Najlepszy program do edycji wideo

Przez kilka lat korzystałem z Pinnacle Studio 14 Ultimate Collection HD. Kiedyś mi się podobał, ale od kiedy mam SONY HDR-CX730, różnica pomiędzy oryginalnym, a wyjściowym plikiem jest ogromna. Spadki klatek na sekundę, kolory, ostrość. Gdy dochodzi do tego jeszcze YouTube, to wolę nie mówić…

Jaki program polecacie do nieliniowej obróbki wideo?

Najważniejsze, żeby nie zmieniał jakości (nie ważne, czy plik będzie miał 1, 50 czy 100 GB) i służył do nieliniowej edycji.

Cena nie gra roli, za coś co kocham, mogę zapłacić wiele.

Na 99% to twój nieumiejętny montaż i kodowanie jest temu winne a nie soft.

Ustawiam na 1080p50, czyli jak w oryginale. Dźwięk również na maxa, bo stereo 48 kHz, 192kb/s, birate video 12000kb/s.

Używam tego: COREL VIDEOSTUDIO PRO X5 MINIBOX PL. W czasie obróbki z wyboru użytkownika program nie narusza parametrów materiału wejściowego. W rezultacie w materiale wyjściowym nie występuje zjawisko utraty jakości, ani audio, ani video.

Adobe Premiere Elements.

Po pierwsze zadaj sobie pytanie gdzie docelowo chcesz oglądać swój zmontowany film. Jeśli ma to być Youtube to zapomnij o 50 klatkach na sekundę. YT maksymalnie wyświetla 30 kl/s więc musisz projekt ustawić na 25 klatek.

Nic nie napisałeś o kodeku do jakiego renderujesz. Ustawienia renderingu musisz mieć takie same jak ustawienia projektu. Jeśli nagrywasz z przeplotem to przeplot musisz usunąć.

Tu masz dane jakie parametry powinien mieć film wrzucany na YT: https://support.google.com/youtube/bin/ … er=1722171

W innym przypadku YT film sobie przekonwertuje po swojemu pogorszając jakość.