Najlepszy smarthone HTC

Jaki jest najlepszy waszym zdaniem smartphone HTC? Bo podobają mi się tej firmy urządzenia (z wyjątkiem Diamonda ^^), a chciałbym wiedzieć czego szukać.

Jestem dość wymagający:

Czujnik ruchu (coś jak w iPhonie, SE W910i) ew. z czujnikiem światła

GPS

Dość dobry aparat (około 2-3.2 mpX, może być więcej)

Windows Mobile 6.1 (z TouchFLO ew. 3D)

HSDPA+WiFi standard G

3G z wideorozmowami.

No i żeby był dość szybki i bateria trzymała 2 dni. Co proponujecie? Cena … do 2-2.5k zł.

Diamond :lol:

Jest jeszcze taki cuś Jak Diamond Pro czy jakoś tak :slight_smile: a w ogóle on ma ten czujnik?

Diamond Pro… różni się od Diamonda prawie tylko tym, że ma klawę.

A co powiecie o HTC Touch Cruise?

Obawiam się że niestety nie wyprodukowali dla Ciebie smartfona :stuck_out_tongue:

Twoje wymagania co do telefonu są jak sam przyznałeś dość wysoki i obawiam się że będziesz musiał iść na pewne ustępstwa. Napisałeś że nie podoba Ci się Diamond więc proponowanie Ci zakupu Pro Toucha mija się z celem gdyż różni się on od Diamonda tylko tym, że ma klawiaturę, slot na karty pamięci i więcej pamięci ROM i RAM.

Proponował bym Ci zastanowić się nad HTC TyTN II (Kaiser). Niestety nie posiada on czujnika ruchu ponieważ ten bajer HTC wprowadziło dopiero w Diamondzie, jednak resztę twoich kryteriów spełnia.

Dodam tylko na marginesie że ostatnio porównywałem mojego Diamonda z kolegi Kasierem i jakość wyświetlaczy jest nieporównywalna (pomimo że oba wyświetlają 65 tyś kolorów). Jakość wyświetlanego obrazu w Diamondzie jest o niebo lepsza i widać to na pierwszy rzut oka. W sumie nie jest to dziwne gdyż Kaiser nie jest nowym telefonem a technika poszła do przodu.

Na twoim miejscu kupił bym Diamonda lub Pro Toucha jeśli liczy się dla ciebie bardziej “środek” urządzenia niż obudowa (swoją drogą Diamond jest taki brzydki, ale to tylko moje subiektywne zdanie)

Jeżeli jednak kuje Cię bardzo w oczy “diamentowy szlif” to kup Kaisera jednak jak napisałem wyżej musisz się liczyć z tym że urządzenie to nie dorównuje Diamentowi i Pro Toucha’owi.

Na koniec dodam że jestem BARDZO zadowolony z mojego Diaomnda, jest on bardzo wygodny w obsłudze, TouchFlo 3D jest bardzo dopracowana i przyjemne w użyciu, ale o tym to możesz więcej poczytać na forach poświęconych Diamondowi :slight_smile:

Co do HTC Touch Cruise to jest on porównywalny z Kaiserem, a różnice między nimi są takie że Cruise ma aparat 2Mpx, nie ma klawiatury i HSDPA, dlatego jak byś wybierał pomiędzy HTC Touch Cruise a Kaiserem to polecam Kaisera.

Pozdrawiam

Czyli jednak diamond…

Raczej tak jeżeli nie sama obudowa się dla Ciebie liczy. Zastanów się jeszcze czy potrzebujesz klawiatury czy nie. Jeśli tak to kup Pro Toucha. Ja osobiście nie potrzebuje klawiatury, a 4GB wewnętrznej pamięci to dla mnie dużo dlatego wybrałem Diamonda. Jak już pisałem polecam Ci go z czystym sumieniem i na pewno będziesz zadowolony.

Pozdrawiam :slight_smile:

Shift jest najlepszy ale nie ma czujnika (ma 1gb ram, 800mhz procek, viste buissnes i coś jeszcze)

HTC Touch Pro jest jednym z lepszych :wink: Diamond nie ma QWERTY

ale to UMPC. Swoją drogą Diamond chyba musi być, ew. Touch Pro, bo on ma czytnik kart pamięci…

Chyba że jest możliwość dokupienia czytnika kart SD/SDHC i podłączenia do miniUSB co myślicie?

A i pytanko II: Czy w Touch Pro można skorzystać również z klawiatury ekranowej?

edit: Jeszcze jedno… Dasz jakieś zdjęcia tego swojego Diamonda? Jeśli możesz :]. I czy on ma rysik i jak wygląda to TouchFLO w nim. A… jeszcze jedno. Czy ten wzór z tyłu to jakieś wgłębienia czy coś czy tylko narysowane?

na 100% ale nie wiem czy w standardzie to ma (są programy na 100%)

Myślę, że możesz kupić Diamonda i obudowę MDA CIV

Jakim cudem? Pasują do siebie?

przecież to dwa takie same fony ale zmienili obudowę :slight_smile:

Wież dać zdjęcia mojego Diamonda mogę, tylko po co? Lepiej jak obejrzysz tą recenzje http://pda.pl/recenzje/htc_touch_diamond jest to bardzo dobra recenzja opierająca się głównie na filmikach z której dowiesz się wszystkiego co chciałbyś wiedzieć o Diamondzie.

W skrócie powiem ci tylko ze ma on rysik, a obudowa jest “diamentowa” naprawdę a nie narysowana.

Co do zmiany obudowy to tak będzie pasowała do Diamonda ale radze Ci jednak nie zmieniać tyłu z kilku powodów:

  1. Będzie to źle wyglądało

  2. Obudowa od MDA IV jest zaokrąglona i jak położysz telefon na stole to się nie da z niego korzystać natomiast mimo tego że diamond ma diamentowy szlif mniej się buja na stole.

Swoją drogą nie pamiętam czy jest to dobrze pokazane w recenzji (ale chyba tak) ale ten diamentowy szlif to nie jest na 1cm czy 2cm tylko jest on na mniej niż 0,3mm

Jak będziesz chciał jeszcze coś wiedzieć o Diamondzie to daj znać :slight_smile:

Pozdrawiam

Chodzi mi o to, czy z tyłu to jest uwypuklenie czy tak cięte szkło…

Inaczej rzecz biorąc zdjęcie z lewego lub prawego boku jest mi potrzebne :slight_smile:

A może coś takiego jak wyjdzie? HTC Touch HD?

Jest wypukłe (jak już zresztą pisałem) ale ta wypukłość w niczym nie przeszkadza gdyż jest mała. Różnica pomiędzy najwyższym punktem obudowy a najniższym jest nie większa jak 1mm (mierzyłem specjalnie dla ciebie :))