Najnowocześniejszy OS świata

To co (pożal sie boże) Vista ma teraz…Mac OsX mial 2 lata temu. I jeszcze wiecej. Nadchodzi niedlugo (w czerwcu) najnowsza wersja tego systemu - Leopard. Szkoda ze nie da sie go uzywac na PC-cie. Trzeba zakupić komputer od apple, czyli Macintosha. Imo bardzo ladnie i porzadnie sa zaprojektowane te kompy, ale jak na polskie warunki nadal zbyt drogie.

W kazdym razie popatrzcie na nadchodząca wersję systemu, bezapelacyjnie najnowoczesniejszego na swiecie. Ciekawostką jest takze to ze bardzo prostego w obsludze. Standardowo potrzeba ok 30 minut by w miare dobrze go opanować, co w porównaniu z innymi alternatywami windowsa np. linuksa (który mimo ogromnego postepu nadal jest systemem trudnym dla poczatkujacych) robi wrazenie.

http://www.youtube.com/watch?v=ptdrojgvP-g&eurl=

A tutaj jak MS Vista “zerżneła” wszystko z Mac Os X Tiger.

Przy przemierze Tigera Apple wywieszalo takie bannery - Redmond, wlaczcie xserokopiarki. Niestety MS to wlasnie zrobil hehe.

i co z tego ze ten system jest lepszy od visty? skoro ja i tak bedzie uzywac 80% uzytkownikow. A reszta w wiekszosci linuxa, jakby MACa dalo sie zainstalowac na pc-cie to co innego, a w takim wypadku napewno w europie ten system skazany jest na przegrana, nie wiem jak w stanach bo podobno tam wiecej ludzi iz u nas uzywa macow

Mac OS X jest całkiem dobry, ale m.in. przez przywiązanie do makówek niezbyt popularny. Mi się marzy, żeby Apple wydało Mac OS X na GNU GPL, co mogło by zwiększyć zainteresowanie tym systemem, ale na to raczej nie ma co liczyć. System bardzo fajny m.in. przez integracje wszystkich programów w Mac OS, ale jak się chce używać jakiegoś alternatywnego to już nie jest tak fajnie, w sumie podobnie jak w KDE czy GNOME. Wstyd się przyznać, ale nigdy nie pracowałem na Mac OS X, a chciałbym. Jednak dla mnie niezastąpioną maszynką pozostaje poczciwy składak PC, na razie na takie komputery Apple nie sprzedaje swojego systemu.