Najlepszy program do programowania w php?

Witam! Poszukuje programu szybkiego i bez żadnych dodatku typu podgląd itp. wystarczy mi samo zaznaczanie składni kolorami i zapisy plików w różnych rozszerzeniach. Co wy byście polecili i prosiłbym od razu o linki do pobrania tego programu? Najlepiej żeby był darmowy :wink:

PSPad na przykład. Dodam również, że żeby podgladnąć PHP to trzeba mieć serwer, a nie edytorek :slight_smile:

Wiem że trzebmieć serwer, ale czasami są edytory też dla HTML 'a i jest mi nie potrzeby podgląd

Ojj tak PsPad to dobry programik i ma dosyć prosty funkcjonalny wygląd :slight_smile:

No już też mi sie spodobał tylko zmieniam zaznaczanie składni na php i i tak mam html 'a

A jak dajesz na plik->nowy to tam chyba masz Kilka-naście możliwości wyboru w czym będziesz pisał.

np. PHP,JAVA,HTML itp.

no daje i dalej mam wszystkie składnie czarne ;/ dobra zamknijcie temat.

Ja tam polecam Dreamweavera MX 2004. Świetny program, pozwala tworzyć w wielu językach, ma kolorowanie składni, gotowe szablony, oraz wiele bardzo ciekawych funkcji. Edytor ten ceniony jest zarówno przez początkujących Webmasterów jak i zaawansowanych.

Polecam :wink:

Update:

Dadaję kilka screnów z programu z kolorwaniem składki w wielu językach :slight_smile:

PHP

skladniephp6jv.th.png

HTML

skladniehtml3sb.th.png

Java script

skladniejavascript3mv.th.png

i Style CSS

css4sk.th.png

ja polecal PHP Designer 2005. Sam go używam i jestem zadowolony