Najlepszy program do wirtualizacji i emulacji 3dfx?

Cześć wszystkim forumowiczom . Chciałbym zapytać was o program do wirtualizacji z możliwością wgrania sterowników bądź emulacją 3dfx. Chcę zainstalować win 95, 98, 2000 i na nich to postawić. Programy, które biorę pod uwagę to: PCem, VMWare, DosBOX, KVM chodź może być i inny, którego nie znam. Kiedyś bawiłem się w VirtualBox-ie ale nie spełnił moich oczekiwań. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

A mogę spytać do czego ci to jest potrzebne? Pytam ponieważ wiele programów/gier wykorzystujących API Glide ma zrobione porty na Open GL. Trzeba tylko poszukać.

Chciałbym się trochę nostalgicznie przenieść do starych czasów i odpalić jakieś gierki na starych systemach windows. Jest coś takiego jak ngilde, dzięki któremu można uruchomić stare gry na 7,8 i chyba też 10. Fajna sprawa ale ciekawi mnie czy uda się odpalić starą gre na wirtualnej maszynie i czy da się wgrać 3dfx właśnie aby grą ułatwić odpalenie :).

Próbowałem kiedyś zrobić coś takiego za pomocą Glide Wrapper ale nie wyszło. Gry zrobione na silniku starego Doom (Doom, Doom 2, Heretic, Hexen) odpalisz z nakładki Doomsday. Quake 1 odpalisz z Darkplaces, Quake 2 z KMQuake2. Dodatkowo do tych gierek można sobie ściągnąć tekstury wysokiej rozdzielczości. Działają wszystkie dodatki do tych gier.