Najlepszy system chłodzenia procka


(Vojtz) #1

Jakie stosujecie chłodzenie do swoich procesorów ( jak również do komputerów ) i które jest najwydajniejsze ?


(Rafi) #2

A gdzie to sprawdzić w ysytemie Windows XP.


(system) #3

Ja dysponuję różnymi typami wiatraków. Na procesorze np. mam założony ThermalTake Volcano 9 CoolMod - ale szczerze powiedziawszy nie do końca mnie on zadawala. Chłodzić - chłodzi mojego podkręconego Bartonka, ale jest, co tu dużo mówić - strasznie głośny...

Na tak postawione pytanie odpowiedź jest oczywista. Z ogólnie dostępnych metod chłodzenia, to najwydajniejsze jest chłodzenie wodne.

Nie ma takiej możliwości. Musisz, albo po prostu wiedzieć, albo otworzyć obudowę i mieć nadzieję, że gdzieś na samym wiatraku masz to napisane.


(fiesta) #4

W każdym systemie najlepiej to sprawdzić ściągając obudowę :wink::wink::P:P


(Vojtz) #5

Zgadzam się że chłodzenie wodne jest najwydajniejsze, masz może na myśli jakiś konkretny model ( sprawdzony ?) kolego Pawek ?


(Kos@) #6

A podobno dobre jest chłodzenie amoniakiem płynnym, czy jakoś tak. Prawda to czy nie? Słyszałem, że kosztuje to na jakiejś chińskiej stronie 130 jenów, czy jak to tam te ich pieniądze. :o


(system) #7

Nie mam. Ale każde chłodzenie wodne, z tego co mi wiadomo, o ile będzie dobrze skonstruowane i założone, będzie wydajniejsze od tego, nazwijmy je - tradycyjnego. Wielkiego doświadczenia w tej materii nie mam - przyznaję się bez bicia, więc więcej Ci nie jestem w stanie pomóc. Jedno wiem - samemu złożyć komplecik i go zainstalować, będzie taniej i w sumie lepiej (kupisz tylko to, co Ci będzie potrzebne).

UPDATE:

Natomiast, możesz spróbować "uderzyć" do The_judge z Forum CentrumXP, który to posiada chłodzenie wodne i On, jeśli oczywiście zechce (a myślę, że nie będzie problemów), będzie mógł Ci udzielić więcej praktycznych informacji.

Jeśli chodzi o czystą teorię, to skarbnicą wiedzy na ten temat jest forum :arrow: http://forum.tweak.pl/ - tyle że uwaga - najpierw tam szukaj , potem pytaj... :slight_smile:


(dj.żółwik) #8

Witam

JA stosuje chlodzenie kompa i procka ciecza

Poleca, ponieważ komp lepiej pracuje i się tak nie grzeje.

Serdeczne pozdrowienia

DJ.ZOLWIK :slight_smile: