ? (nie ma ich aż tak wiele)

Jeśli chodzi o programy IObit - to ja nikomu nie polecę żadnego. Ogólnie zaś - to proszę bardzo - używajcie sobie czego dusza zapragnie. Program działa? To świetnie! Nie działa ? Trzeba poszukać innego, albo przestać korzystać w ogóle.

Ja np. mam zainstalowany program DUMo - tylko dlatego że dostałem licencję gratis przy zakupie SUMo. Odpalam go może raz do roku, tylko po to by przejrzeć możliwe aktualizacje sterowników. Jedyny sterownik który aktualizuję na bieżąco - to tak jak napisał bachus - sterownik od karty graficznej. A reszta ? Skoro działa - to po co sobie zawracać głowę w myśl hasła “nie naprawiaj czegoś co jest sprawne” …

A może będzie jeszcze sprawniejsze?

… a znasz takie prawo w informatyce, które mówi że każda nowa poprawka likwiduje stare błędy i wnosi kilka nowych ?

A może wręcz przeciwnie, zwłaszcza ze starszym sprzętem… i nieistotne czy zainstalujesz ręcznie czy jakims automatem. A juz szczególnie jak masz GF i integre intela. Wystarczy przejrzeć podforum sprzętowe.

…a wiesz, że tak rozumując zostalibyśmy w epoce dinozuarów

ja kiedyś używałem driver easy tylko że w darmowej wersji jest trochę wolny .

Przecież właśnie o tym napisałem: ci co wyszli z cyfrowej jaskini aktualizują sterowniki świadomie (czytaj: ręcznie). Ci co zostali w niej - często nawet nie wiedzą jaki sprzęt mają - więc podpierają się programami napisanymi przez tych, co już wyszli z jaskini i optymistycznie zakładają że ci co w niej zostali używają dokładnie  takich samych, lub zbliżonych w 99% konfiguracjach sprzęt-oprogramowanie.

Sexy69bis: zastanawiałeś się kiedyś dlaczego programy o których tu była mowa, co do jednego, w swoich zapisach licencyjnych mają klauzulę o wyłączonej odpowiedzialności producenta ze ewentualnie powstałe straty ?

Prawie wszystkie, które ingerują w system mają taka klauzulę.

Przed każdą operacją chirurgiczną trzeba podpisać podobną klauzulę,

czy to znaczy, że chory chirurg ma sobie sam zrobić zabieg?

Skoro chcesz się trzymać nomenklatury medycznej - proszę bardzo: przed każdym zabiegiem wybierasz też najlepszego chirurga: na podstawie analizy jego CV czy pytasz w przychodni ?

Czy ten twój wybrany chirurg, tym samym ma największe szanse na to że niczego nie spieprzy, czy może na odwrót - największe szanse że mu się uda po raz n-ty?

Idąc dalej tym tropem (w nawiązaniu do tego co nie tylko ja już wcześniej napisałem) - jeśli czujesz się dobrze, to zdecydujesz się na operację wiązadła (bo może a-nuż-kto-wie po takiej operacji będziesz lepiej chodził …)?

Reasumując: ciągnięcie tej dyskusji nie ma sensu. Moim zdaniem wszystkie za i przeciw zostały przedstawione.

 

Nie wiem co dokładnie zostało opisane na 3 stronie dyskusji, ale dodam, że sterowniki podstawowe są na stronie producenta np. laptopa a także producentów poszczególnych podzespołów. Myślę, że aktualizacja może tylko sterownika od grafiki. Nawiasem mówiąc niektórych sterowników-programów lepiej nie instalować bo aby mieszają.

Najlepsze programy do aktualizacji sterowników

Stare sterowniki mogą spowolnić komputer i powodować awarie systemu. Szczególnie stare sterowniki karty graficznej mają tę przykrą wadę.

Ranking programów na stronie :

Aby zaktualizować sterownik NVidia,
program ten potrzebuje 50 minut na pobranie tego pliku (273 MB).

Bezpośredni ze strony pobrałem w 14 sekund.