Najmniej pamięciożerna alternatywa dla GG

Tlen

Nie rozumiem tego, wtyczka zmniejszające zużycie pamięci.

Dobre sobie. :lol:

Tak samo jest z AQQ. To jego małe zużycie pamięci to bzdura…

Np. Miranda IM nie potrzebuje takich wtyczek.

Nawet wtyczki, które powodują zmianę wyglądu interfejsu nie powodują, że “pożera” większe ilości zasobów.

Dokładnie tak

Nazywa się freeram i na prawdę działa

To ile ta twoja miranda zużywa pamięci ??

Na pewno więcej niż Tlen z wtyczką

Po zainstalowaniu wtyczki tlen zabiera od 1 do 3 MB ramu !!

(tak przynajmniej jest w moim przypadku)

Dla niedowiarków mogę wstawić screeny

Jojo! :smiley:

-Człowieku, bierz AQQ! Best, i ma obsługę emotek, i takie tam inne…

Ja od dziś przechodzę na GG-Dla wygody… :stuck_out_tongue: Bo nie mogę zagadać do kogoś, muszę zapisywać np. z www

wacek4

Te wtyczki jak dla mnie to lipa…Na czymś to się musi odbijac.

Ale przy obecnych rozmiarach pamięci RAM wydaje mi się, że wtyczka nie jest koniecznością …

U mnie tlen zajmuje 30 Mb…A i tak mam spory zapas pamięci. Obecnie 238 MB.

A jak mogę się pozbyć ikonki w trayu w tlenie z sieci O2, bo chciałem miec tylko GG.

Z tego co wiem to się nie da, ale zawsze pozostaje opcja WinXP czyli we właściwościach tray’a dać na zawsze ukryty.

a jak będa 2ikonki w trayu, to i będą 2procesy :?:

Macio: loool XD

Zainstaluj sobię tlena a potem wejdź w procesy i się dowiedz ~~

Ja korzystałem z AQQ i albo ludzie robią z ciebie jaja, ale mają same czterordzeniowe procki XD Aqq to chyba najbardziej mulisty komunikator jaki znam. Tlen jest imo najlepszy i nie przejmuj się brzydkim wyglądem np. ikonek czy skórki. Wszystkie tego typu rzeczy możesz zmieniać :slight_smile:

@ wacek4 , tyle zajmuje Miranda ( u mnie ):

zminimalizowana do trayu zajmuje 500-800kb:

f09025302d6efd01m.jpg

gdy widoczna jest lista kontaktów, zajmuje 3-5mb:

d8a89712054619f5m.jpg

widoczna lista kontaktów + otwartych 10 okienek rozmów:

60220d56056b1958m.jpg

przy czym zaznaczam, że moja Miranda używa paru wtyczek, został jej zmieniony temat, a także ikonki oraz emotikony, no i jak widać na załączonym obrazku używam przeźroczystości. podejrzewam, że czysta Miranda ma się jeszcze lepiej.

wtyczka freeram działa zapewne jak AQQ z włączonym oszczędzaniem pamięci. pamięć skacze jak ■■■■■■■, podczas wykonywania jakichkolwiek akcji, po czym zostaje uwolniona (CPU musi tu dodatkowo popracować), ale przy wykonaniu tej samej, wcześniej odbytej akcji, znowu się podnosi i znowu pamięć zostaje uwalniana. takie kółeczko które nie ma końca. z praktyki wiem, że takie AQQ działa lepiej, gdy ma wyłączone oszczędzanie pamięci ram (no ale wtedy zajmuje podobnie jak gg…).

no i pomijam fakt, że do Mirandy jest najwięcej wtyczek, styli, ikonek, itd., a także, że nie ma reklam. ale, żeby tak nie popadać w obłędny zachwyt, podpowiem, że na pierwszy raz jest trudna w konfiguracji (ciężko jest się połapać wśród tylu opcji). ja bynajmniej za 1 razem nie przesiadłem się na Mirandę, właśnie z powodu trudności związanej z konfiguracją. natomiast za 2 już jakoś poszło, choć chwilkę musiałem spędzić na całkowitym dostosowaniu Mirki do moich potrzeb (taka ciekawostka: w Mirce używam dźwięków z AQQ, takie przyzwyczajenie po 8 miesięcznym używaniu tegoż programu). no i nie ma wersji na Linuksa, grrrrr…

Wcale tak nie jest (wiem bo sam z ciekawości sprawdziłem)

W tlenie oprócz wtyczki freeram mam jeszcze 10 innych + styl listy kontaktów i okna rozmowy (o wiele bardziej rozbudowany niż u Ciebie) i myślę że 3-5MB to bdb wynik.

Z mojej strony koniec offów :slight_smile:

Podrawiam

Myślę, że dobrze będzie kilka rzeczy wyjaśnić:

Naprawdę nie zastanawialiście się, jakim cudem nagle komunikator taki jak AQQ, którego “normalne” zużycie pamięci wynosi około 20 MB, potrzebuje tylko 1-3 MB RAM-u? Naprawdę dajecie się nabierać na takie sztuczki?

Jak działają takie wtyczki? Na pewno nie ograniczają zużycia pamięci z prostego powodu - one maskują zużycie pokazywane przez Menedżera zadań, wykorzystując pewien jego błąd - a to różnica.

Dla prawdziwych niedowiarków - wystarczy poczytać sobie opinie na temat wtyczki do Konnekta na jego forum - jest tam dokładnie wyjaśnione, na jakiej zasadzie działa wtyczka.

I jeszcze odnośnie tematu - najmniej pamięciożernym komunikatorem jest i była Miranda. Do tego przemawia za tym fakt, że jest to komunikator, ktory można samemu poskładać - z wtyczek-klocków tak, by mieć tylko te funkcje, które są nam potrzebne (co wcale nie oznacza, że Miranda nie jest funkcjonalna - wręcz przeciwnie).

Jeśli ktoś nadal nie wierzy - moja Mirka, która ma zainstalowanych 40 wtyczek, razem z zaawansowanym skórkowaniem zajmuje średnio 10 MB pamięci. I zaznaczam, że przy mojej konfiguracji jest to po prostu kombajn.

Pozdrawiam.