Najlepszy termin na spotkania online z użytkownikami

Razem z @wielkipiec chcielibyśmy zrobić cykliczne spotkania online na żywo przy udziale społeczności w oparciu o jakąś platformę typu Discord, Hangouts, Zoom czy coś podobnego.

Mamy na to fajny pomysł, coś w stylu naszej środy na żywo (tylko bez tak dużego nakładu pracy, jaki był wtedy potrzebny), możliwe że z jakimiś gośćmi zaproszonymi zdalnie do rozmowy, plus dodatkowo dyskusja ze społecznością (niekoniecznie na temat programu, a może np. tego co akurat dzieje się na serwisie).

Zastanawiamy się nad najlepszą porą na takie spotkania. Dajcie nam znać, jaki termin uważacie byłby najlepszy dla Was i dla większości…

  • w środku tygodnia przed południem (np. godz 10 lub 11)
  • w środku tygodnia popołudniem (np. godzina 16 lub 17)
  • w piątek popołudniem
  • w sobotę przed południem
  • w niedzielę popołudniem
  • o innej porze, tylko jakiej…

0 głosujących

Wieczorem jest najwięcej ludzi, przynajmniej patrząc na statystyki komentarzy i odwiedzin na blogach.

Dlatego proponuję 20:30 lub 21:00.

1 polubienie

@tomekb co dla Ciebie oznacza “popołudniem” :wink: Która to godzina? Mimo wszystko wieczór (poza piątkiem/sobotą/niedzielą) to chyba jednak najlepszy termin:

  • w piątki ludzie często chcą odpocząć/wyjść ze znajomymi
  • podobnie sobota/niedziela,
  • w tygodniu wieczorkiem chyba najwięcej ludzi siada do komputera i ma czas ‘dla siebie’? Przecież przy obecnych narzędziach to chyba żaden problem wyciągnać statystyki kiedy kto ma czas :wink: No i nie należy tego mylić z okazjonalnym wejściem na stronę w czasie godzin pracy/szkoły.

Ciekawa inicjatywa, jestem zainteresowany :slight_smile:

ps.
Tylko nie w godzinach pracy! :smiley: … mojej pracy :wink:

Nie wiem co odpowiedzieć. Każdy termin może być zły lub dobry dla konkretnej osoby, zależy też przecież od konkretnego dnia. Ja na przykład w jeden piątek mam czas, w inny kompletnie nie, więc trudno szczegółowo to wskazać.
W zasadzie to można przyjąć za pewne, że najmniej głosów uzyska propozycja “W środku tygodnia przed południem”. A prawdopodobnie większość będzie za terminem po południu.

2 polubienia

Z Pom Pomem wolimy wieczorami :smiley:

Hej,

I tak właśnie jest. Jak dla mnie faktycznie dobrze byłoby zorganizować to w środku tygodnia koło 20-tej czy 21-ej. Wtedy dzieciaki są położone do spania i można na spokojnie siąść przy komputerze. A jakby nie patrzeć, sporo społeczności to rodzice…

Pozdrawiam,
Dimatheus

16-17 godzina wydaje mi się porą, w której dopiero co wychodzi się z roboty, więc trochę słabo… Taki piątek wieczór byłby najlepszy (dla mnie).

No i przydałoby się najpierw zorganizować jednak tą “platformę”, zanim zaczyna się obiecywać kolejne rzeczy… Tak, żeby uniknąć tego, co tu się zazwyczaj dzieje.

1 polubienie

Piątek godzina od 19… kiedy piwo wchodzi najlepiej. A i kaszanka polecana jest do takiego zestawu :slight_smile:

1 polubienie

Hej,

Platforma już jest - wspomniany przez Redakcję Discord.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ależ nie jest. Utworzenie serwera na Discordzie trwa 5 minut (co zostało już rzeczywiście odwalone), natomiast konfiguracja (czyli chociażby ustawienie ról, stworzenie pokoi czatowych i głosowych, kanału powiadomień i kanału startowego) może potrwać kilka dobrych dni i nie było komu do tej pory tego zrobić. I na tym się nie kończy, bo ktoś jeszcze powinien pilnować tego cyrku przez cały czas.

Hej,

Ja wyszedłem z założenia, że skoro Discord jest tak świetnym i nowoczesnym rozwiązaniem, to założenie wideokonferencji to raptem kilka kliknięć. :smiley:

A po co? Użytkownicy niech pilnują się sami!

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jak wpuści się wszystkich użytkowników, nie tylko “stałych bywalców” zapewniam, że nie będzie tak kolorowo.

Najpierw trzeba wiedzieć gdzie kliknąć :smiley:

Hej,

Wystarczy wpuścić pewnego “uwielbiacza monologów” i taj już będzie pozamiatane. :stuck_out_tongue:

A to tam się coś klika? :rofl:

Pozdrawiam,
Dimatheus