Najlepszy program do aktualizacji sterowników


(sexy69bis) #1

Używam Drive Booster, ale tu na forum doczytałem się, że ma złą opinię.
Więc jaki jest dobry, czy w ogóle taki istnieje?


(bachus) #2

Manualnie. Skup się na karcie graficznej i to wszystko.


(Veers) #3

To nie do końca jest tak jak myślisz. Program to jedno, druga sprawa - to sprzęt do którego ma pobierać sterowniki. Nic nie zastąpi jednak myślenia.


(highman) #4

Uzywam driver booster od dawna i nigdy nie miałem nawet najmniejszych problemów


(Veers) #5

O tym właśnie piszę: ty używasz i nie masz problemów. Ja nie używam i … też nie mam problemów. A kiedy używałem - i czasem pojawiał się jakiś babol - to wiedziałem jak sobie dać radę. Niestety, ale z programem czy bez - trzeba mieć WIEDZĘ o tym co się robi…


(Bartek12326789) #6

Ja używam i polecam   Drive Boostera :wink:


(RuskaKosiarka) #7

Użyłem tego programu raz… musiałem przywracać system.


(Bogdan_G) #8

Jeszcze nie miałem problemów ze znalezieniem sterowników do peceta, ani do laptopa. Tylko te dedykowane przez producenta płyty i tylko z jego supportu gwarantuje, że sterowniki będą odpowiednie do systemu i urządzeń, oraz bezpieczne.

A testowałem parę płatnych programów i darmowych. Co właziło w takim programie - ból zębów, do tego numery niektórych sterowników nie nie udostępniał support. Nawet, gdy się takim programem do sterowników pobierze bezpiecznie, to zazwyczaj jest ruska ruletka. Błedy, problemy, gryzienie się z innymi sterami - to codzienność.

A co - ubędzie mnie? Pobiorę właściwie, nagram na płytę i jest.


(jakubgross) #9

Pobiera wszystko, aż za dużo potem ludzie mogą mieć problemy.


(bachus) #10

Z ciekawości - po co się tak skupiać nad sterownikami? Jak ktoś jest graczem - można pilnować sterowników do karty graficznej - ale to przecież załatwiają dodadki producenta (np. informowanie o nowym oprogramowaniu do karty). No ale sterowniki do k.dźwiękowej? Płyty głównej? Czasem można zajrzeć, czy jest firmware do SSD.


(adam9870) #11

Absolutnie nie należy używać wątpliwej jakości programów firm trzecich. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, tj. pobranie sterownika u źródła, tj. ze strony producenta sprzętu. Poza tym podpisuję się pod tym co napisał bachus.


(Jusko) #12

Dołączam się do grona, które używa Driver Boostera od dawna. Póki co - nie miałem problemów (jeszcze) :slight_smile:


(drunkula) #13

Bo nie miałeś specyficznego sprzętu do którego DB dobrał sterownik na zasadzie “skoro nie znam, to ten wyląda podobnie”.

Ale bez obaw, korzystajcie z takich wynalazków. Dzięki temu serwisy zarabiają.


(Jusko) #14

Jak najbardziej się zgadzam - używam programu tylko na tym sprzęcie, na którym przetestowałem działanie (czyli wyłącznie na swoich maszynach). W przypadku obcych maszyn, sterowniki pobieram nie inaczej, jak ze strony producenta. Produkcyjnie nie odważyłbym się zastosować Driver Boostera, ani żadnego wynalazku pokrewnego.


(drunkula) #15

Myślisz, że ludzie pytający o taki soft zrozumieją “produkcyjnie” ? :wink:


(zbigg47) #16

Nie używam Driver Booster, to tylko kwestia czasu kiedy namiesza w systemie.  Tak właśnie kiedyś mi zrobił…


(adam9870) #17

Żeby nie korzystać z programów wątpliwej jakości, poniżej instrukcja wyszukiwania sterowników na podstawie identyfikatora sprzętu, jeżeli jest problem ze znalezieniem sterownika do danego urządzenia.

W przypadku problemów ze sterownikami, możemy sprawdzić identyfikator sprzętu i poszukać sterowników na stronie http://www.devid.info/
 Najpierw należy dowiedzieć się o identyfikatorze sprzętowym danego urządzenia. Możemy to zrobić na przykład poprzez Menedżer urządzeń. W tym celu naciskamy logo Windows (flaga) + R >>> w okno Uruchamianie wpisujemy devmgmt.msc i klikamy OK >>> w oknie Menedżera urządzeń klikamy prawym przyciskiem myszy na interesujące nas urządzenie i wybieramy Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte przechodzimy na kartę Szczegóły i z rozwijanej listy Właściwości wybieramy Identyfikatory sprzętu. Zamiast Menedżera urządzeń możemy skorzystać z programów do odczytu informacji o sprzęcie, np. System Info for Windows (SIW).


(sexy69bis) #18

 


(drunkula) #19

Inteligentnego użytkownika żaden automat nie zastąpi. Nie istnieje.


(sexy69bis) #20

tzn. że jak ktoś nie może wygrać z programem szachowym to nie może być inteligentny?

I dlaczego pojawiają się napisy na czarnym tle po lewej stronie podczas pisania postu?