Najmocniejszy procesor pod socket 754

Witam!

Szukam jak najmocniejszego procesora na socket 754. Teraz mam Semprona +3000 i nie wystarcza mi :frowning: Zajmuję się edycją i nagrywaniem muzyki i gdy wepnę kilka niezbędnych pluginów procesor się krztusi :frowning: To samo mam w niektórych grach,karta graficzna jest ograniczana(wsadziłem do kompa z Athlonem X2 i było 30fps więcej na 1360x768,full detale w cod4). Mam płytę Asrock K8NF4G-SATA2 która obsługuje Athlony 64 do wersji +3700 a na allegro znalazłem tylko 3400+ :(. Dostanę wersję +3700 jeszcze? Ewentualnie czy kupując +3400 i lepsze chłodzenie mógłbym się pokusić o overclocking na obecnej płycie i Modecomie Feel III 400watt?

3400+ i 3700+ różnią się tylko ilością pamięci L2, taktowanie te same (chociaż zależy od serii)

http://www.gral.pl/preview/AMD_AMD_Athl … M3_19.html

Dodaj ogłoszenie na tutejszej giełdzie i giełdach purepc/pclab może ktoś Ci go sprzeda w cenie obecnych AMD X2 i Inteli DC, chcesz wydajności to zmień platformę coś za 500-700 zł da się złożyć co się da zostawić. Obecna płyta pozwala na średnie oc, ale nie masz pewności czy proc który kupisz podkręci się do 260-70 (tyle ta płyta wyciąga) na szynie czy ram to wytrzyma, zasilacz Feel 3 niby jest dobry pod warunkiem że chodzi w kompach gdzie wszystko jest zintegrowane i nie podkręcane, ale serwisowałem i biurowe z feelami 3 to jakoś tego nie podzielam że to niby w miarę zasilacze.

Morał, w to będziesz pakował pieniądze, ale wzrostu wydajności wielkiego nie będzie, do tego stare części są drogie zobacz i porównaj ceny samych pamięci, strzelam że masz do 1GB ram, chcąc kupić drugie giga wydasz podobnie jak za 2gb ddr2/3.