Najlepszy program do nagrywania filmów z YouTube


(Dariosspace) #1

Witam

Jak na razie najlepiej spisywał się Internet Download Manager, który oprócz 'przyjaznej' gotowości do asystowania w ściąganiu plików flash, oferuje świetną prędkość poboru przeróżnych materiałów pod warunkiem, że dana strona nie limituje przesyłu. Niemniej tego programu nie mogę obecnie używać z pewnych względów (polecam !) i szukam godnej alternatywy. Przy okazji mam pytanie: dlaczego materiały z youtube są ściągalne TYLKO w .flv. Pamiętam, że kiedyś ściągałem w różnych rozszerzeniach. Abstrahuję tu od konwersji plików - wyjaśnię na przykładzie - dla próby załadowałem na mój kanał youtube mój filmik w .mp4, ale mogłem go ściągnąć niezmiennie w . flv Jeśli to jest nie do odkręcenia to znaczy, że youtube służy wyłącznie publikacjom, NIGDY sensownej archiwizacji.

Proszę o sugestię aplikacji do ściągania ze stron typu youtube w wersji dla wymagających :)no i akcelerator poboru z sieci - najlepiej 2 w jednym :slight_smile: Mile widziane wyjaśnienie supremacji .flv w youtube


(przybylski) #2

Jeśli chodzi o samo YT to:

Nie chce mi sie wyjasniac po prostu sprawdz bedziesz mial dostepne rowniez 720p , 1080p MP4

http://youtubedownloaderhd.com/

Jesli chodzi o darmowa alternatywę do akceleratora pobierania plików z sieci to:

http://www.freedownloadmanager.org/

ale najbardziej polecam http://jdownloader.org/


(Dariosspace) #3

Dzięki ! Już sprawdzam :slight_smile:


(scripter1) #4

Co do pobierania z youtube to proponuję ALL YouTube Downloader (aka YouTube to ALLPlayer), umożliwia wybór jakości pobierania zależnie od tego w jakiej max jakości jest dany film i integruje się z Internet Explorerem, Firefoxem i SeaMonkey (z Firefox i SeaMonkey za pośrednictwem dodatku), z pozostałych przeglądarek trzeba ręcznie skopiować adres strony z filmem.

Co do rozszerzenia pliku po pobraniu to jest to mocno związane z tym w jakiej rozdzielczości się pobiera.

No bo youtube właśnie służy wyłącznie do publikacji a nie do archiwizacji.

A do pobierania filmów z innych tego typu serwisów to w przeglądarce Firefox nieźle sobie radzi dodatek FlashGot który współpracuje z różnymi akceleratorami pobierania (między innymi z wymienionym wyżej FDM), alternatywnie jak trafię na jakąś oporną witrynę to jako ostatnią deskę ratunku stosuję Orbit Downloader.


(Unga Unga) #5

Jeśli ktoś używa Firefoxa to proponuję dodatek video downloadhelper który pozwala na zapisywanie wszystkich dostępnych formatów filmów które są dostępne na YouTube.


(franken) #6

Super też jest “Freemake Video Downloader” sciąga i na żądanie - może też od razu skonwertować na inny format /wtedy troche dłuzej trwa/


(Dariosspace) #7

JDownloader wygląda na solidny, ale trzeba go chyba specjalnie ustawić, bo w przeciwieństwie do chyba najlepszego w tej branży IDM nie reaguje domyślnie na każdą sposobność ściągania, niezależnie od serwisu. Funkcja Click’n’Load zapisuje się w rejestrze, ale nic z tego nie wynika - nie pojawił się żaden przycisk, ślad na przeglądarce. Jakieś symptomy aktywności dostrzegłem jedynie na IE, którego nie znoszę i prawie nie używam. Dodatek nie kompatybilny z Firefox 10> Ja korzystam z Chrome, więc kompletnie nie wiem czy z tego programu będę miał jakikolwiek pożytek.