Najlepszy program do czyszczenia systemu?


(Rafal Koziolek) #1

Witam.

Mam komputer od niedawna (5 miesięcy). Jest to laptop SAMSUNG ATIV BOOK 2. Windows 8.1. To jest mój pierwszy komputer. Mam pytanie.

Czym najlepiej czyścić komputer z tych wszystkich śmieci które zostają w systemie? Obecnie używam CCleanera, a pózniej po tym Reg Clean Pro (kolega mi tak poradził). Wcześniej oprócz tego używałem też Odkurzacza, ale było tak że CCleaner nie widział tego co Odkurzacz. Nie wiem czy to dobrze... Chodzi mi o to, jaki program jest najlepszy (z tych darmowych) ? Czy częste czyszczenie kompa nie usunie mi jakichś ważnych plików? Tzn jak często to robić i czym najlepiej? Tak żeby komputer działał jak najlepiej, najwydajniej. Czy jeden cleaner nie gryzie się z drugim? Co to jest defragmentacja rejestru i jak często to robić?

I jeszcze jedno pytanie. Jaki jest najlepszy bezpłatny antyvirus? Używam Avast. Proszę o odpowiedz.

Dziękuję


(Och Karol) #2

Ja swojej 7-mki nie czyściłem nigdy (lapka mam już 4 lata) i nie widzę takiej potrzeby.

Spróbowałem na poprzednim lapku (tam był XP) tego typu softu i korzyści były raczej wątpliwe a raz musiałem przywracać system, bo zostały usunięte jakieś pliki systemowe (lub coś zostało namieszane w rejestrze - nie pamiętam).

Uważam, że 8-ka sama sobie dobrze poradzi ze sobą a na brak przestrzeni dyskowej chyba nie ma co obecnie narzekać. Dlatego nie czepiałbym się czyszczenia systemu czy dysku cud-programami.

Ograniczyłbym się do systemowych narzędzi - i tyle.

To samo tyczy się defragmentacji czy czyszczenia rejestru.

 

A antywirus?

No cóż. Opinie zapewne będą różne.

Najlepiej samemu poczytać wyniki testów (tylko nie tych, sponsorowanych - tutaj czy w KomputerŚwiecie). :wink:


(IPSEN) #3

Kolega zle doradził,odinstaluj -info-http://usunwirusa.pl/regclean-pro/-RegClean PRO to program klasyfikowany jako PUP - potencjalnie niechciany program

Te programy są OK.Pokaż logi-http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/-poproś moderatora o przeniesienie do działu bezpieczeństwo

Po logach zrobimy optymalizacje systemu


(piotrek18l) #4

ccleaner ale z dodatkiem ccenhancer. Ccenhancer dodaje wiele lokalizacji czyszczenia. Problem w tym, że będzie się trochę dłużej odpalał.


(Bogdan_G) #5

Ccenhancer jest tylko dla użytkowników zaawansowanych. Za duże ryzyko usunięcia ważnych plików systemowych. Były Tu tematy, gdzie użycie ccleanera uszkodziło system. To jakby skaleczyć się mydłem.

Bezpieczny program do przeczyszczenia komputera, to użycie PrivaZer. Jest wersja portable, po polsku, http://privazer.com/download.php

 

Nie trzeba instalować. Takiego programu, do użycia raz na kwartał, czy raz na pół roku, nie warto instalować.

 

Do codziennej pielęgnacji warto używać programu JetClean. Trzeba uważać przy instalacji, żeby w oknie instalatora kliknąć DECLINE, wtedy mamy od producenta czysty program, który bezpiecznie dużo lepiej, niż ccleaner z ccenhancerem razem wzięte.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.bluesprig.com/jetclean.html&prev=search

 

O JetClean warto poczytać na DP, ale pobierać ze strony producenta - bez agenta… (To info dla innych niezarejestrowanych korzystających z linków i opinii o dobrych programach czyszczących. Brak linków bezpośrednich przy tym programie).


(Pablo79) #6

Ja już od dawna korzystam tylko z CCleanera i dotychczas mnie jeszcze nie zawiódł.