Najlepszy zestaw do odtwarzania filmów? Program + kodeki?

Witam

Według was, jaki jest najlepszy zestaw do odtwarzania filmów?

Długo używam ffdshow, kiedyś do tego SubEdit, później AllPlayer, aktualnie GOMPlayer + Media Player Classic (do muzyki od dawna Foobar).

Od jakiegoś czasu mam jakieś dziwne przesunięcia dźwięku względem obrazu.

Na innym komputerze często dźwięk jest bardzo cichy - to nie wina filmu tylko systemu/programów.

Według was jaki jest najlepszy zestaw, żeby odtwarzał wszystkie pliki multimedialne ( :slight_smile: ) wraz z jak największą ilością rodzajów napisów?

Jakby co szukam zestawu pod WinXP i Win7 :slight_smile:

Pozdrawiam

http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Codec … 13137.html

z Media Player Classic, używam tego od lat, i mam święty spokój…

Odnośnie kodeków to do K-Lite Codec Pack 7.1.0 Full

musisz doinstalować Real Alternative Lite

lub zainstalować tylko kodeki K-Lite Mega Codec Pack 7.1.0

Te są na 32 bit. na 64 bit :

K-Lite Codec Pack 64-bit

Ja mam najnowsze FFDShow 2011.05.12 + Real Alternative Lite.

Odnośnie odtwarzaczy to możesz sprawdzić The KMPlayer 3.0.0.1440

  • nie mam z nim żadnych problemów :slight_smile:

The KMPlayer. Kodeków nie potrzeba.

Polecam zapoznać się z napisanym przeze mnie poradnikiem: http://forum.programosy.pl/viewtopic.php?f=44&p=926448

Osobiście używam ALLPlayera z zalecanymi dla niego kodekami z Liveupdate i polecam ten zestaw ale również dobra jest paczka K-Lite Mega (koniecznie wersja Mega - zobacz wspomniany poradnik).

To może być kwestia ustawienia kodeka AC3 Filter jeśli jest on wykorzystywany na tym komputerze przy wspomnianym filmie, jeśli masz film z wielokanałowym audio i tylko głośniki (stereo) to w AC3 Filter trzeba ustawić wyjście na stereo bo inaczej efekty specjalne będą głośne ale dialogi będą ciche.

VLC media player-żadnych kodeków i spokój :wink:

GOM Player najlepszy. Szybki, lekki dla systemu, stabilny i posiada już zestaw kodeków

Takie argumenty to mnie po prostu rozbrajają… :lol:

Stwierdzenie “Najlepszy” nie jest żadnym argumentem a pisanie że nie potrzeba kodeków lub że jakiś program jest “bezkodekowy” to całkowita bzdura - kodeki muszą być i każdy program albo je ma gdzieś ukryte albo je jawnie instaluje w systemie albo przychodzi zupełnie bez kodeków i trzeba je sobie samemu doinstalować (ALLPlayer jest nietypową hybrydą która przychodzi z kilkoma podstawowymi kodekami których używa bez instalacji i umożliwia pobranie dodatkowych dobranych kodeków, może korzystać z już zainstalowanej w systemie paczki, może zainstalować w systemie swoje kodeki a od jakiegoś czasu przychodzi z dodatkowym autorskim kodekiem który jest ciągle dopracowywany).

Rzecz w tym że programy które korzystają tylko z własnych nierejestrowanych kodeków (jak VLC) nie radzą sobie z wszystkimi filmami i nie da się nic z tym zrobić, trzeba czekać aż programiści rozbudują program.

Z kolei programy korzystające tylko z tego co jest w systemie lub jawnie rejestrujące w systemie swoje kodeki (nie mające własnych niezależnych jak np. MPC) są bardzo wrażliwe na błędy w systemie które łatwo powstają przy instalacji paczek kodeków (zwłaszcza przy zmianie paczki).

Jeszcze co do VLC to zauważyłem że gdy ma się głośniki stereo (2.0 lub 2.1) i się chce odtwarzać pliki z wielokanałowym dźwiękiem HD (5.1 lub 7.1) to on źle przekierowuje dźwięki pogarszając jakość, ja go używam ale tylko do odtwarzania strumieni nadawanych przez sieć.

Trzeba też unikać programów które są nakładkami na WMP bo jak on padnie z powodu błędów w systemie to i te które są jego nakładkami też przestają działać (nie ma tego problemu przy programach osiadających własny silnik takich jak ALLPlayer czy VLC).

Każdy powinien sobie wybrać jaki odtwarzacz pasuje mu najlepiej ale bzdury rozsiewane przez niedoinformowanych ludzi trzeba dementować.

Jasne że nie ma ‘najlepszych’ odtwarzaczy kodeków…

Ale… mamy wybór… każdy powinien poświęcić trochę

czasu i przetestować niektóre z nich, wybierając ten zestaw który

konkretnemu użytkownikowi najlepiej pasuje… oczywiście skrupulatnie usuwając

śmieci po deinstalatorach…