Najmniej zasobożerny Linux

(Wojtanos) #1

Który Linux jest najmniej zasobożerny a zarazem popularny? Potrzebuje Linuksa pod 256mb ramu i procesor Pentium III (700 MHZ). A jeszcze jedno. Pracuje na Windowsie i chciałbym mieć połączenie sieciowe z Linuchem :slight_smile:

(freedom) #2

zainstaluj jakąkolwiek dystrybucję, a do tego lekkie środowisko graficzne, bo to ono jest mniej lub bardziej zasobożerne. np. XFCE.

p.s. Twoje słowa:

faktycznie jest to shit, skoro się nie rozróżnia ani pojęcia dystrybucji, ani tym bardziej środowiska graficznego.

(Wojtanos) #3

Przecież nie kupie drugiego Windowsa. Piracić przecież nie będe. Jedyna opcja to instalacja shitu na słabego kompa :confused:

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie wiem co to środowisko graficzne a dystrybucja? Doskonale wiem co to znaczy. Każdy głupi powie, że XFCE. Chodzi mi o lekką dystrybucję na badziewnego kompa, posiadającą jakąś możliwość łączenia sieciowego.

(Vader481) #4

XFCE + Ubuntu = Xubuntu

Ale nie mogę powiedzieć, żeby to był shit... :?

(Elf258) #5

mam ubuntu i zajmuje mi od 130 do 400 mega na ramie, a swapa niw użuwa w ogóle. Środowisko graficzne to GNOME

(matiit) #6

Albo zamiast Xubuntu może Fluxbuntu ?

Albo jeszcze lepiej jakąś Dystrybucję w której możesz wybierać pakiety przed instalacją?

(Vader481) #7

Ja też mam Ubuntu z GNOME'm na drugim, słabszym kompie (Amd Duron 700 Mhz, 384 RAM), ale tnie się niemiłosiernie. Przy najbliższej okazji (Xubuntu 7.04) wymieniam na XFCE.

Żeby GNOME chodził przyzwoicie, to procek powyżej 1 Ghz. Poniżej polecam tylko dla masochistów. :stuck_out_tongue:

(D@widoS) #8

spokojnie ubuntu z gnome i bedzie śmigać :slight_smile: sam mam taki sprzęt i ubuntu + gnome i wszytko płynnie i szybko się otwiera. Śmiga że ahh :lol:

(Irabuntu) #9

Mam P III 500 Mhz, 256 MB Ram i nie zauważyłem większej różnicy między Gnome a Xfce, obydwa chodzą płynnie...

(D@widoS) #10

Ważne żeby mieć przynajmniej 256 ram aby płynnie działał gnome. :wink:

(Fernando) #11

Na twoim kompie to Xubuntu lub Fluxbuntu.

A ja powiem że Fluxbuntu jest bardzo lekkie i miłe w użytkowaniu, i to by był najlepszy wybór na twój sprzęt... :spoko:

(D@widoS) #12

a dlaczego nie gnome??

(dean999) #13

Polecam Xubuntu

(Me) #14

Jeśli masz ochote na troche dłubaniny itp To srpubuj Arch Linux. Na takim komputerze bedzie on duzo bardziej wydajny niz Xubuntu.

Frugalware jest wstepnie skonfigurowanym Archem;)

generalnie nie powinno byc problemu na z jego konfiguracja. Podczas instalcji zaznaczysz XFCE i XFCE-extra i sie zainstaluje z XFCE (wersja DVD)

(Elf258) #15

Czy istnieje jakiś nowy linux z podstawowymi programami takimi jak office i przeglądarka, który nie najmuje na dysku więcej niż 1giga?

(Bartek Rootkit) #16

Fluxbuntu - nie tylko z tego wzgledu ze jest szybkie, ale jest po prostu piękne i funkcjonalne :slight_smile:

(D@widoS) #17

Tak.

linux edu 0.5 live cd :lol:

(piotrator) #18

ja polecam jak w temacie KateOS3 bardzo lekki

pozdrawiam :smiley:

(JarekMk) #19

ElektroT LiveCD

(dean999) #20

A co to za linux?? nowość jakaś??