Najlepszy translator EN - PL

Witam!

Wiem, że najlepszym translatorem jesteśmy my sami, ale czasami się nie chce, dlatego mam pytanie jaki jest najlepszy translator na rynku.

Translatica 5.5 Premium czy może techland XT2 Synegry??

Dodane 29.09.2009 (Wt) 23:21

Czy może Tłumacz i Słownik Języka Angielskiego Kompas 5??

Miałem te programy .

wszystkie tłumaczą prawie tak samo jak jest prosty tekst to jeszcze dają radę ale jak coś bardziej skomplikowanego to wychodzi sieczka.Mam teraz English Translator 3 portable na proste tłumaczenie wystarczy i tak trzeba resztę przetłumaczyć sobie samemu,słownik do ręki .

Żaden z nich. Ace Translator jest moim zdaniem najlepszy

A nie wiecie czy idzie skądś pobrać wersje testowe choćby na trzy dni bo chciałbym zobaczyć jak one tłumaczą zanim się wykosztuje na cokolwiek. I właściwie czy jest sens się wykosztować.

Oczywiście w każdym należy liczyć się z tym, że mogą wyjść takie cuda, jak na screenie:

image_id: 1700

Na to się niestety nic nie poradzi. Nie ma tak inteligentnego systemu tłumaczącego, który potrafiłby wiernie oddać istotę tłumaczenia biorąc pod uwagę uwarunkowania geograficzne i kulturowe. Dlatego należy traktować takie programy jedynie jako pomoc a nie ufać im całkowicie

Szczerze to nie wiem po co są translatory…Mam translator firmy TECHLAND 3.2. i oceniając ten program stwierdzam, że potrafi tak zagmatwać prosty angielski tekst, że po przetłumaczeniu na polski nic z niego nie wynika. Używam go jedynie jako podręcznego słownika. Zdecydowanie polecam naukę języka:)) Dla przykładu zamieszczam tłumaczenie kawałka prostego tekstu z Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Paul_Cretzer

Z translatora wyszło:

Paweł Josepha Cretzer (kwietniowy 17, 1911 Minneapolis, Minnesota, która - maj 4, 1946 Wyspy Alcatraz, Zatoka Francisco San, Francisco, California San) był amerykańskim bankowym rabusiem i więźniem w Alcatraz, który uczestniczył w i został zabity w krwawej “Bitwie Alcatraz” za którą, który miał iść miejsca zawiedziona próba ucieczki między majem 2 i majem 4, 1946. Cretzer zaczął jego zbrodniczą karierę w wczesnym wieku i był i z więzieniem od 1927. On został poślubiony do Edna majowej Cieśniny, siostry Arnolda Cieśnina. Crezter i Cieśnina utworzył kręgosłup gangu, Cretzer - Cieśnina Gangu, który zrabował banki wzdłuż zachodniego wybrzeża. Umiejętność Cretzer prowadziła do jego docierającego do no. 4 na najbardziej zechcianym liście Federalnego Biura Śledczego do wrzesień 1939[3][1]. Do tego czasu , Cretzer przemieścił się do Chicago, gdzie on wkrótce został zatrzymany i został skazany do 25 lat uwięzienia.

Rosyjski translator Techlandu jest znacznie lepszy. Angielski uważam, za fiasko.

Pozdrawiam

:lol: Dobre.