Najlepszy program do nagrywania filmów


(Las515) #1

Cześć, mam zamiar kręcić filmy na YouTube i mam pytanko , jaki jest najlepszy program do nagrywania filmów? Aby wszystko było w porządku z dźwiękiem z gry i moim głosem ?


(karton16) #2

Programów jest sporo. Jeżeli rozchodzi Ci się o program, którym zmontujesz film z gry to masz z komercyjnych Sony Movie Studio vegasa, adobe premiere, affter effect, tych programów jest sporo, są także darmowe, ale nie sprawdzałem.

 

Jeżeli chodzi o samo przechywtywanie nagrania z gry to z płatnych: http://www.dobreprogramy.pl/Fraps,Program,Windows,12500.html

Z darmowych

http://www.dobreprogramy.pl/Xfire,Program,Windows,14982.html


(Las515) #3

I frapsem będę mógł nagrywać jednocześnie swój głos i dźwięk z gry ? Tak aby nie było nic za głośno ?


(bart86) #4

kolego zakładasz temat o nagrywaniu filmów a nagrywanie gier to co innego


(Ninertominer) #5

Najlepszym rozwiązaniem będzie przechwytywać dźwięk oddzielnym programem, np. Audacity. Wg. mnie do przechwytywania gier najlepszy darmowy toOpen Broadcaster Sowtware. Co prawda jest do streamowania, ale ma opcję do przechwytywania lokalnego. Pliki są wysokiej jakości i zajmują mało miejsca, ponadto nagrywanie nie wpływa bardzo na płynność gry. Co do montażu to dobrej, darmowej opcji nie ma, w związku z tym pozostaje jedyny słuszny Sony Vegas, płatny, ale warty swojej ceny.


(bart86) #6

do nagrywania można użyć MSI Afterburner, a do montażu wystarczy AVIdemux, programy darmowe


(Las515) #7

Do montażu mam Camtasia Studio 8.Chodzi mi tylko o nagrywanie tak aby dźwięk z gry nie był głośniejszy od mojego głosu.


(fiesta) #8

 

 

W opcjach programu powinna być opcja wyboru  źródła dźwięku, a poziomy  głośności ustawiasz w mikserze głośności karty dźwiękowej.


(Las515) #9

A teraz pytanie inne trochę.Chciałbym nagrać grę którą się nie da nagrać frapsem.Załóżmy ,że nagram programem CamStudio.Wraz z grą nagra mi się też pasek zadań itd.Jak to później przyciąć w Camtasii( lub innym programie do montażu) aby było widać tylko grę?