Najlepszy translator EN - PL


(Cr4vens) #1

Witam!

Wiem, że najlepszym translatorem jesteśmy my sami, ale czasami się nie chce, dlatego mam pytanie jaki jest najlepszy translator na rynku.

Translatica 5.5 Premium czy może techland XT2 Synegry??

-- Dodane 29.09.2009 (Wt) 23:21 --

Czy może Tłumacz i Słownik Języka Angielskiego Kompas 5??


(Mirekgw) #2

Miałem te programy .

wszystkie tłumaczą prawie tak samo jak jest prosty tekst to jeszcze dają radę ale jak coś bardziej skomplikowanego to wychodzi sieczka.Mam teraz English Translator 3 portable na proste tłumaczenie wystarczy i tak trzeba resztę przetłumaczyć sobie samemu,słownik do ręki .


(MarS) #3

Żaden z nich. Ace Translator jest moim zdaniem najlepszy


(Cr4vens) #4

A nie wiecie czy idzie skądś pobrać wersje testowe choćby na trzy dni bo chciałbym zobaczyć jak one tłumaczą zanim się wykosztuje na cokolwiek. I właściwie czy jest sens się wykosztować.


(Pawbrotm) #5

Oczywiście w każdym należy liczyć się z tym, że mogą wyjść takie cuda, jak na screenie:

image_id: 1700


(MarS) #6

Na to się niestety nic nie poradzi. Nie ma tak inteligentnego systemu tłumaczącego, który potrafiłby wiernie oddać istotę tłumaczenia biorąc pod uwagę uwarunkowania geograficzne i kulturowe. Dlatego należy traktować takie programy jedynie jako pomoc a nie ufać im całkowicie


(Kpc21) #7

(Aztfan) #8

Szczerze to nie wiem po co są translatory...Mam translator firmy TECHLAND 3.2. i oceniając ten program stwierdzam, że potrafi tak zagmatwać prosty angielski tekst, że po przetłumaczeniu na polski nic z niego nie wynika. Używam go jedynie jako podręcznego słownika. Zdecydowanie polecam naukę języka:)) Dla przykładu zamieszczam tłumaczenie kawałka prostego tekstu z Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Paul_Cretzer

Z translatora wyszło:

Paweł Josepha Cretzer (kwietniowy 17, 1911 Minneapolis, Minnesota, która - maj 4, 1946 Wyspy Alcatraz, Zatoka Francisco San, Francisco, California San) był amerykańskim bankowym rabusiem i więźniem w Alcatraz, który uczestniczył w i został zabity w krwawej "Bitwie Alcatraz" za którą, który miał iść miejsca zawiedziona próba ucieczki między majem 2 i majem 4, 1946. Cretzer zaczął jego zbrodniczą karierę w wczesnym wieku i był i z więzieniem od 1927. On został poślubiony do Edna majowej Cieśniny, siostry Arnolda Cieśnina. Crezter i Cieśnina utworzył kręgosłup gangu, Cretzer - Cieśnina Gangu, który zrabował banki wzdłuż zachodniego wybrzeża. Umiejętność Cretzer prowadziła do jego docierającego do no. 4 na najbardziej zechcianym liście Federalnego Biura Śledczego do wrzesień 1939[3][1]. Do tego czasu , Cretzer przemieścił się do Chicago, gdzie on wkrótce został zatrzymany i został skazany do 25 lat uwięzienia.

Rosyjski translator Techlandu jest znacznie lepszy. Angielski uważam, za fiasko.

Pozdrawiam


(Pawbrotm) #9

:lol: Dobre.